Написати коментар

 

Кого нині називають олігархом? Дане слово сьогодні можна зустріти дуже часто, і в більшості випадків воно відрізняється чітко окресленим негативним характером. 

Варто відзначити, що початкове значення сьогодні практично втрачене, тому обивателі нерідко вважають олігархами всіх, хто має в своєму розпорядженні дуже велику суму грошей. 

Але це не зовсім так. Хто ж такий олігарх, і якою сумою він повинен володіти, щоб вважатися таким? Знайти відповідь на подібні питання можна в даній статті. 

 

Походження і риси олігарха.

Почати слід з того, що термін вперше з'являється в грецькій мові. Олігархією називали особливий політичний лад суспільства, в якому влада зосереджена в руках певної групи людей. Термін походить від двох давньогрецьких слів (oligon) «небагато», та (arche) «влада» — влада небагатьох.

Не складно припустити, що ці громадяни повинні володіти значними багатствами, щоб мати можливість підтримувати власний вплив. 

Щоб стати олігархом, людині потрібно мати не тільки багатство, а й певне положення. Проте, сьогодні існує думка, що тільки багач або власник кількох успішних компаній може вважатися олігархом. 

Те, що дозволяє людині почуватися таким, представлено глобальним впливом не тільки на конкретну людину, а й на все суспільство в цілому. 

Олігархові властиво висловлювати певну думку, яка дозволяє йому просувати власну позицію в політичній площині. 

Тому олігархи прагнуть увійти до складу чинних партій, отримати контроль над ними або створити власний рух. З цією метою вони і користуються доступними ресурсами, включаючи кошти і накопичений вплив, наприклад, певний авторитет в суспільстві. 

Тому питання про те, якою сумою може володіти олігарх, є безглуздим за своєю суттю. 

Олігархом можна назвати не тільки представника фінансових або економічних структур. До даного класу суспільства можуть відноситися і військові авторитети, які зробили собі гучне ім'я і мають великий вплив на суспільні процеси. 

Але слід пам'ятати, що влада співвідноситься зі званням або посадою, але не належить конкретній людині. Тому в ситуації, коли в країні відбувається переворот і влада зосереджується в руках конкретних людей, то саме вони і будуть отримувати ті чи інші преференції. 

Якщо людина раніше була олігархом, тобто впливала на певні соціально-економічні процеси держави, не будучи прямим представником влади, то сьогодні вона може втратити такий вплив, що не дозволить їй і далі розглядати своє становище як олігархічне. 

Якими відмітними рисами володіє представник класу багатих людей. В першу чергу його відрізняє можливість використовувати великі суми коштів для вирішення поточних завдань. 

Людина наділена владою не боїться інших сильних світу цього. Але олігарх не здатний забезпечити для себе бажаний рівень захисту шляхом непрямого впливу на політичні процеси, тому в майбутньому він цілком реально може втратити не тільки гроші, а й підтримку і положення в суспільстві. 

Для олігарха гроші виступають лише засобом, який дозволяє досягати мети. До того ж, значний капітал виступає рятувальним кругом, який допомагає йому в будь-якій ситуації зберігати певний життєвий уклад. 

Капітал цей потребує постійного захисту, тому олігархові властиво шукати різні методи для того, щоб виключити його втрату. 

І в цій ситуації він починає розглядати владу як гаранта непорушності його поточного стану справ. Саме це призводить до того, що дійсно багата людина просто фізично не може повністю відсторонитися від владних структур. 

Гроші є джерелом впливу, а влада дозволяє зробити вплив всеосяжним. 

Завдяки першому можна досягти другого, але зворотний механізм і полягає в тому, щоб навчитися отримувати прибуток з політичних процесів, утримуючи досягнутий статус. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter