Написати коментар
Китайський дракон

 

«Останнє китайське попередження». Багатьом із нас знайомий цей вислів. Його промовляють, коли опонента неодноразово попереджають про недопустимість якихось вчинків, але той пропускає ці застереження повз вуха і продовжує недозволені дії. Тоді йому і висловлюють «останнє китайське попередження»...

«Останнє китайське попередження» — це якась межа, за якою нібито підуть жорсткі заходи до того хто не послухався. Але чи знаєте ви, звідки взялася ця крилата фраза й коли? 

Дізнатися це нам допоможуть деякі історичні факти.

Як нескладно здогадатися, історія цього фразеологізму бере початок у Китаї.

Закінчилася Друга світова війна. Але для Китаю цей час не став мирним — у країні йшла громадянська війна між консервативною партією (Гоміндан) і комуністичною партією (КПК). Для досягнення цілей Гоміндан залучала до своїх лав злочинців, влаштовувала теракти проти комуністів, вдавалася до послуг таємної поліції. 

Але після 1945 року, багато солдат які повернулися з війни ставали на бік комуністів, тому чисельність КПК швидко росла. 

У 1949 році Гоміндан зазнала поразки. Тоді панівна верхівка цієї політичної партії на чолі з Чан Кайші втекла в Тайвань, де з 1911 року вже була Республіка Китай, і там продовжила свою антикомуністичну діяльність, спрямовану проти Китайської Народної Республіки (КНР), що була заснована восени 1949 року. Також «під роздачу» потрапив СРСР, з яким у КНР встановилися дуже теплі стосунки.

Гоміндан «дружила» зі США, які надавали цій партії чималу фінансову і військову допомогу. 

КНР від острова Тайвань відокремлює Тайванська протока, яка і стала зоною конфлікту. У протоці розташовано чимало островів, і кожна з протиборчих сторін хотіла їх дістати. США надавали Гоміндану величезну допомогу (навіть пропонували використовувати ядерну зброю). Навіщо? Штатам було вигідно визнати Китайську Республіку (мало ким у ті роки визнану) і допомагати їй, щоб закріпитися в Азійському регіоні. 

Тому літаки США почали проводити контрольні польоти над водами Тайванської протоки, навмисно залітаючи в повітряний простір КНР. 

Китай у відповідь на це виносив порушникам попередження, що в разі нового проникнення в повітряний простір країни буде вживати відповідних заходів. Але нічого не мінялося — літаки США продовжували літати поблизу КНР, яка ніяк на це не реагувала.

Так тривало аж до початку шістдесятих років, і до того часу авіація США провела вже понад 900 безкарних вильотів. Рівно стільки вона отримала «останніх китайських попереджень». 

Відтоді і почав свій хід по світу фразеологізм «останнє китайське попередження», що означає нездатність того хто погрожує виконати свої обіцянки. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter