Написати коментар

 

Іноді можна почути вираз «гамбурзький рахунок» або «за гамбурзьким рахунком». А що воно означає і коли з'явилося?

На рубежі XIX і XX століть була дуже популярна класична, або, як її тоді називали, французька боротьба. Величезна кількість турнірів проводилося на аренах цирку всього світу.

Але циркова боротьба була не тільки змаганням, а й видовищем, яке повинно було приносити дохід організаторам турніру і власникам цирку. Такі закони спортивної комерції.

Глядачі, самі того не підозрюючи, ставали «винуватцями» махінацій! Ну кому цікаво дивитися багатогодинну боротьбу «до результату», коли борці, хитаючись від утоми, безуспішно намагаються покласти один одного на лопатки?

Куди приємніше було спостерігати за грамотно організованою й «театральною» постановкою, в якій борці, подібно акторам, розігрували цілі вистави на килимі з красивими кидками, що викликали захоплення публіки, яка наївно вірила, що це і є справжнє спортивне змагання.

У борцівському світі були популярні два терміни - «бур» і «шике». «Бур» - це спортивна сутичка без попередньої змови, а «шике» - поєдинок із заздалегідь відомим результатом.

Не варто суворо судити публіку, яка брала борцівський театр за справжню безкомпромісну боротьбу, і атлетів з організаторами, які, в інтересах тих же глядачів, часом йшли на обман. Адже і в наш час більшість любителів єдиноборств воліють дивитися голлівудські бойовики з акторами, а ніж реальні борцівські турніри.

Але якщо багато турнірів були лише грамотної постановкою, то як же можна визначити справжній клас борця? Серед глядачів ходила легенда про те, що щорічно в Німеччині, у місті Гамбург, збираються найсильніші атлети і в умовах найсуворішої таємності визначають справжнього чемпіона.

У 1928 році письменник Віктор Шкловський випустив книгу під назвою «Гамбурзький рахунок», яка починалася словами: Гамбурзький рахунок - надзвичайно важливе поняття Всі борці, коли борються, шахраюють і лягають на лопатки за наказом антрепренера Раз на рік в гамбурзькому трактирі збираються борці.. Вони борються при закритих дверях і завішених вікнах Довго, некрасиво і важко Тут встановлюються істинні класи борців.

Так і з'явився вираз «гамбурзький рахунок», який означає: «чиста правда, без будь-якого обману».

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter