Написати коментар

Частенько природа допускає помилки та промахи, які сучасна наука трактує як збої в генетичному коді, або мутації. Саме з цієї причини іноді трапляються окремі особини, чиє забарвлення невластиве тваринам даного виду. Найпоширенішим прикладом є, мабуть, білі кролики та миші. Періодично надходить інформація, що то тут, то там були помічені білі лисиці, риби та навіть жаби.

Причина цього явища у відсутності у волосяному і шкірному покриві пігменту, відповідального за забарвлення. Подібні відхилення назвали спеціальним терміном — альбінізмом. Відповідно, тварини, які страждають від цієї недуги альбіноси. І велика рідкість знайти ворону-альбіноса.

Давньоримський поет Ювенал, використовуючи цей факт, прорік свій знаменитий перл: «Раб може вийти в царі, бранці дочекатися тріумфу. Тільки щасливчик побачить рідкісну білу ворону ... ».

Так що авторство так широко використовуваної зараз фрази належить римлянину, що жив 2000 років тому. Білою вороною називають людей, які різко виділяються на тлі колективу своєю поведінкою, зовнішнім виглядом або життєвою позицією.

До речі кажучи, у цього виразу є східний аналог «білий слон». Альбінізм вкрай рідко трапляється серед слонів, тому в південно-східній Азії слони з білим кольором шкіри вважаються священними тваринами.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter