Написати коментар

 

Біблія - ​​дивовижна книга хоча б тому, що ось уже понад 2 000 років є твором, найбільш затребуваним людством. Інтерес до Святого Письма не згасає без будь-якої реклами і нікого зі своїх читачів воно не залишає байдужим.

  

Біблія не має назви.
Слово «Біблія» походить від давньогрецького «βύβλος» - «папірус, книга». Переважна більшість книг має назву, але Біблія в назві не потребує. Всі люди на землі просто говорять «книга» і їхні співрозмовники відразу розуміють, що мова йде про «Книгу книг».

 

Найбільший тираж.
Станом на 2013 рік в світі видано вже понад 6 000 000 Біблій або окремих біблійних книг, що більш ніж в 6 разів перевищує за кількістю копій наступне за популярністю видання. Щодоби в світі з під друкарського верстата виходять понад 32 500 нових Біблій.

 

Двигун прогресу.
Друкарські верстати були винайдені і удосконалювалися в першу чергу заради видання Біблії! У 1 300 році вартість рукописної книги дорівнювала вартості замка. Друковані в 1 500 році видання коштували, як упряжка породистих коней, а в 1 700 - вже як пара гарного взуття. Нарешті, до 1900 року вартість Біблії досягла ціни декількох десятків яєць і Святе Письмо стало доступним кожному.

 

«Колектив авторів».
Над текстами Святого Письма з XV століття до Різдва Христового по I століття після Різдва Христового, тобто протягом 1600 років, працювали понад сорок осіб багато з яких навіть не знали один одного. При цьому в Біблії немає очевидних розбіжностей або невідповідностей.

 

Переклади.
Біблія повністю або частково перекладена на 2 377 мов і діалектів, а повністю видана вже на 422 мовах (за даними Німецького Біблійного товариства на початок 2005 року).

Навіть сліпі можуть читати Святу Книгу шрифтом Брайля на 84 мовах, а для неписьменних і зайнятих людей випускаються аудіо-версії Біблії.

 

Автори.
Ця книга, створена величезною кількістю авторів, які мали величезний життєвий досвід в абсолютно різних областях. Серед біблійних письменників: царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин), ремісник (апостол Павло), чиновник (апостол Матвій) і т.п. Деякі з них були не євреями, а греками або навіть римськими громадянами.

   

Канонічні і неканонічні книги.
Біблія складається з двох великих розділів: Старого і Нового Завітів. Старий Завіт містить 39 канонічних, тобто визнаних Церквою, книг, а Новий Завіт - 27. Ще 11 книг Старого Завіту в церковний канон не входять, але в слов'янській Біблії присутні.

 

Глави і вірші.
На глави Біблію поділив Кентерберійський єпископ Стефан Ленгтон в XIII столітті, а на вірші в XVI столітті французький друкар Роберт Етьєн, після чого Біблія набула сучасного вигляду і зручності цитування (книга: глава: вірш).

 

Дуже потрібна.
За відомостями правоохоронців, Біблію навіть крадуть частіше за інші книги ...

 

Дивно точна книга.
У 1947 році були виявлені Кумранські сувої Біблії, що датуються I століттям. При звірянні з Бібліями X століття вчені виявили, що за тисячу років Біблія не зазнала жодних серйозних змін, які б впливали на її зміст, в той час як багато інших творів з плином часу при переписуванні помітно змінювалися.

 

Коментарі та цитати.
Святе Письмо найбільш цитований і коментований твір в світі. Тільки в Оксфордській бібліотеці на одне тільки 1-е послання апостола Іоанна Богослова зібрано таку кількість робіт, які займають приміщення в 20 м².

 

Час читання.
Щоб прочитати Старий Завіт, необхідно не менше 38 годин і 11 годин, щоб прочитати Новий Заповіт. Тобто всю Біблію можна прочитати мінімум за 49 годин, за умови, що людина не буде втомлюватися.

 

Шотландський курйоз.
Біблія повністю не переведена на шотландську мову. Однак існує переклад на шотландську Нового Завіту за авторством Вільяма Лорімера. Він примітний тим, що мова сатани передана звичайною англійською мовою.

   

Цар і пророк Давид.
Після Ісуса Христа, ім'я творця Псалтиру царя Давида згадується в біблійних текстах найчастіше: 1118 раз.

 

Найменша Біблія.
Найменша Біблія (Новий Завіт) була надрукована в кінці XIX століття за допомогою методу фотомеханічного зменшення. В результаті книга вийшла розміром 1,9 * 1,6 см, і товщиною менше 1 см. В обкладинку кожної Біблії було вкладено маленьке збільшувальне скло, щоб читати текст.

 

Найдорожча Біблія.
Найдорожчою Біблією вважається Біблія німецького першодрукаря Йоганна Гутенберга, що вийшла в 1456 році. Гутенбергом було надруковано 180 примірників Біблії з яких збереглася лише 21 книга. Різні екземпляри її оцінюють від 25 до 35 млн доларів.

 

Біблійні царі.
Довше за всіх у Біблії правив цар Манасія, який був на престолі 55 років. Менше всіх правив Цар Замврій, який носив корону всього сім днів.

 

Брати і сестри Господа.
В Євангелії згадуються брати і сестри Ісуса Христа. Але це не Його рідні брати, а сини і дочки Йосипа від першого шлюбу. Сам Йосип був тільки названим чоловіком Богородиці і все життя зберігав її дівоцтво. А Брати Господні пізніше стали Його апостолами. Один з них, Яків Брат Господній, очолив першу християнську громаду в Єрусалимі.

 

Синайський кодекс.
Найдавніший повний список Нового Завіту входить до складу Синайського кодексу (IV століття). Його частини зберігаються в Росії, Великобританії, Німеччини та на Синаї.

 

Гоніння.
Біблія є найбільш переслідуваною книгою. За всю історію не відомо творів, проти яких видавалися б закони, за порушення яких призначалася смертельна кара. Наприклад, в Північній Кореї за читання Біблії можуть стратити. У Радянському Союзі Біблії насильно вилучалися у населення, а ті, у кого екземпляри були виявлені, могли зазнати репресій.

 

Найдавніші знахідки.
Найдавніші біблійні вірші відносяться до книги «Чисел» 6: 22-27 і вигравіювані на двох срібних виробах, знайдених під Шотландською церквою в Єрусалимі в 1979 році. Вироби і гравіювання датуються початком VI століття до Різдва Христового.

 

Найкоротший вірш.
Найкоротший вірш Біблії зустрічається в Євангелії від Іоанна 11:35 і звучить, як «Ісус заплакав".

 

Найдовший вірш.
Найдовший вірш Біблії належить книзі «Естер». Це дев'ятий вірш восьмої глави, що складається з 90 слів і описує імперію персів.

 

Дитяча біблія.
Видання, які являють собою адаптований переказ біблійних подій для дітей і забезпечені яскравими ілюстраціями з'явилися порівняно недавно - в другій половині XIX століття, але швидко набули популярності.
 
 
Перше і останнє.
Перше слово Біблії «На початку», останнє - «Амінь», тобто з староєврейської «істина».

 

Куля і гравітація.
У «Епоху Просвітництва» (з XV століття після Різдва Христового) вчені тільки почали розуміти закони гравітації і те, що земля має форму кулі, але в Біблії про це повідомлялося за десять століть до Різдва Христового: Ісайя 40:22 та Іов 26: 7.

 

Ілюстрації.
Перші ілюстрації до Біблії були зроблені євреями що жили в Александрії приблизно в III столітті до Різдва Христового, але в більшості сучасних ілюстрованих видань використовують картини знаменитого французького художника XIX століття Гюстава Доре, які отримали загальне визнання, як найбільш вдалі.

 

Найбільша Біблія.
Найбільшу Біблію в світі виготовив за два роки тесля з Лос-Анджелеса (Каліфорнія, США) Луїс Вейнай. Для свого примірника Біблії Короля Якова він використовував попередньо виготовлений саморобний друкарський прес. Висота книги склала 110,5 сантиметрів, ширина у відкритому вигляді 249 сантиметрів, а вага 496 кілограмів.

  

Веселка.
За свідченням Біблії, веселка з'явилася не просто так. Це красиве атмосферне явище стало символом завіту між Богом і сімейством праотця Ноя про те, що людство більше ніколи не буде винищуватися потопом.
  
 
Біблія Йосипа Бхопала.
Ентузіаст з Індії Йосип Бхопал за 123 дні від руки переписав всі вірші Нового Завіту. Пізніше він продовжив свою роботу, підсумком якої стало створення найбільшої в світі рукописної Біблії з 16 000 сторінок. Важить видання калліграфіста 61 кілограм.

 

Біблеїстика.
Наукова дисципліна, що займається вивченням Біблії з різних сторін називається Біблеїстика. Вона склалася приблизно в XVI столітті і активно розвивається в більшості найбільших університетів світу. Сучасними центрами біблеїстики стали Швеція, США, Ізраїль, Великобританія, Німеччина та Іспанія.

 

Історичність Біблії.
Історичність Святого Письма визнається вченими лише частково і тільки починаючи з епохи Стародавнього Ізраїлю (VIII-VII ст. до н. е. і пізніше). Однак і більш ранні описані в Біблії події - всесвітній потоп, вихід євреїв з Єгипту, раз у раз підтверджуються відкриттями біблійної археології, геології та іншими науковими дисциплінами.
Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter