Написати коментар

  

У всі часи були, і будуть люди, які прагнуть прославитися. Ось тільки шляхи досягнення мети для цього вибирають різні. Хтось працює з ранку до ночі, а хтось вибирає більш легкий шлях.

Ось до останньої категорії і відноситься Герострат. Був собі в Стародавній Греції якийсь чолов’яга з таким ім’ям. Особливих талантів він не мав, але фантазія в нього була колосальна. Уже дуже він хотів, щоби його запам’ятали не тільки сучасники, а й майбутні покоління. 

Нічого «кращого» він не зміг придумати, як підпалити храм богині Артеміди. Це була дуже велична і красива споруда, розташована в місті Ефес.

Суд засудив його до смертної кари. А щоби подібні «подвиги» більше нікого не надихали на такі вчинки, його ім’я було заборонено згадувати не просто в розмові, але й у документах.

Однак, Герострат усе ж досяг своєї мети. Тодішні історики, не втрималися й описали причину загибелі однієї з найвеличніших споруд того часу, зокрема, і головного винуватця цієї сумної події. Його ім’я стало синонімом, що позначає людину, яка мріє про славу здобуту будь-яким шляхом.

 

Значення фразеологізму
«Геростратовою славою» називають славу, яка була отримана злочинним шляхом або не хорошими вчинками.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter