Написати коментар

 

Однією з наймасштабніших імперій, що коли-небудь з`являлись на світовій арені є Перська імперіяВ часи, коли Шумерська цивілізація затухла, коли в Єгипті вже 10 разів відбувались то злети, то падіння, про таку державу, як Персія ніхто ще й знати не знав. До 7 ст. до н.е. перси й медійці були частиною Ассирійської держави. А Ассирія на той час була могутньою країною. На початку 7 ст. до н. е. медійці, які вже встигли стати сильною державою, за допомогою Вавилону перемогли ассирійців і перси почали жити на землях медійців. 

 

Декілька цікавих фактів про Перську імперію

1. Перси часто кочували з місця на місце, живучи в шатрах.

2. При зміні місця не завжди поруч була вода, тому перси першими придумали систему підземних каналів. Спочатку копали вертикальні шахти приблизно в кілометрі одна від одної, потім - горизонтальний тунель під невеликим кутом, щоб вода могла йти в тому напрямку, в якому потрібно. Такі тунелі могли сягати 40 км!

3. Релігія давніх персів - зороастризм, що означає  вшанування мудрості.

4. Верховний Бог - Ахура-Мазда.

5. Стихія вогню вважалась священною. Під час кочування вони переносили з собою вогонь за допомогою спеціальної посудини, схожої на казанок.

 

 

Правління Кіра ІІ

Перський цар - Кір ІІ Великий. Народився в сім`ї ахеменідів (це перша династія в Персії) приблизно в 590 рр.до н.е. Його правління почалося в 559 рр. до н.е. Аби повстати проти медійців, цар пішов на цікаву маленьку хитрість, щоб налаштувати персів проти медійців. В перший день правління він зкомандував своїм людям позбутись від чагарників. Їх було багато, тому люди тяжко працювали до пізньої ночі.

На наступний день Кір ІІ влаштував для персів велике гуляння, вони пили, їли, розважались. А потім він сказав: “Перси, якщо хочете страждати в праці - то і далі служіть медійцям! Але ж якщо бажаєте розважатись, як сьогодні, то готуйтесь до бою! Ми забезпечимо свою свободу самостійно!”. Звичайно, що перси погодились і вони перемогли медійців, завоювавши землі.

Згодом, під його керівництвом вони завоювали Лікію, Іонію і багато інших земель. А також Лідію і Вавилон, які вважались наймогутнішими державами того часу. Після всіх перемог Перська імперія значно збільшила свою територію.

Царя Персії називали “Цар царів”, бо, завойовуючи інші землі, він з розумінням відносився до їхніх традицій і релігії, адже один із аспектів зороастризму - віротерпимість. Тобто, навіть в завойованих державах були свої окремі царі, хоч вони і підкорялись Персії.  

Після завоювання Вавилону, Кір ІІ відправив євреїв, які були у вигнанні, назад до Єрусалима. Через це його прозвали Месією, хоч він і не був євреєм.

Проведені розкопки на території деяких країн, які входили до складу Перської імперії, дозволили зробити висновок про високорозвинену культуру і любов персів до мистецтва. Найбільше цінних знахідок віднайшли в м. Сузи і Персеполь.

Сузи - місто, яке було визнане столицею держави, за часів правління Дарія І (сина Кіра ІІ). За той період був побудований величний палац, матеріали для якого були доставлені з різних держав: слонова кістка - з Ефіопії, срібло і тропічні дерева - з Єгипту, кам'яні колони - із Еламу. 

А через декілька років Дарій І заснував інше місто - Персеполь, яке простягнулось на підніжжі Гори Милосердя. В Персеполі була збудована Ападана - багатоколонний парадний зал, в якому могло розміститись 10 тисяч осіб. 

Завоювання інших держав і інші запобіжні заходи під час правління Кіра ІІ, Камбіза, Дарія І не змогли вберегти Перську імперію від неминучих переворотів. Державу послабили невдалі війни з греками і за період 334-330 рр. до н.е. Перська держава упала, а завойовані Персією землі перейшли у володіння Александра - царя Македонії. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter