Написати коментар

 

Напевно кожному відомо, що походження того чи іншого вислову або фразеологізму, пов’язане з якоюсь подією в історії. Так з’явився і відомий вислів «Дамоклів меч». Значення фразеологізму відоме багатьом, а історією походження цікавиться не кожен. І хто ж такий Дамокл і що пов’язувало його з мечем?

Згідно з давньогрецькою легендою, походження фразеологізму «Дамоклів меч» починається з того, що в сиракузького тирана Діонісія був придворний Дамокл, який заздрив своєму цареві і йому здавалося, що життя в Діонісія, щасливе й легке.

Діонісій завжди помічав заздрість Дамокла і внаслідок цього вирішив показати йому, що насправді це не так просто управляти царством, як це здається на перший погляд.

На одному з бенкетів Діонісій наказав тимчасово посадити Дамокла на трон і надавати йому всі почесті, які властиві справжньому правителю. Дамокл був радий цьому. Але в самому розпалі веселощів помітив, що над його головою висить меч.

Меч не просто висів, а висів на кінській волосині, обернений вістрям вниз, і міг будь-якої миті обірватися й заподіяти смерть Дамоклу. 

Цією ситуацією Діонісій хотів довести, що бути правителем не так просто, як це здається. І що постійно під час правління над головою нависає смертельна загроза.

У наші дні, вислів «Дамоклів меч» означає постійну загрозу, що нависає над ким-небудь при видимому добробуті. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter