Написати коментар

У більшості країн кивок означає згоду і підтвердження. Це згладжена форма поклону людина символічно кланяється, але відразу ж зупиняється, в результаті чого і виходить кивок.

Уклін це жест підпорядкування і покірності. Кивок показує, що ми згодні з точкою зору іншої людини. Дослідження показали, що люди, які народилися сліпоглухонімими, теж кивають на знак згоди, що говорить про природжений характер цього жесту. Але у деяких народів все навпаки ...

Найвідоміша і дивна риса болгар це те, що коли вони з вами не згодні, кивають головою вгору вниз, а коли погоджуються вліво-вправо. Звикнути до цього практично неможливо, адже весь інший світ використовує ці жести так, як ми до того звикли. У місцях скупчення туристів, місцеві жителі, звичайно, пам'ятають про те, що цю свою національну особливість потрібно контролювати. Гірше йдуть справи в регіонах, куди нога туриста ступає рідко, там складається повне відчуття того, що місцеві жителі над вами просто насміхаються.

Найцікавіше, що навіть ті болгари, які намагаються кивати головою також як і весь інший світ, роблять це незвично комічно. При згоді вони кивають головою навскоси (по діагоналі), припустимо, ви рухаєте своєю головою з лівого кута монітора в правий і навпаки. 

При цьому самі болгари не знають причин такої своєї національної особливості. За однією з версій (найбільш правдоподібною) традиція пішла з часів болгаро-турецьких воєн. Турки катували болгар, приставляючи ніж до горла, запитували: «Чи відрікаєшся ти від віри православної?». Якщо жителі відповідали негативно (мотали головою вліво-вправо) турки страчували відмовників. Тоді-то болгари і домовилися між собою поміняти жести місцями: ствердний жест головою вправо-вліво, негативний вгору-вниз.

Досвідчені гіди рекомендують туристам не звертати уваги на кивки головою і жестикуляцію місцевих жителів, зосереджуючи свою увагу на словах.

І ще: якщо питаєте дорогу у місцевих жителів, на цей раз не слід звертати увагу саме на слова, зверніть увагу куди вони показують рукою. Безліч раз наші співвітчизники кляли їх як попало, петляючи колами по всіх околицях. Річ у тому, що «направо» по-болгарськи означає «прямо» по-нашому.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter