Написати коментар

 

Сучасна людина має уявлення про піратів у вельми спотвореному вигляді. В кінострічках та літературі піратів описують любителями випивки та безчесними особами. З цієї статті вам стане відомо про ті факти, яких не торкнулася сучасність.

 

Цікаві факти про піратів

1. Знаменитий прапор, що зветься «Веселий Роджер», на якому зображений череп зі схрещеними кістками, раніше використовували виключно для того, щоб подати сигнал, який говорив про те, що на борту корабля епідемія. Пірати запозичили цей прапор для деморалізації своїх супротивників. Прапор піднімався виключно перед початком бою. Існує помилкова думка про те, що пірати постійно ходили під таким прапором. Але це помилка. 2. Сережка у вусі пірата свідчила про те, що людина вже обігнула мис Горн, крайню точку архіпелагу, або ж про те, що він перший раз перетнув екватор.

3. Пірати ділили здобич вельми примітивним способом. 10 частка припадала на капітана безпосередньо. Найменша частина належала корабельному теслі зі зрозумілих причин: адже в битвах він участі не брав. Якщо ж під час бою пірат отримував поранення, йому припадала компенсація.

4. А ви знали, що один з видів піратства був законним? Він називався каперство. Ці люди були терористами, які виступали проти кораблів іншої держави. Все було законно. Зі здобичі капер повинен був відраховувати відсоток у державну скарбницю.

5. Всім відомо, що пірати носили пов'язку на оці. Цьому існує пояснення. Коли виникала необхідність спускатися в трюм з палуби, а там, як правило, панувала пітьма, і очам потрібно було трохи часу, щоб адаптуватися до темряви. Якщо в непроглядній пітьмі зняти пов'язку, то в трюмі можна було бачити відразу після спуску. Це було просто необхідно під час боїв. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter