Написати коментар
Британська імперія в 1920 році

 

На піку свого розвитку, Британська імперія (British Empire), була наймогутнішою та найвпливовішою імперією світу, а впродовж понад 100 років — найвизначнішим гравцем на економічній, культурній та військовій арені. Так, саме Британію називали «імперією, над якою не сідає сонце»: через величезні території, у будь-який час доби хоча б над однією з британських колоній дійсно світило сонце. Тож давайте дізнаємось про найважливіші віхи розвитку по-справжньому могутнього державного формування.

 

Зародження Британської імперії

Британська імперія сформувалася в період з 16 до другої половини 18 століття на теренах Королівства Англії та Королівства Шотландії. Сам термін «Британська імперія» приписують письменнику англійського походження Джону Ді. 

Найважливіше, чим заявила про себе імперія на увесь світ — це колонізація величезної кількості земель у різних куточках планети. Почалось усе з експедиції до Азії через Північну Атлантику, яку спорядив у 1496 році король Генріх Сьомий. 

Здивувавшись успіхами Королівства Португалії та Іспанської імперії в Атлантиці, британська корона вирішила перейти до рішучих дій. Так, король вводить тактику каперства, яка означала фактичний дозвіл певним особам на здійснення піратських нападів на кораблі, які перевозили золото з Нового Світу. Разом із цим, Британія починає впроваджувати політику колонізації, активно заселяючи британцями землі Ірландії. Уже в 1583 році, першою британською колонією було проголошено місто Ньюфаундленд.

Досягнувши певних успіхів у питанні колонізації, Британія назавжди покладе край піратству та скерує всі сили на освоєння нових територій, та навернення їх під владу імперії.  

 

Найважливіші віхи існування Британської імперії

1604 рік — початок колонізації територій у Карибському морі, які згодом стануть одними з найприбутковіших колоній. Та перша колонія в місті Гаяна проіснувала лише два роки: через брак припасів.

● 1607 — заснування першого постійного англійського заморського поселення (Джеймстаун).

1624–1627 — заснування поселень на Сент-Кіттсі, Барбадосі та Невісі, які стабільно існували завдяки використанню рабської праці на цукрових плантаціях.

1651 — указ англійського парламенту, який дозволяв торгівлю з колоніями лише англійським кораблям. Це призводить до низки воєнних сутичок між Британією та Голландією.

Кінець 17-початок 18 століття — активне протистояння з Францією, яке, у підсумку, зупинило французьку експансію в Європі та зробило Британію одним із наймогутніших гравців на світовій арені.

60-ті-70-ті роки вісімнадцятого століття — погіршення взаємин між Британією та американськими колоніями. Причини — сильна соціальна експансія, високі податки, незадоволеність умовами життя. Результатом низки сутичок та революційних подій стане утворення держави під назвою Сполучені Штати Америки.

Кінець 19-початок 20 століття — у цей період, Британія втрачає імперські позиції, а низка її колоній стають фактично автономними, мають власні військово-морські сили.

1941 рік — занепад імперії внаслідок воєн, послаблення експансії на колонії та революційних рухів.

 

Британія в сучасності

«Спадок» імперського минулого для сучасної Великобританії — це 14 територій за межами Британських островів, які залишаються під владою країни. Як відомо, місцеве населення не прагне автономії.

Британія досі залишається монархічною державою, активним гравцем на світовій політичній арені. Столицею країни є Лондон, а основною релігією — протестантизм. На чолі держави — королева Єлизавета ІІ.  

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter