2 Коментарів

 

Країна сонця, що сходить - Японія тривалий час залишалась в тіні, прихованою від очей європейців. Сьогодні вона вражає поєднанням найсучасніших технологій та архаїчних звичаїв. Про традиції батьківщини сакури і суші цікаво читати навіть тим, хто не збирається провідати цю країну.

 

Традиції та звичаї Японії:

tut-cikavo Посмішка японки - чарівна і оманлива: нею супроводжують не тільки добрі слова, а й незручну ситуацію чи відмову.

tut-cikavo У Японії не заведено дивитись співрозмовнику у вічі. Це сприймається як вияв агресії. 

tut-cikavo Японці традиційно кланяються при зустрічі, якщо з Вами привітались - відповідати слід тим же числом поклонів.

tut-cikavo Увесь посуд і прилади за японським столом поділяються на ті, що призначені для чоловіків, і ті, якими можуть користуватись тільки жінки!

tut-cikavo Під час трапези японські жінки повинні тримати вільну руку під їжею, яку підносять до рота. На чоловіків це правило не поширюється.

tut-cikavo Напої за столом розливає наймолодший з присутніх. У неформальних посиденьках друзі повинні наповнювати бокали один одному, але не собі.

tut-cikavo Чавкати за столом - вияв хорошого тону, так японці виказують своє задоволення смаком страв. 

tut-cikavo Відмовляти прямо, в Японії не заведено.

tut-cikavo У японській квартирі завжди є спеціальні капці для відвідування туалету. Їх взувають і знімають перед порогом санвузла.

tut-cikavo Гігієна ніг - важлива складова японського етикету. Йдучи в гості у відкритому взутті, слід нести з собою білі шкарпетки. Їх надягають біля порогу, щоб сховати припорошені ступні.

tut-cikavo Неймовірна образа для господаря дому - якщо гість наступив узутою ногою на мати, постелені на підлозі.

tut-cikavo Допоки верхній одяг гостя знаходиться на вішаку, двері японського дому залишаються ледь прочиненими. Зачиняють їх лише після того, як гість одягнувся і пішов.

tut-cikavo Сучасні японці зітхають, що туристи не дотримуються місцевих звичаїв. Однак, продовжують посміхатись і кланятись іноземцям.

tut-cikavo Японці споживають сиру конину, щоб продовжити собі життя і покращити здоров'я.

tut-cikavo Півтори тисячі землетрусів на рік - сумна статистика Японії, де над усе цінують красу природи і естетику навколишніх пейзажів.

tut-cikavo Вуличні автомати в Японії продають не тільки напої й шоколадні батончики. За їх допомогою можна придбати будь-що до столу, для побуту чи розваг. Навіть живу рибу! 

tut-cikavo У Японії немає центрального опалення в житлових квартирах. Щоб зігрітись холодної пори, використовують ковдри з підігрівом, під якими читають, спілкуються, їдять.

tut-cikavo Бейсбол - перша іноземна гра, що з`явилась у Японії. Тут її називають "якю" і полюбляють понад усі інші, особливо - студенти.

tut-cikavo Японія - країна довгожителів і самогубців. Суїцид - найбільш поширена причина смерті для людей віком 15 - 34 років, а причиною такого рішення часто є втрата роботи.

tut-cikavo Робочий колектив для японця - це друга сім`я. Робочу сім`ю не заведено покидати чи змінювати, тому в трудовій книжці зазвичай лише 1 запис.

tut-cikavo Острівна країна в океані терпить дефіцит води для побутових потреб! У японських квартирах рідко встановлюють ванни, а за прийом душу доводиться платити недешево. Якщо вдома набрали ванну, в тій самій воді відпочиватимуть всі члени сім`ї по черзі.

tut-cikavo Вулиці у японських містах не мають назв - їх лише нумерують на кшталт будинків чи квартир.

tut-cikavo Японка що працює, не вправі народжувати, коли забажає - у компаніях складають графік декретних відпусток. Першими мають право на дитину старші за посадою, згодом - молодші й ті, хто влаштувався на роботу нещодавно.

tut-cikavo Японські школярі самостійно прибирають у класі та їдальні. Культ чистоти їм прививають змалечку - навіть використану серветку не заведено викидати у смітник абияк, а попередньо склавши. 

tut-cikavo Повноліття - 20 років, японці усього міста святкують разом у другий понеділок січня поточного року. Молодь вбирає традиційний одяг й вирушає на церемонію. Цей тиждень також є початком вступної кампанії до шкіл і університетів. 

tut-cikavo Усиновлення зятя - так роблять у тих японських сім`ях, де немає власних синів. Дочка із зятем продовжують рід тестя, передаючи його прізвище наступному поколінню. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter