1 Коментар

Попри те, що в наш час такий вид кохання вважають старомодним, дурним і непотрібним, платонічне кохання таки існує. У середні віки вона штовхала лицарів на подвиги в ім'я дами серця, змушувала наших бабусь роками чекати своїх чоловіків з війни, а тепер стала долею підлітків, які готові на все заради зустрічі з Джастіном Бібером або іншою зіркою шоу-бізнесу.

Вислів «платонічне кохання» зародився в стародавній Греції, і в ті далекі часи, вислів мав дещо інший сенс. Давньогрецький філософ Платон вважав жінку істотою ницою і брудною, а таке кохання порочним. Сам же Платон ідеальною вважав любов між чоловіком і чоловіком, і не дивно, адже самого філософа оточувало чимало хлопчиків.

Загалом, Платон був проти природної сексуальної орієнтації і додатково підводив під неї, так би мовити, ідеологічне обґрунтування. То були інші часи і інші традиції, в країні де кохання між чоловіком і чоловіком вважалося нормою про що свідчить міфологія, де оспівується любов Зевса до Ганнімеда, Аполлона до Кипариса та інші «вільності» богів.

З часом завдяки церкві ставлення до одностатевого кохання докорінно змінилося, і вислів «платонічне кохання» придбав дещо інший сенс. Тепер платонічним коханням називають романтичне почуття, що не містить у собі сексуального бажання.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter