Попри те, що в наш час такий вид кохання вважають старомодним, дурним і непотрібним, платонічне кохання таки існує. У середні віки вона штовхала лицарів на подвиги в ім'я дами серця, змушувала наших бабусь роками чекати своїх чоловіків з війни, а тепер стала долею підлітків, які готові на все заради зустрічі з Джастіном Бібером або іншою зіркою шоу-бізнесу.

Вислів «платонічне кохання» зародився в стародавній Греції, і в ті далекі часи, вислів мав дещо інший сенс. Давньогрецький філософ Платон вважав жінку істотою ницою і брудною, а таке кохання порочним. Сам же Платон ідеальною вважав любов між чоловіком і чоловіком, і не дивно, адже самого філософа оточувало чимало хлопчиків.

Загалом, Платон був проти природної сексуальної орієнтації і додатково підводив під неї, так би мовити, ідеологічне обґрунтування. То були інші часи і інші традиції, в країні де кохання між чоловіком і чоловіком вважалося нормою про що свідчить міфологія, де оспівується любов Зевса до Ганнімеда, Аполлона до Кипариса та інші «вільності» богів.

З часом завдяки церкві ставлення до одностатевого кохання докорінно змінилося, і вислів «платонічне кохання» придбав дещо інший сенс. Тепер платонічним коханням називають романтичне почуття, що не містить у собі сексуального бажання.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter