Написати коментар
Цікаві факти про Османську Імперію

Османська Імперія — могутня держава, що існувала на політичній карті світу понад шість століть. На початку 20-го століття Імперія була реорганізована, і нині вона відома нам, як Туреччина. Але довгі століття історії не пройшли даремно, зробивши Туреччину країною з найбільшою кількістю історичних пам'яток у світі. Не дивно, що мільйони людей щороку приїжджають сюди не тільки за пляжним відпочинком, але і для того, щоб ознайомитися зі спадщиною Османської Імперії.

 

 

Цікаві факти про Османську Імперію

green point with spaceВелика Османська імперія була заснована в 1299 році на землях Малої Азії вихідцем з середньовічного племені Огуз Османом I. Проіснувала ця імперія аж до 1923 року. 

green point with spaceВсього імперією Османів правили 36 султанів, але оскільки деякі з них, як-от Мурат II, Мехмет II та Мустафа I правили по два терміни, загальна кількість султанів зросла до 39.

green point with spaceПід час своєї влади, Османська імперія охоплювала Анатолію, Близький Схід, частину Північної Африки та Південно-Східну Європу.

Цікаві факти про Османську Імперію

 

green point with spaceВ імперії існував досить дивний звичай, що стосувався проведення смертних вироків. Якщо на смерть було засуджено високопоставлену ​​особу, вона могла кинути виклик катові і спробувати пробігти певну відстань швидше ката, таким чином зберігши своє життя. Правда, зазвичай все одно молоді та витривалі кати бігали швидше товстих і розпещених чиновників.

green point with spaceОсманський султан Мехмед Другий не тільки вбив усіх своїх братів, щоб уникнути конкуренції за престол, але і прийняв закон, згідно з яким кожен майбутній султан був зобов'язаний вбивати всіх своїх братів. Закон проіснував дві сотні років, поки інший султан не замінив вбивство на довічне тюремне ув'язнення.

green point with spaceСултан Селім Грізний прославився тим, що за найменшу провину стратив великого візира, який фактично був другою особою в Османській Імперії. При цьому султанові візири змінювалися так часто, що вони взяли у звичку завжди носити з собою заповіт.

green point with spaceГарем деяких султанів Османської Імперії складався з понад двох тисяч жінок. До речі, за один-єдиний необережний погляд, кинутий на султанських дружин або наложниць, слідувала страта. (див. Цікаві факти про гарем)

green point with spaceВ Османській Імперії всі немусульмани платили додаткові податки грошима або дітьми, які віддавалися на навчання людям султана, щоб в майбутньому поповнити ряди його особистої гвардії.

green point with spaceМусульманин, який перейшов в іншу віру, в Османській Імперії карався смертною карою. Послідовники ж інших релігій могли легко прийняти іслам, це навіть заохочувалося султаном.

green point with spaceПівмісяць став одним з основних символів ісламу саме за часів розквіту Османської Імперії.

green point with spaceУ 16-17 століттях Османська Імперія прославилася своїми тюльпанами, які активно культивувалися в цих краях і звідси поширювалися по інших країнах.

green point with spaceНайдовше життя прожив другий султан імперії Орхан Газі, який дожив до 78 років. А наймолодшим падишахом, що відправився в інший світ, став Осман II. Він помер, ледь досягнувши вісімнадцяти років, тому він залишився відомим в історії, як Генч Осман (Молодий Осман).

green point with spaceНайбільше очікувати престолонаступництва довелося Мехмеду V, він зійшов на османський трон, коли йому було 65 років. Ну а наймолодшим султаном вважається Мехмед IV, який приміряв «османську корону» в сім років.

green point with spaceНайдовшим правителем був Кануні Султан Сулейман, його правління тривало 45 років, 11 місяців і 7 днів. Найшвидшим правителем виявився Мурат V, який впорався зі своїми обов'язками всього за 93 дні.

green point with spaceПерші 10 султанів імперії починаючи з Османа Газі і до Кануні особисто брали участь у всіх війнах як головнокомандувачі армії. Цю військову традицію першим порушив Селім II (він же Сарі Селім). Після нього особисту участь у війнах брали лише п'ять султанів, це Мехмед III, Осман II, Мурат IV, Мехмед IV і Мустафа II. Решта 20 султанів, як то кажуть, пороху не нюхали.

green point with spaceПротягом усього життя Ахмеда I переслідувало число 14. Він зійшов на престол в 14 років, як 14-ий султан і правив 14 років. 

green point with spaceЗ різних причин смерть сімох султанів деякий час трималася в таємниці. Наприклад, про смерть Мехмеда I повідомили тільки на 41 день, про смерть Кануні повідомили лише через 48 днів. В інших випадках смерть повелителя трималася в таємниці від одного до п'ятнадцяти днів.

green point with spaceНайплодовитішим з усіх султанів вважається Мурат III, є відомості про те, що у нього було близько 100-130 дітей.

green point with spaceНайкровожерливішим, на думку західних вчених, вважається султан Мурат IV. Йдеться про те, що за 7 років він стратив 20 000 осіб. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах:

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter