Написати коментар

У всіх народів світу існують свої традиції і звичаї. У них відбиваються особливості побуту народу, його звички та відносини між людьми. Традиції беруть початок в давнину, передаються з покоління в покоління і ретельно дотримуються усіма членами суспільства.

Звичаї та традиції можуть бути пов'язані з силами природи, духами та іншими моментами, які можуть будь-яким чином вплинути на життя людей. Порушення традицій раніше вважалося неприпустимим і суворо каралося. 

 

Дивні звичаї і традиції народів світу

● У африканському племені Масаї люди вітають один одного стрибками. Чим вище Ви стрибнете, тим більшу повагу надасте. 

Аборигени племені Маорі з Нової Зеландії при зустрічі труться один об одного носами, це таке привітання. По запаху вони відрізняють одноплемінників від чужих.

У Норвегії не заведено поступатися місцем літнім людям в транспорті. Вважається, що цим ви підкреслюєте свою фізичну перевагу.

У США не заведено платити в ресторані за жінку. Вважається, що цим чоловіки підкреслюють свою фінансову перевагу.

У Китаї заведено чавкати в гостях, а інакше господарі можуть вважати своє готування несмачним. Безшумно їсти в Китаї — образити господарів і кухарів. А заляпана соусами скатертина після їжі — підтвердження того, що ви їли з апетитом і вам було смачно.

У Китаї не заведено приносити квіти господині будинку. Вважається, що цим гості підкреслюють, цей будинок настільки некрасивим, що вони приносять прикраси з собою.

У Фінляндії не заведено робити публічні компліменти. Вважається, що публічні компліменти не рахуються.

У Норвегії не заведено робити багато компліментів в обличчя, хвалити (крім своїх близьких) — це вважається лестощами, така людина багато втрачає в суспільстві. У школі не заведено хвалити учня в присутності всіх інших, оголошувати оцінки — ставити його вище всіх інших. Не заведено цікавитися, чим хворів, чи добре себе почуваєш — коли виходиш на роботу після лікарняного. У нас це вважається виявити співчуття та увагу. Тут — непристойно, це занадто інтимні речі.

У Греції не рекомендується хвалити в гостях якусь вазу або картину, інакше господареві доведеться її вам подарувати.

Знак "Великий палець вгору" в деяких країнах позначає "От як я тебе здорово нагрів"

У США крім оплати рахунку не заведено ще купу всього: відкривати жінці двері, допомагати що-небудь донести — вважається, що так чоловік показує свою перевагу; а також робити компліменти з приводу зовнішності, — це може бути витлумачено як сексуальне домагання.

Якщо їсти в гостях у Південній Кореї та при цьому намагатися стримувати сльози та соплі (їжа дуже — дуже гостра) — можна уславитися вкрай неввічливою людиною, яка зневажає гостинність. найкращим компліментом кухареві (господарці) вважається саме плач і соплі.

Не заведено стримувати відрижку в Монголії та Бурятії — мовляв, без відрижки гість голодний, треба ще годувати.

У Японії та Норвегії не заведено дарувати непарне число квітів. Вважається що непарній квітці самотньо. Непарне число несуть на могилу, похорон.

У Японії сякатися на людях — табу.

В Індії в сімейному колі не говорять "спасибі". Вважається, що члени сім'ї не повинні дякувати один одному.

У Китаї вважають, що дарувати живі квіти не можна. Це символ смерті — "вони ж скоро помруть". А от штучні — за милу душу. "Вони вічні".

У Китаї дарувати щось пов'язане з числом 4 — просто кошмарний вчинок. 4 — символ смерті, там навіть поверхи йдуть 1-2-3-5-6-7-9...

Сидіти нога на ногу, показуючи стопою на співрозмовника в багатьох південно-східних країнах — страшна образа співрозмовника. Погладити по голові — теж.

У арабів не заведено передавати мундштук кальяну з рук в руки. Вони кладуть на стіл. У нас навпаки.

В Японії не заведено йти з роботи раніше за начальника.

У Грузії заведено, щоб стакан у гостя завжди був повний, навіть якщо пити вже не хочеться. Тому якщо ввічливий гість щоразу випиває частування до дна, господар так і буде змушений продовжувати доливати йому вино.

У Німеччині у деяких сімей збереглася традиція, щоб на Новий Рік всі члени сім'ї, незалежно від віку, забиралися на стільці перед тим як годинник проб'є 12. А з останнім ударом всі «зістрибують» у Новий Рік.

У східних країнах гостю завжди наллють неповну чашку чаю, а потім весь час будуть підливати. Але якщо гість набридне господарям, то йому наллють повну чашку. Коли візитер доп'є чай, то він повинен піти.

У Мексиці, на відміну від православної традиції, День поминання мертвих святкується на широку ногу. Родичі покійних рясно прикрашають могили квітами, дарують мертвим рідним цілком земні подарунки, типу музичних дисків, одягу і прикрас. А ввечері влаштовують гучні вечірки. Головне — ніякої скорботи!

У Данії на Новий рік заведено бити фарфор об двері сусідів. Причому, сусіди ніколи не образяться, адже посуд, як відомо, б'ється на щастя.

Якщо ви опинитеся в гостях у грека, то не здумайте нахвалювати його будинок, тому що він повинен подарувати все те, що вам сподобалося.

В одному зі штатів Індії дівчина може вийти заміж, пожити три дні у шлюбі, а потім розпрощатися назавжди з чоловіком. Після цього вона може жити, як їй хочеться, і вільно вибирати собі коханців.

У Таїланді заведено обливати перехожих водою під час свята Сонг Кран. І це робиться не зі зла, а, навпаки, щоб побажати таким чином успіху.

У Кенії молодий чоловік після весілля повинен один місяць носити жіночий одяг і виконувати жіночі обов'язки. Тоді він на все життя запам'ятає, що бути жінкою не так-то просто!

Для того щоб віддати данину поваги божеству Муругана індуси під час триденного свята Тайпусам роблять собі пірсинг. Причому, вони використовують не спеціальні сережки та каблучки, а цвяхи, гачки та просто гострі залізяки. Починається все з проколу язика, а далі учасники свята настільки захоплюються, що просто обважують себе з ніг до голови різними металевими штуковинами.

У Данії прапор, вивішений у вікні, говорить про те, що в цьому будинку хтось святкує день народження.

У народів Північної Камчатки багато століть було нормою, якщо гість вступає в сексуальний контакт з дружиною господаря, то тим самим робить йому велику честь. Господиня дому докладала всіх зусиль, щоб гість захотів розділити з нею ліжко. І особливою удачею для цього будинку вважалося, якщо жінка вагітніла від цього зв'язку. Народження дитини відзначали всім селищем.

Унікальний похоронний звичай вже дві тисячі років існує в глибині острова Лусон на Філіппінах. Покійних ховають у видовбаних ними самими колодах, а потім відносять в печери високо в гори. У деяких печерах налічується до декількох сотень своєрідних трун.

У Латинській Америці при кожній зустрічі та знайомстві заведені обійми та поцілунок.

Японця краще привітати поклоном так само, як і він вас. Зараз сучасні японці вже не дивуються простягнутій руці іноземця.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter