Написати коментар
«Нитка Аріадни» — значення та походження фразеологізму

 

Історія походження цього крилатого вислову тісно пов’язана з давньогрецькою міфологією і відсилає нас у ті далекі часи на острів Крит.

 

Легенда про Teceя і його поєдинок із Мінотавром

Грецький цар Мінос спорудив на Криті хитромудрий лабіринт і сховав у ньому від людських очей кровожерливого Мінотавра (чудовисько з людським тілом і бичачою головою).

Щоби прогодувати звіра, жорстокий цар змусив жителів міста Афіни сплачувати данину. Щорічно афіняни мусили відправляти на загибель сім дівчат і стільки ж юнаків. Там їх залишали в Лабіринті на поталу Мінотавру.

Знаменитий герой Тесей, вирішив позбавити від прокляття рідне місто. Одного разу він відправився на Крит разом із нещасними жертвами, ще не уявляючи як подолати грізного противника. Ha березі острова Тесей знайшов несподіваного союзника. 

Прекрасна Аріадна, дочка царя Міноса, побачивши героя, зрозуміла, що це чоловік, як вона чекала. Закохана дівчина віддала Тесею меч, яким можна було б перемогти Мінотавра і клубок ниток. A ще мудра принцеса підказала воїну, як можна вийти із заплутаного лабіринту.

Закріпивши нитку на вході, він розмотував клубок, пробираючись по звивистих ходах. І, здобувши перемогу над лютим биком, повернувся до початку лабіринту, з якого нікому не вдавалося вибратися, намотуючи нитку на руку.

 

Значення фразеологізму

Вислів «нитка Аріадни» вживається, коли говорять про рятівний вихід зі складної ситуації, тих засобах і способах, завдяки яким можна покращити критичне становище. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter