Написати коментар

 

У наш час, Сполучені Штати Америки є визначним гравцем на світовій арені. Країна посідає перші місця за рівнем прибутку на одного мешканця, має міцну армію та флот, а також є засновником важливих міждержавних об’єднань: ООН, Північноатлантичного альянсу. Тож давайте дізнаємось найважливіші віхи в історії розвитку США!

 

Історія США у фактах

● 12 жовтня 1492 року — експедиція Христофора Колумба досягла острова Сан-Сальвадор. Цей день вважається датою офіційного відкриття Америки.

Корінне населення США — індіанці. За свідченнями істориків, індіанські племена потрапили сюди із Сибіру через Берингову протоку приблизно 12 тисяч років тому. Після європейської колонізації, більшість корінного населення вимерло: у тому числі, через хвороби (віспу, кір).

1565 рік — заснування першого постійного поселення в США (територія штату Флорида). Перше постійне англійське поселення було засноване дещо пізніше: в 1607 році (Джеймстаун, Вірджинія). 

Кінець XVII-середина XVIII століття — активний розвиток сільського господарства на землях колоній. Починають з’являтися бавовняні плантації, плантації рису та тютюну. Саме сільське господарство відігравало, на той момент, найважливішу роль в економіці регіону.

1775–1783 роки — Англійська революція. У ці часи, колонії менше потребували захисту Британії, а також виникало безліч розбіжностей між політикою королівства та реальними потребами колоній. Результат революції — незалежність 13 колоній.

1787 рік — ухвалення першої Конституції Сполучених Штатів та утворення, згідно з нею, національного уряду.

1791 — видання Білля про права, який значно обмежив повноваження уряду стосовно громадян. В той самий час, президентом США Джорджем Вашингтоном започатковується безліч державних інституцій: кабінет міністрів, банк та інші.

1861–1865 — Громадянська війна, конфлікт між Північними та Південними штатами. Результат — повне скасування рабства.

Кінець XIX століття — потужний розвиток промисловості. США стає найбільшим товаровиробником у світі та індустріальним лідером. У ці часи, засновуються відомі корпорації: «Дженерал електрик», «Нешнл сіті банк» та інші.

Початок ХХ століття — прогресивна ера в Сполучених Штатах, президентство Рузвельта. Активні реформи проти монополій, державне регулювання праці та капіталу, арбітраж у відносинах роботодавців та працівників.

1912 рік — президентство Вільсона, «ера нової свободи». Зміни в податковій системі, запровадження загальнонаціональної банківської системи, впровадження народного голосування під час виборів до сенату.

1922–1929 — епоха процвітання після Першої світової війни. Після подолання кризи, Сполучені Штати починають відновлювати споживчу економіку. Зростають обсяги промисловості, з’являються масштабні виробничі підприємства.

7 грудня 1941 року — напад на Перл-Харбор, фактичний вступ Сполучених Штатів у Другу світову війну (до цього часу, держава дотримувалася нейтралітету). Після завершення війни, США відновлює репутацію економічного та виробничого лідера, а також формує потужний військово-промисловий комплекс.

1969 рік — висадка американських астронавтів на Місяць.

1981–1989 — президентство Рейгана. Курс на обмеження ролі держави в економічному житті, зростання ефективності економіки, припинення політики конфронтації з Радянським Союзом.

90-ті роки — воєнні дії в Югославії, миротворчі операції на Сомалі. Курс держави — поєднання ліберальних та консервативних тенденцій. У це десятиліття, відбувається активна боротьба з екологічними та освітніми проблемами.

На даний час, Сполучені Штати — капіталістична країна з розвинутою економікою та мультикультурним складом населення. Варто зауважити, що в США є величезна діаспора українців: понад 2 мільйони осіб. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter