Написати коментар

 

-В Англії за часів Якова I для того, щоб стати солдатом, достатньо було випити кухоль пива за рахунок короля і взяти у вербувальника аванс - один шилінг. Вербувальники ходили по пивних, пригощали пивом, а на дні кружки лежав згаданий шилінг. Згодом будь-який британець, якого пригощали пивом, спочатку довго оглядав кухоль на світлі.

-Данський король Hільс, який правив у 1104 -1134 роках, мав найменшу армію, яка коли-небудь існувала у світі. Вона складалася з 7 чоловік - його особистих помічників. З цією армією він правив Данією 30 років, причому в цей час до складу Данії входили ще й великі частини Швеції та Hорвегії, а також деякі частини Північної Німеччини.

-У лавах польської армії в роки Другої світової війни воював ведмідь - артилерист. Він допомагав польським артилеристам розвантажувати ящики з боєприпасами та навіть підносив снаряди під час бою.

-Прийнявши капітуляцію, Радянський Союз не підписав мир з Німеччиною, тобто залишився з Німеччиною в стані війни. Війна з Німеччиною була закінчена 21 січня 1955 прийняттям Президією СРСР відповідного рішення. Проте Днем Перемоги вважається 9 травня - день підписання Акту про беззастережну капітуляцію Німеччини.

-Під час Другої Світової Війни, Московський Кремль «зник» з обличчя Москви? Напевно фашистські аси були здивовані тим, що їх карти брешуть, і вони не можуть виявити Кремль, літаючи над Москвою. Річ у тому, що за планом маскування, зірки на баштах і хрести на соборах зачохлили, а куполи соборів пофарбували в чорний колір. По всьому периметру Кремлівської стіни побудували тривимірні макети житлових будівель, за ними не проглядалися зубці.

-У 1930-х в СРСР існував проект створення летючого підводного човна, який не був завершений. Американці ж у 1960-х рр.. побудували реально працюючий літак, здатний спочатку сісти на воду, а потім зануритися в неї. Швидкість його польоту в повітрі становила 130 км/год, швидкість ходу під водою - 8 вузлів. Правда, в конструкції не була передбачена можливість знову злітати з підводного положення. За задумом військових, такі апарати могли стати у пригоді в ході можливої війни проти СРСР.

-У 1221 р. Чингісхан вбив 1 748 000 чоловік у місті Нішапур протягом години, після того, як протягом чотирьох діб жителі міста відважно захищалися від загарбників.

-Більшість кліпів Мадонни займали провідні позиції у світових чартах. А один з них, «American Life», навіть був заборонений до показу на американському телебаченні. Причиною тому послужив момент з ролика, коли Мадонна кидає гранату в екс-президента США Джорджа Буша. Таким чином Луїза Чікконе висловила свій протест проти війни в Іраку.

-Під час Другої Світової Війни сили опору в Югославії крім боротьби з окупантами вели кровопролитну громадянську війну між собою.

-Під час Другої Світової Війни американські війська використовували шифр, який так ніколи і не був зламаний супротивниками. Для цього використовували мову індіанців-навахо.

-У самий розпал Першої Світової Війни - 1 квітня 1915 року, французький літак пролітаючи над німецьким табором скинув бомбу. Всі хто перебував у таборі бігли стрімголов в різні боки. Але вибух так і не прозвучав. Замість бомби французи скинули величезний м'яч з написом «З першим квітня!")

-Не дивлячись на те, що Іван Кожедуб потрапив на фронт тільки навесні 1943 року, він став найрезультативнішим льотчиком-винищувачем в авіації союзників (за офіційною статистикою - 64 збитих літаки, хоча на практиці, безсумнівно, було більше) за всю Другу Світову Війну. При цьому легендарний ас жодного разу не був збитий.

-Марія Жовтнева - єдина жінка-Герой Радянського Союзу, яка воювала в бронетанкових частинах. Але найцікавіше те, що її танк Т-34 «Бойова подруга» був побудований на її власні заощадження (50 тисяч рублів!).

-У Таїланді, юнаки перед призовом в армію грають в лотерею щоб потрапити у війська (переможець лотереї йде на службу).

-Швейцарія не перебувала в стані війни з 1515-го року.

-У Другій світовій війні брало участь рекордна кількість країн - 51.

-Більше 65 мільйонів чоловіків з 30 країн воювали в Першій Світовій. Близько 10 мільйонів загинули. Союзники (сили Антанти) втратили приблизно 6 мільйонів солдатів. Троїстий союз втратив близько 4 мільйонів солдатів.

-Робота вбиває набагато частіше, ніж алкоголь, наркотики та війна.

-Мати Адольфа Гітлера хотіла зробити аборт, але лікар переконав її залишити дитину.

-З дня своєї незалежності США 214 років провели у війні, і всього лише близько 20 років у повному мирі.

-США витратили на війну з Іраком більше ніж 990 000 000 000 доларів. Цього з лишком би вистачило запобігти бідності в усьому світі протягом 10 років.

-У ході Другої Світової Війни олія чайного дерева входила в індивідуальні медичні комплекти солдатів.

-Під час Великої Вітчизняної Війни солдати, які захищали свою батьківщину в різних несприятливих сирих умовах, практично не хворіли на простудні захворювання.

-Отримавши наказ Гітлера, генерал Фалькенхорст в 1940 р. розробляв план окупації Данії та Норвегії, користуючись туристичним путівником "Бедекера", оскільки у нього не виявилося потрібної карти.

-Жертви військових дій зараз складають менше ніж 1% загальної смертності у світі. Війну як причину загибелі людей значно випереджають автокатастрофи, самогубства і пожежі.

-Стародавні кельти в бою були жахливі - вони не одягали ніякого одягу і фарбувалися в синій колір. Видовище натовпу голих синіх воїнів саме по собі приводило противника в жах, про що написав навіть Юлій Цезар. На додаток до всього вони фарбували волосся червоною глиною і покривали себе татуюваннями.

-Англо-Занзібарська війна відома як найкоротша війна у світі. Вона тривала всього 38 хвилин. Втрати з боку Занзібару склали 500 чоловік, з боку Англії - 1.

• З 22 червня 1941 року по 1 липня 1941 (9 діб) у Збройні Сили СРСР влилося 5300000 осіб.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter