Екзотична країна слонів і поважних корів, танців і барвистих сарі — Індія тільки здається краєм свободи й веселощів. Насправді життя на півострові Індостан підпорядковане традиціям, а звичай велить стримувати емоції. Навіть туристам тут не дарують відкидання місцевих правил. Тож давайте дізнаємось про традиції і звичаї цієї країни контрастів.

 

Традиції та звичаї Індії

tut-cikavo Корова — головна, проте не єдина священна тварина Індії. Також тут вшановують мавп, змій та слонів. Окремі штати мають власних священних тварин, наприклад, щурів.

tut-cikavo Вигнання за межі країни — такого покарання заслуговують ті, хто негідно поводиться з тваринами. Якщо мова про корову — тоді тюрма.

tut-cikavo Гороскопи відіграють провідну роль у житті індусів. За ними обирають пару і визначають дату весілля. Народитись у несприятливий астрологічний період — справжнє лихо.

tut-cikavo Ліва рука за індійським звичаєм - "нечиста", нею не можна брати зі столу їжу і торкатися святинь.

tut-cikavo Індійські звичаї не схвалюють розмов за обіднім столом і недоїдків у тарілці. 

tut-cikavo Роззуватись перед входом в Індії прийнято не лише в храмах і помешканнях, а навіть деяких магазинах!

tut-cikavo Взуття, яке знімають перед індійським храмом, заборонено брати з собою всередину. Ні в пакеті, ні у рюкзаку. Але за невелику плату його можна залишити під наглядом.

tut-cikavo У Індії підошви взуття, які можна розгледіти під час розмови (якщо ви сидите, простягнувши ноги або закинувши одну на іншу) виказують зневагу до співрозмовника.

tut-cikavo Хорошою прикметою в індусів вважається доторкнутись до представника білої раси.

tut-cikavo Прикраси, якими доповнюють свій образ індуски, несуть інформацію про статус, сімейне положення та інші особисті якості. Тож туристкам не радять приміряти вподобаний браслет чи намисто, не знаючи про традиційний зміст прикраси.

tut-cikavo Аксесуари зі шкіри в Індії сприймають як натяк на завдану тварині кривду. Традиції забороняють входити із ними до храму.

tut-cikavo Використовувати вказівний палець за призначенням — для вказування на щось, в храмах Індії не варто. Традиції зобов`язують використовувати для цього кінчик підборіддя або кисть руки.

tut-cikavo Розпущене жіноче волосся — просто неподобство в індійському суспільстві. Якою б не була довжина, звичай диктує збирати його в косу або жмут.

tut-cikavo Танцям в Індії навчають змалку, і хист до них цінується дуже високо. Невміння танцювати тут сприймають як поганий тон.

tut-cikavo Сімейні традиції Індії наказують жінці вважати чоловіка не людиною, а божеством. Основна мета життя для неї — забезпечувати його добробут. Жінку, що померла раніше за чоловіка, вважають святою.

tut-cikavo У давнину, в Індії практикували звичай спалювати вдову на одному багатті з тілом померлого чоловіка.

tut-cikavo Витрати на весілля, яке в Індії справляють гучно й на 700-800 гостей, покриває родина нареченої.

tut-cikavo Індійські молодята обмінюються не обручками, а гірляндами з квітів.

tut-cikavo Алкоголь в Індії не в пошані, а кожної п'ятниці в країні діє "сухий закон".

tut-cikavo Традиції забороняють не лише розлучення, а й повторний шлюб. Цивільні шлюби тут неприпустимі.

tut-cikavo Одруження з деревом — практикується в Індії й для хлопців, й для дівчат. Це звичай, який дозволяє фіктивно одружитись і, зрубавши дерево, одразу овдовіти. Його використовують, коли наречена для молодшого сина знайдена, а для старшого — ще ні. Молодший не може створювати сім'ю першим, тому старшому доводиться готуватись до "дерев`яного весілля".

tut-cikavo Кидання немовлят з башти — обряд, що має подарувати дитині щастя й успіх, якщо та виживе. Дійство відбувається у храмі Грішнешвор на 15-метровій висоті. Внизу очікують люди з імпровізованим тентом — ковдрою, полотном чи брезентом.

tut-cikavo Туалет в країні з проблемною гігієною не заведено називати прямо — туалетом. У розмові це місце шифрують дивною назвою "номер один".

tut-cikavo Туалетний папір в Індії майже не використовують, а надають перевагу ополіскуванню водою. Цю процедуру виконують тільки лівою рукою.

tut-cikavo Кремація — поховальний звичай, якого дотримуються 99% індусів. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах