Написати коментар
«Ось де собака заритий» — Походження вислову

Існує розповідь: австрійський воїн Сигізмунд Алтенштейг всі походи та битви провів разом зі своїм улюбленим собакою. Одного разу, під час подорожі по Нідерландах, собака навіть врятувала від загибелі свого господаря. Вдячний воїн урочисто поховав свого чотириногого друга і на його могилі поставив пам'ятник, що простояв понад два століття — до початку XIX століття.

Пізніше собачий пам'ятник міг бути знайдений туристами лише за допомогою місцевих жителів. У той час і народилася приказка «Ось де собака заритий!», Що має нині сенс: «знайшов, що шукав», «докопався до суті».

Але є більш древнє і не менш вірогідне джерело: Коли греки вирішили дати перському царю Ксерксу бій на морі, вони заздалегідь посадили на судна старих, жінок і дітей і переправили їх на острів Саламін.

Розповідають, що одна собака, яка не побажала розлучитися зі своїм господарем, стрибнула в море і вплав, слідом за судном, дісталася до Саламіна. Знемігши від втоми, вона тут же здохла.

За свідченням історика давнини Плутарха, цій собаці поставили на березі моря кіносему - собачий пам'ятник, який дуже довго показували людям.

Деякі німецькі лінгвісти вважають, що цей вислів створено шукачами скарбів, які через страх перед нечистою силою, яка нібито стереже кожен скарб, не наважувалися прямо згадувати про мету своїх пошуків і умовно стали говорити про чорну собаку, маючи на увазі скарб.

Таким чином, згідно з цією версією, вираз «ось де собака заритий» означав: «ось де скарб заритий».

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter