Написати коментар

 

Могутня цивілізація Стародавнього Єгипту протягом декількох тисячоліть була одним з найрозвиненіших регіонів світу, і в ті часи, коли в Європі стародавні варвари ще жили відокремленими поселеннями, на берегах Нілу процвітало величезне царство. До наших днів збереглося достатньо відомостей про стародавніх єгиптян, щоб гідно оцінити всі особливості цієї країни, яка пішла в небуття давним-давно.

 

Цікаві факти про Стародавній Єгипет.

-У давньоєгипетських правителів часто траплялося, що брати і сестри одружувалися. Це забезпечувало другу половинку достатньою освітою і знанням придворного життя, а заодно зменшувало число можливих претендентів на престол.

-Цивілізація Стародавнього Єгипту проіснувала близько 4000 років, що довше, ніж більшість інших древніх цивілізацій.

-Староєгипетське царство впало в VII столітті, коли його завоювали араби.

-Боротьба володарів Стародавнього Єгипту з цивілізацією хеттів за володіння землями сучасної Сирії тривала майже два століття, але фактично закінчилася нічиєю.

-Незважаючи на те, що в Стародавньому Єгипті жінки зазвичай вели домашнє господарство, вони володіли тими ж юридичними і фінансовими правами, що і чоловіки.

-Саме в Стародавньому Єгипті розташовувалася знаменита Олександрійська бібліотека, в якій навчалися багато античних винахідників і філософів. Одним з її учнів був Архімед.

-Знаменита давньоєгипетська цариця Клеопатра за походженням була грекинею з Македонії.

-У Стародавньому Єгипті були популярні настільні ігри, зокрема гра сенет, яка віддалено нагадувала винайдені пізніше шахи.

-У той час як в середземноморських цивілізаціях лікарі не мали спеціалізації, давньоєгипетські лікарі були чітко поділені на окремі професії.

-Оскільки Єгипет розташований в посушливій частині Африки, життя країни безпосередньо залежало від розливів Нілу. Стародавні єгиптяни навіть винайшли систему іригаційних каналів для зрошення орних земель.

-У Стародавньому Єгипті існували шлюбні договори, в яких вказувалося, як буде ділитися майно подружжя в разі розірвання шлюбу.

-Папір винайшли дуже давно, але сталося це в Стародавньому Китаї, так що єгиптяни користувалися папірусом, який робили з очерету, який в достатку росте в дельті Нілу.

-У Стародавньому Єгипті були винайдені вино і пиво.

-Судячи зі збережених історичних свідчень, знамениті давньоєгипетські піраміди зводилися не рабами, а найманими робітниками, досить кваліфікованими в будівництві.

-У стародавніх єгиптян були популярні домашні тварини, а кішки протягом багатьох століть шанувалися як священні тварини.

-Загони міліції, які стежили за порядком на вулицях міст Стародавнього Єгипту, використовували як патрульних тварин - мавп і собак.

-Макіяж у древніх єгиптян був надзвичайно популярний, причому користувалися ним не тільки жінки, а й чоловіки.

-Давньоєгипетський фараон Пепі Другий не виносив мух, тому при ньому завжди чергувало кілька намазаних медом невільників, які відволікали цих комах на себе.

-У Стародавньому Єгипті вважалося, що ніхто не повинен бачити волосся фараона, тому володарі завжди носили корону зі спеціальною накидкою.

-Незважаючи на те, що антибіотики набули поширення лише в 20-му столітті, стародавні єгиптяни ще близько 4000 років тому знали, що деякі види цвілі допомагають проти інфекційних захворювань.

-Єгипетські чоловіки носили спідниці, а жінки - сукні. При цьому діти до підліткового віку зазвичай взагалі обходилися без одягу.

-Перша давньоєгипетська ступенева піраміда була побудована близько 4600 років тому.

-Мистецтво муміфікації померлих почало розвиватися в Стародавньому Єгипті понад 5 000 років тому.

-Знаменитий фараон Тутанхамон помер у віці 18 років.

-Родовід в Стародавньому Єгипті вели по материнській лінії, а не по батьківській.

-Заходити в будинок, причому навіть в свій власний, у взутті у древніх єгиптян було не заведено. Взуття залишали біля порога.

-Для доставляння листів в Стародавньому Єгипті широко використовувалися поштові голуби.

-Косметику стародавні єгиптяни виготовляли в основному з міді та свинцю. Про шкоду впливу свинцю на шкіру вони просто не знали. У Стародавньому Римі, наприклад, зі свинцю робили водопровідні труби з тієї ж причини.

-Святкувати День Народження в Стародавньому Єгипті було не заведено.

-Багато фараонів носили накладні золоті бороди, наслідуючи Богу Осірісу, який зазвичай зображувався бородатим.

-Судячи з усього, стародавні єгиптяни добре розбиралися в астрономії. Так, знамениті піраміди Гізи розташовані так, що вони збігаються з поясом Оріона, як його видно з поверхні Землі.

-Стародавні єгиптяни користувалися одночасно трьома календарями - місячним, астрономічним і землеробським.

-Для побудови Великої піраміди Гізи, найвідомішої з пірамід Стародавнього Єгипту, було потрібно близько 2,5 млн вапнякових блоків із середньою вагою понад 25 тонн кожен.

-Давньоєгипетський фараон Рамзес II прожив 90 років і залишив після себе більше сотні дітей.

-Нанесення макіяжу на обличчя в Стародавньому Єгипті використовувалося, в першу чергу, не для прикраси, а для захисту шкіри від палючого сонця.

-Прообрази сучасних мухобійок виготовлялися єгиптянами з хвостів жирафів.

-У давньоєгипетському алфавіті налічується близько 700 ієрогліфів. У китайському традиційному алфавіті, для порівняння, їх багато тисяч.

-Бетон винайшли в саме Давньому Єгипті. Для його виготовлення пісок і кам'яну крихту перемішували з річковим мулом.

-Довше за всіх Давнім Єгиптом правив фараон Пепі II, царювання якого тривало 88 років. Він став фараоном в 6 років, а помер в 94.

-Слово «фараон» перекладається з давньоєгипетської, як «великий будинок», і воно означало, в першу чергу, палац правителя, а потім вже його самого.

-Гробниці в пірамідах завжди оснащувалися безліччю хитромудрих пасток, які були призначені захистити їх від розграбування.

-Вивченням історії та культури Стародавнього Єгипту займається особлива наука - єгиптологія.

-Подушки стародавні єгиптяни наповнювали камінням, а не пір'ям або пухом. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter