Звичаї та традиції різних народів світу надзвичайно різноманітні, цікаві та дивовижні. Те, що здається звичним і нормальним в одній країні, може здатися диким та дивним в іншій. І навпаки. Тому й цікаво дізнатися, а які звичаї є в інших народів... Прочитавши цю статтю, ви будете не тільки здивовані, але навіть шоковані деякими традиціями, які є прийнятними в інших жителів нашої планети. 

 

Дивні звичаї і традиції народів світу

● Якщо ви зайдете в деякі храми в штаті Карнатака (Індія), вам тут же накажуть зупинитися, лягти на підлогу і валятися. Віряни розкачують своїми тілами залишки їжі зі столу брахманів – найвищої, індійської касти жерців. У валянні в їжі беруть участь всі касти, що стоять нижче брахманів і вважається, що це валяння здатне вилікувати захворювання шкіри. Ритуал проводиться вже понад 500 років, але зараз він перебуває на грані того, щоб бути забороненим. Попри те, що за останні роки у деяких храмах були введені обмеження, їх довелося зняти через протести побожних Індусів. 

● У Тибеті існує похоронна практика, при якій на трупі роблять надрізи в певних місцях і залишають на вершині гори на розтерзання стихією та дикими тваринами, особливо хижими птахами. Ховати у землю, як заведено у нас, там можуть тільки злочинців та інших людей які провинилися. Більшість тибетців є прихильниками буддистських традицій, згідно з яким людське тіло – це всього лише посудина, яка може бути знищеною. На даний момент така практика заборонена, але за згодою родини такі похорони організувати можна.

● Вже 500 років у парафіян у мусульманській святині в західній Індії існує традиція, згідно з якою дітей скидають з п'ятнадцятиметрової вежі на удачу. Дітей підіймають на вершину вежі і скидають на натягнуте простирадло, яке тримають чоловіки внизу, а потім дитину віддають її матері. Батьки з гордістю скидають своїх дітей з вежі, тому що вірять, що цей ритуал принесе їх нащадкові удачу, здоров'я та довголіття.

● В Японії проводиться спеціальний ритуал, основним завданням якого є підвищення родючості земель, а також народжуваності в регіоні. Для цього люди проносять фалос з дерева по всьому місту. Його розмір досягає 2,5 м, а вага перевищує 20 кг.

● На островах Полінезії заведено проводити шлюбну ніч разом зі своїми друзями. Цей звичай пов'язаний з повір'ям, що жінка за позбавлення невинності виливає кров, яка просякнута демонами. Тому всі присутні чоловіки в порядку старшинства вступають з нею в статевий зв'язок для того, щоб очистити її. Чоловік допускається до тіла дружини останній. Жінки в цей час танцюють і співають навколо нареченої.

● В Кенії, в провінціях, де живуть масаї, щоб тебе визнали чоловіком підлітку потрібно або три рази штовхнути носорога, або смикнути лева за основу хвоста.

● Смерть у масаїв неприродна, отже в ній хтось винен (начаклував гад). Тому померлого садять під дерево схиливши його спиною на стовбур, навколо розсідаються "підозрювані", і сидять (іноді не одну добу) поки труп не завалиться в чию-небудь сторону. На кого вказав мрець, той винен у його смерті і сплачує штраф племені і сім'ї померлого. 

● В одному з "бантоїдних" племен тропічної Африки якщо хлопець робить пропозицію дівчині, то він дарує їй два горіхи кола (це у них така валюта), якщо дівчина не згідна, то вона зобов'язана віддати йому вже три горіхи кола. Можна влаштувати бізнес, налаштувати проти себе пів племені, щоб просто ненавиділи, і збирати бариші).

● У тих же племен обряд ініціації має такий вигляд — випробуваний сідає навпочіпки, перед ним шикуються всі незаміжні дівчата, і шаман тупою, круглою в перерізі палицею проколює йому його причандали. Хлопець зазнає дикого болю, але якщо він перестане посміхатися і хоч якось своїм обличчям висловить страждання, жодна дівчина племені не вийде за нього. Типу лох і слабак. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах