Дивовижна країна Китай ще в стародавні часи досягла величезних результатів. Саме тут винайшли порох, тут були здійснені важливі астрономічні відкриття, та що вже там, тут ще багато сотень років тому винайшли прогресивну шкалу оподаткування! Але оскільки Стародавній Китай був багатою країною, багато хто хотів поживитися майном його жителів. На жаль, воювати китайці в минулому не вміли, і програвали всі війни, але вони знайшли дивовижний спосіб боротьби з атаками варварів - програючи їм битви, вони брали їх, асимілювали і просто розчиняли в своїй культурі.

 

Факти про Стародавній Китай.

-Списування під час іспиту, щоб потрапити на державну службу, в Стародавньому Китаї каралося смертю.

-Китайські історики стверджують, що футбол виник в Стародавньому Китаї. Є підтвердження того, що в схожий вид спорту китайці грали ще за 1000 років до н.е.

-Документальні свідчення підтверджують, що китайці ввели гриби в свій раціон близько 3000 років тому (див. Цікаві факти про гриби).

-Саме в Стародавньому Китаї була виготовлена найдавніша друкована книга в світі - «Діамантова сутра».

-Все чоловіче населення Китаю було зобов'язане збирати волосся в кінський хвіст. Це сталося за часів правління династії Цін, коли Маньчжурії захопили Древній Китай. Саме вони і зобов'язали китайців збирати волосся в кінський хвіст під страхом смертної кари. Робилося це для того, щоб відрізняти китайців від Маньчжуріїв: другі носили волосся зібраними в низький хвіст. Проіснував цей закон не дуже довго.

-В Стародавньому Китаї зародився звичай туго бинтувати стопи юних дівчат і укладати їх в дерев'яні колодки. В результаті за роки стопи сильно деформувалися, але в такому вигляді вони вважалися дуже привабливими. На щастя, в сучасному Китаї цей дикий звичай не практикується.

-Стародавні китайці запускали повітряних зміїв щоб залякувати ворогів на полі бою.

-Жителі стародавнього Китаю почали виготовляти шовк з третього тисячоліття до н.е. Згідно з переказами, винахідницею цього матеріалу стала дружина імператора Хуан-ді Леді Сі Лін Суї. Сама ідея створення шовку з'явилася раптово під час одного з чаювань, коли кокон тутового шовкопряда випадково впав у чашку імператриці. А в чашці у воді утворилися найтонші нитки. Між іншим, таємниця шовку Піднебесної і понині ретельно охороняється всіма виробниками. Свого часу всіх, хто був затриманий за контрабанду коконів або метеликів шовкопряда, відразу ж засуджували до смертної кари.

-Батьківщиною домашніх собак вважається Стародавній Китай. Пекінеси - це пекінські собаки. Цю породу тримали виключно члени імператорської родини, а крадіжка її особин каралася смертю. Ці собаки часто супроводжували імператорську сім'ю на богослужіннях. Також пекінесів використовували в цілях самооборони. У разі найменшої небезпеки собаки вискакували і були готові кинутися на кривдника.

-Жителі Піднебесної почали використовувати темні окуляри з дванадцятого століття. Зазвичай ці конструкції були зроблені з плоских пластинок димчастого кварцу. Такі окуляри зовсім не захищали від сонячного світла, але зате вони відмінно застосовувалися для уникнення поглядів сторонніх. Так, кварцові окуляри завжди одягали під час засідань судді з метою, щоб ніхто не побачив їх емоції, які передавалися виразом очей.

-Стародавні китайці ненавиділи запах тіла. Вони вважали це огидним і намагалися завжди пахнути приємно. З цією метою китайські жінки зазвичай носили на поясі мішечки з пахощами. Щоб позбутися неприємного запаху з рота, китайці смоктали гвоздику. При цьому в деяких частинах країни люди не милися роками, вважаючи що через воду в організм потрапляють різні хвороби.

-Стати євнухом і працювати в імператорському палаці було єдиним в Стародавньому Китаї способом для бідної людини забезпечити собі пристойне існування. Багато батьків кастрували хлопчиків відразу після народження, щоб він міг мати хоч якийсь шанс у житті.

-Саме тут винайшли туалетний папір в майже звичному для нас вигляді.

-Незважаючи на переконання інших народів, в Стародавньому Китаї дракон вважався почесною істотою. Його зображували в міфології тільки як позитивне створіння.

-Ще один винахід древніх китайців - лак. Вони покривали ним дерев'яні вироби та взуття, щоб захистити їх від намокання.

-У Стародавньому Китаї вчені знали, що кров рухається по судинах завдяки биттю серця, ще в II столітті до нашої ери. Європейцям цей факт був невідомий до XVII століття.

-Відомо, що традиції писемності всіх європейських народів корінням сягають до стародавніх шумерів, проте китайці примудрилися винайти її абсолютно самостійно.

-Підвісні мости були придумані саме в Стародавньому Китаї.

-Піднебесна, насправді, є батьківщиною морозива. Вперше воно було приготоване чотири тисячі років тому. Його виготовили з суміші снігу і молока. До слова, відомий мандрівник Марко Поло свого часу привіз з цієї країни в європейські держави таємницю приготування даного продукту.

-Колись Китай був єдиним постачальником порцеляни на Захід. Саме тому англійське слово Китай - China - часто використовують як синонім до слова «фарфор».

-Китайські воїни з'їдали серце і печінку ворогів. Це також було формою покарання, а ще так робили, коли вчиняли особисту помсту.

-Стародавні китайці їли яйця, зварені у дитячій сечі. Правда, так робили тільки в деяких регіонах країни. Прийнято це було серед малозабезпечених верств населення, коли було потрібно зберегти яйця на довший термін. У більшості регіонів яйця варили в чаї.

-Стародавні китайці їли вошей. Це було такою ж звичкою, як зараз багато хто з нас гризуть нігті. Воші були настільки поширеним явищем, що китайські цілителі з їхньої поведінки визначали, здорова людина чи ні. Якщо воші тікали від тіла людини, це означало, що вона безнадійно хвора.

-Перший в світі календар - китайський. Місячний календар був створений за  2 000 років до нашої ери. Він містить дванадцять знаків зодіаку, а протяжність одного простого циклу дорівнює 60 рокам.

-Найпоширеніша символіка Стародавнього Китаю - птахи. Є три шанованих птахи в Китаї. Це фенікс, журавель і качка. Фенікс символізує імператорську силу і владу. Журавель - довголіття. Качка - вірність і сім'ю. Ці символи частіше за інших зображувалися на одязі і посуді.

-У Стародавньому Китаї було поширено багатоженство. Гаремами володіли багаті китайці, які були в змозі оплатити відповідні витрати. В гаремах імператорів жили сотні наложниць.

-Міфологія Стародавнього Китаю свідчить, що дзеркало - захисник будинку. Цей предмет служив захистом будинку від темних сил. До нього шанобливо ставилися і відводили чільне місце. Також були повір'я, що дзеркало здатне показувати майбутнє людини.

-Китайці вірили, що під час написання ієрогліфів людина проходить процес самовдосконалення і знаходить моральність. Але каліграфією могли займатися тільки багаті люди, ті які були чиновниками або інтелігенцією.

-Летюча миша - унікальний китайський символ удачі. Її часто зображували на одязі, посуді і прикрасах. Цю тварину вважали символом успіху і везіння. Вироби з порцеляни найчастіше намагалися прикрасити саме зображенням цієї істоти.

-Унікальне явище - китайська математика. Дана наука розвивалася в повній ізоляції від вже звичної грецької математики. Математика китайців самобутня й унікальна. Це одне із найбільших досягнень Стародавнього Китаю.

-Папір - винахід древніх китайців. Найдавніший сувій паперу був знайдений в Китаї. Його виготовили у 2 столітті до н.е. Цей папір був надзвичайно міцний, настільки, що з даного матеріалу можна було навіть зшити одяг.

-Велика китайська стіна - місце численних людських жертв. Історію про будівництво Великої китайської стіни знає кожен школяр. Але часто замовчуються ті жертви, завдяки яким ця споруда була закінчена. Будівельники проводили все життя на стіні. Багато людей народжувалися на стіні і ніколи не покидали її меж. Вони вмирали і були поховані там. Вчені вважають, що поховання померлих будівельників часто робили в самій стіні. Велика китайська стіна була побудована ціною найбільшої кількості людських жертв. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.