Написати коментар
Фразеологізм «єрихонська труба» — значення і походження

 

Вельми цікавий вислів «єрихонська труба», зрідка можна почути від різних людей. Наприклад, коли кажуть «чого ти кричиш як єрихонська труба» або «перестань кричати, як єрихонська труба». Такі фрази можна сприймати з почуттям гумору, особливо, якщо знаєш сенс цього фразеологізму. Для початку необхідно прояснити, що таке Єрихон. 

 

Походження фразеологізму

Як багато інших фразеологізмів, вислів «єрихонська труба» прийшов до нас із Біблії. Описана історія відбулася в часи пророка Мойсея й сорокарічних мандрів євреїв по пустелі.

Після смерті Мойсея, який вивів євреїв із Єгипту, лідером народу став Ісус Навин. На той момент, після сорока років поневірянь у пустелі, прийшла пора завойовувати Землю Обітовану.

Перше, що повелів Бог через Свого нового пророка, це перейти річку Йордан в околицях могутнього в той час міста Єрихон. Це місто було оточене неприступними кам’яними стінами, що свідчило про його багатство і значущість.

Бог сказав до Ісуса Навина, що віддає це місто в його руки. Але Єрихон ще належало захопити. Як же бути зі стінами? Штурм таких укріплень для євреїв був неможливим завданням. Але Бог повідомив що потрібно робити.

План Господа з ведення облоги міста здавався дещо дивним. Народ повинен був протягом семи днів обходити Єрихон. Озброєна армія йшла попереду, а за нею прямували сім священників, кожен із яких мав ритуальну трубу. За Священством йшли всі інші представники чоловічої статі.

Священники сурмили в сім труб, а коли Ісус подав знак, народ щосили вигукнув і стіни Єрихона завалилися. Армія Навина змогла увійти на територію Єрихону й завоювати його.

 

Значення фразеологізму

З єрихонською трубою зазвичай порівнюють щось дуже гучне, потужне, яке виробляє різкий, іноді руйнівний звук. «Кричати, як єрихонська труба», значить: щосили, оглушливо.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter