-Понад 65 млн осіб з 30 країн воювали в Першій світовій. Приблизно 10 млн загинули. Союзники (сили Антанти) втратили орієнтовно 6 млн солдатів. Троїстий союз втратив приблизно 4 млн вояків.

-Німці першими взяли на озброєння вогнемети у Першій світовій. Їх вогнемети могли викидати полум'я на 40 м.

-Майже 2/3 смертей у Першій Світовій відбулися у битвах. У попередніх конфліктах більшість смертей були наслідком захворювань.

-Під час Першої Світової близько 1/3 всіх військових жертв померли від іспанського грипу.

-Під час Першої світової війни британські танки були спочатку поділені на «самців» і «самиць». Самці були оснащені гарматами, а самиці важкими кулеметами.

-«Малюк Віллі» був першим прототипом танка у Першій світовій. Сконструйований в 1915 році він вміщував команду з трьох чоловік і рухався зі швидкістю 4,8 км / г.

-Артилерійські обстріли та міни створювали неймовірний шум. У 1917 році вибухи за німецькою лінією фронту в Месенській битві біля річки Іпр в Бельгії, були чутні в Лондоні, що розташований за 220 км звідти.

-Басейн Миру - це озеро глибиною 40 футів (12 м), розташоване у Мессіна в Бельгії. Воно наповнює кратер, що вийшов внаслідок вибуху в 1917 році, коли британці привели в дію міну, що містила 45 тонн вибухівки.

-У Першій світовій війні собак використовували як посильних, вони переносили накази на лінію фронту в капсулах, прикріплених до тулуба. Також собак використовували, щоб прокладати телеграфні дроти.

-Вперше танки були використані в битві при Флер-Курселет (1916).

-Спочатку танки називалися «сухопутними кораблями». Однак щоб видати їх за водяні цистерни, а не за зброю, британці вирішили дати їм кодове ім'я «танки».

-Найуспішнішим льотчиком-винищувачем Першої світової був Рітмейстер фон Ріхтгофен (1892-1918). Він збив 80 літаків, більше, ніж будь-який інший пілот на цій війні. Він загинув після того, як був збитий. Найуспішнішим льотчиком-винищувачем Союзників був француз Рене Фонк (1894-1953), він збив 75 ворожих літаків.

-Маргарита Зелле (1876-1917), також відома як Мата Харі, була нідерландською виконавицею екзотичних танців, обвинувачена в подвійному шпигунстві. Хоча вона завжди заперечувала, що була шпигункою, французи стратили її в 1917 році.

-Незадовго до смерті французький другий лейтенант Альфред Жубер писав про Першу Світову у своєму щоденнику: «Людство зійшло з розуму! Потрібно бути божевільним, щоб робити те, що діється. Що за різанина ... Що за сцени жаху і кривавої бійні! Я не можу знайти слів, щоб передати свої враження. Навіть пекло не може бути таким жахливим! Люди зійшли з розуму! »


-Деякі американці були проти первісної відмови США вступити в Першу світову, тому вони вступили у Французький Іноземний легіон або в Британську або в Канадську армії. Група американських пілотів сформувала ескадрилью «Лафаєт», що стала частиною французьких військово-повітряних сил і одним з найсильніших військових підрозділів Західного фронту.

-Для США Перша Світова війна обійшлася в 30 мільярдів доларів.

-Після Першої Світової припинили існування чотири імперії: Османська, Австро-Угорська, Німецька і Російська.

-Перша Світова Війна тривала з 1914 по 1918 рік, битви відбувалися на кожному океані і майже на всіх континентах. Велика частина битв, однак, мала місце в Європі.

-Терористична група з Сараєво відповідальна за вбивство Франца Фердинанда називалася Чорна Рука.

-США вступили в Першу світову протягом останнього року, коли війна практично завершилася.

-Гасло передвиборчої кампанії Вудро Вільсона на другий термін говорило наступне: «Він вберіг нас від війни». Приблизно місяць тому, після того як він зайняв президентський кабінет, 6 квітня 1917 США оголосили війну Німеччині.

-Перша Світова Війна - шостий за кількістю смертей конфлікт у світовій історії.

-Після Першої Світової Війни Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва і Польща були оголошені незалежними державами.

-Війна спотворила і залишила інвалідами тисячі солдатів. Для виправлення ушкоджень особи, лікарі вдавалися до відновної хірургії, а щоб прикрити найстрашніші каліцтва, використовувалися маски. Деякі солдати залишалися в приватних лікарнях все своє життя. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter