Написати коментар

 

-Понад 65 млн осіб з 30 країн воювали в Першій світовій. Приблизно 10 млн загинули. Союзники (сили Антанти) втратили орієнтовно 6 млн солдатів. Троїстий союз втратив приблизно 4 млн вояків.

-Німці першими взяли на озброєння вогнемети у Першій світовій. Їх вогнемети могли викидати полум'я на 40 м.

-Майже 2/3 смертей у Першій Світовій відбулися у битвах. У попередніх конфліктах більшість смертей були наслідком захворювань.

-Під час Першої Світової близько 1/3 всіх військових жертв померли від іспанського грипу.

-Під час Першої світової війни британські танки були спочатку поділені на «самців» і «самиць». Самці були оснащені гарматами, а самиці важкими кулеметами.

-«Малюк Віллі» був першим прототипом танка у Першій світовій. Сконструйований в 1915 році він вміщував команду з трьох чоловік і рухався зі швидкістю 4,8 км / г.

-Артилерійські обстріли та міни створювали неймовірний шум. У 1917 році вибухи за німецькою лінією фронту в Месенській битві біля річки Іпр в Бельгії, були чутні в Лондоні, що розташований за 220 км звідти.

-Басейн Миру - це озеро глибиною 40 футів (12 м), розташоване у Мессіна в Бельгії. Воно наповнює кратер, що вийшов внаслідок вибуху в 1917 році, коли британці привели в дію міну, що містила 45 тонн вибухівки.

-У Першій світовій війні собак використовували як посильних, вони переносили накази на лінію фронту в капсулах, прикріплених до тулуба. Також собак використовували, щоб прокладати телеграфні дроти.

-Вперше танки були використані в битві при Флер-Курселет (1916).

-Спочатку танки називалися «сухопутними кораблями». Однак щоб видати їх за водяні цистерни, а не за зброю, британці вирішили дати їм кодове ім'я «танки».

-Найуспішнішим льотчиком-винищувачем Першої світової був Рітмейстер фон Ріхтгофен (1892-1918). Він збив 80 літаків, більше, ніж будь-який інший пілот на цій війні. Він загинув після того, як був збитий. Найуспішнішим льотчиком-винищувачем Союзників був француз Рене Фонк (1894-1953), він збив 75 ворожих літаків.

-Маргарита Зелле (1876-1917), також відома як Мата Харі, була нідерландською виконавицею екзотичних танців, обвинувачена в подвійному шпигунстві. Хоча вона завжди заперечувала, що була шпигункою, французи стратили її в 1917 році.

-Незадовго до смерті французький другий лейтенант Альфред Жубер писав про Першу Світову у своєму щоденнику: «Людство зійшло з розуму! Потрібно бути божевільним, щоб робити те, що діється. Що за різанина ... Що за сцени жаху і кривавої бійні! Я не можу знайти слів, щоб передати свої враження. Навіть пекло не може бути таким жахливим! Люди зійшли з розуму! »


-Деякі американці були проти первісної відмови США вступити в Першу світову, тому вони вступили у Французький Іноземний легіон або в Британську або в Канадську армії. Група американських пілотів сформувала ескадрилью «Лафаєт», що стала частиною французьких військово-повітряних сил і одним з найсильніших військових підрозділів Західного фронту.

-Для США Перша Світова війна обійшлася в 30 мільярдів доларів.

-Після Першої Світової припинили існування чотири імперії: Османська, Австро-Угорська, Німецька і Російська.

-Перша Світова Війна тривала з 1914 по 1918 рік, битви відбувалися на кожному океані і майже на всіх континентах. Велика частина битв, однак, мала місце в Європі.

-Терористична група з Сараєво відповідальна за вбивство Франца Фердинанда називалася Чорна Рука.

-США вступили в Першу світову протягом останнього року, коли війна практично завершилася.

-Гасло передвиборчої кампанії Вудро Вільсона на другий термін говорило наступне: «Він вберіг нас від війни». Приблизно місяць тому, після того як він зайняв президентський кабінет, 6 квітня 1917 США оголосили війну Німеччині.

-Перша Світова Війна - шостий за кількістю смертей конфлікт у світовій історії.

-Після Першої Світової Війни Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва і Польща були оголошені незалежними державами.

-Війна спотворила і залишила інвалідами тисячі солдатів. Для виправлення ушкоджень особи, лікарі вдавалися до відновної хірургії, а щоб прикрити найстрашніші каліцтва, використовувалися маски. Деякі солдати залишалися в приватних лікарнях все своє життя. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter