Написати коментар

Серед безлічі злочинів є й такі, які мимоволі вражають уяву звичайних людей. Про шахраїв і аферистів, що ставляться до своєї кримінальної "професії" як до мистецтва ходять легенди, про них знімають фільми, а тепер склали рейтинг найвидатніших шахраїв в історії людства.


Віктор Люстиг (1890-1947) відомий як людина, яка продала Ейфелеву вежу. Ймовірно, це найбільш талановитий шахрай з усіх, які коли-небудь народжувалися на планеті.

У 1925 р. він прочитав у газеті статтю про те, що у паризької влади виникли серйозні проблеми з оплатою утримання Ейфелевої вежі. Після цього Люстиг прийняв вигляд респектабельного урядовця і послав запрошення зустрітися шести найбільшим скупникам металу.

На зустрічі вони дізналися від "чиновника", що на утримання Ейфелевої вежі йдуть непомірні суми, і місто відмовляється їх виплачувати, тому має намір продати пам'ятку на металобрухт. Один зі скупників відразу ж погодився, після чого Люстиг покинув Париж з валізою, набитою готівкою. А обдурений покупець був занадто ображений і шокований, щоб подати скаргу.

Френк Ебегнейл відомий усім як прототип героя Ді Капріо у фільмі "Впіймай мене, якщо зможеш". Протягом п'яти років у 1960-і рр.. він був самозванцем. Цілих два роки Ебегнейл переховувався під личиною пілота американських авіаліній, щоб мати можливість безкоштовно літати по всьому світу, потім 11 місяців "працював "педіатром в лікарні Джорджії під ім'ям Френка Вільямса. З подібних досягнень шахрая виділяється підробка диплома Гарвардського університету і працевлаштування в офісі генерального прокурора цього штату.


Крістофер Роканкур, самозванець і шахрай, примудрився пробратися у вищі кола суспільства під маскою французького родича Рокфеллерів, хоча насправді був сином повії та алкоголіка, які здали його в притулок у п'ятирічному віці. Фірмовим знаком шахрая стала вигадана сім'я зі знаменитостей. Роканкур представлявся новим знайомим як син Софі Лорен, племінник Оскара де ла Рента. Шахрай погорів на власному марнославстві, вирішивши написати автобіографію і висміяти обдурених жертв.

На четвертому місці топ - параду - великий самозванець Фердинанд Демара, який маскувався під різноманітних людей, починаючи від ченців і хірургів і закінчуючи начальником в'язниці. Найвідоміше перевтілення Демара - хірург Джозеф Кір. Він примудрився дійсно працювати хірургом під час війни з Кореєю і лікував своїх пацієнтів щедрими дозами пеніциліну доти, поки мати справжнього Джозефа Кіра не дізналась про це і не повідомила владі.

 

Девід Хемптон теж творив свої афери під псевдонімом, правда, без особливої винахідливості. Він примудрився завести знайомства з відомими персонами, під різними приводами займаючи у кожного максимально можливу суму грошей. У 1983 р. Хемптон був заарештований. Його примусили заплатити $ 4490 у якості компенсації за заподіяння моральної шкоди. Подібні шахрайства провертав також Вільгельм Вогт. Він одягнув форму військового чиновника і використовував свій новий вигляд на повну котушку, заарештувавши кількох чиновників за підробку бухгалтерських документів і конфіскувавши великі суми грошей з каси.


Шосте місце займає музичний колектив, шахрайство якого зараз, напевно, вже нікого не здивує. Це група Milli Vanilli, на одному з "живих" концертів якої, раптом "зажувало" фонограму. Тоді публіка дізналася, що жоден з членів дуету просто не вміє співати, а записи робив музикант Френк Феріа, використовуючи голоси інших співаків. Безголосих вокалістів не заарештували, а лише відібрали раніше вручену їм статуетку "Ґреммі".

Замикають десятку шахраї, які відзначилися оригінальністю і нестандартним підходом. У різний час Мері Бейкер та Джордж Псалманазар епатували оточення, зображуючи прибульців з таємничих країн, що говорять на невідомих мовах, одягнені в екзотичний одяг та дотримувалися чудернацьких ритуалів і вигаданих релігій. Мері Бейкер зображала принцесу Карабу, викрадену піратами з острова в Індійському океані.

Джордж Псалманазар нібито прибув з далекого острова Формоза, звичаї якого він описав у своїй книзі, були розкуплені в одну мить. Крім того, формозянін читав лекції з історії своєї батьківщини, її мови і займався перекладом неіснуючої літератури Формози. Шахрайство закінчилося, коли бідний формозянін просто втомився прикидатися і зізнався своїм друзям в обмані.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter