Написати коментар
Бедуїн

  

Кожна країна світу унікальна у своїх звичаях і традиціях. Відвідуючи ту чи іншу країну, ми рідко замислюємося про дотримання місцевих звичаїв. Єгипет – одна з найпопулярніших туристичних країн, яка багата не тільки шикарними курортами, але й великою історією і традиціями.

 

Релігія і населення

Перш, ніж відвідати Єгипет кожен турист повинен вивчити мінімум місцевих традицій. Понад 90% єгиптян – мусульмани, і тільки 10% – християни. Іслам впливає на етикет, звичаї та в цілому норми поведінки.

Більша частина населення – нащадки древніх єгиптян, серед яких зрідка можна зустріти бедуїнів, нубійців та кочові племена. 

 

Традиції сучасного Єгипту

Єгиптяни можуть похвалитися толерантністю до інших релігій. У ресторанах та кафе часто зустрічається алкоголь і свинина, але в їхньому будинку ви навряд чи це зустрінете. Приймаючи гостей, єгиптяни зазвичай пригощають їх чаєм або кавою. У них не заведено влаштовувати вдома трапези, зазвичай це проходить в ресторанах. До речі, жінки ніколи не приймають гостей – це робить чоловік.

Як і багато століть тому, єгиптянки позбавлені соціальної активності. Це зовсім не означає, що жінки в Єгипті позбавлені щастя. Хороший чоловік зазвичай дозволяє своїй дружині мати хобі або навіть кар'єру, але більшість жінок обирають шлях виховання дітей і дбають про свою сім'ю. Дружбу з чоловіками жінки не водять, їм заборонено навіть говорити з ними на вулиці. З батьками єгиптянки живуть тільки до 12-14 років, а потім виходять заміж за дозволом батьків. До речі, жодна єгиптянка не піде заміж за бідного чоловіка, навіть якщо термін починає підтискати.

 

Поради для туриста

Існують деякі правила поведінки та гарного тону, які повинен знати кожен турист, відвідуючи Єгипет.

Гостинність. Арабський народ славиться своєю гостинністю та привітністю. Навіть в таксі заведено сідати на переднє сидіння, щоб не образити водія. Дівчатам не варто тиснути руку єгиптянинові, це буде означати допуск до всього тіла, а чоловікам не слід заводити розмову і навіть прямо дивитися в очі єгиптянці.

Алкоголь. Єгипет – мусульманська країна, де алкоголь вважається гріхом. Розпивати його слід тільки на території готелю. Ні в якому разі не потрібно пропонувати алкоголь мусульманину, а також розгулювати в п'яному вигляді по вулицях. Це викличе сильне обурення жителів.

Фотографія. У Єгипті існує забобон про фото, тому фотографувати араба без дозволу заборонено. Ви можете запропонувати арабу сфотографуватися з вами, і, якщо він все ж згоден, то після фото краще дати йому бакшиш – відкуп за зроблене фото.

Одяг. Самі єгиптяни носять закритий одяг, але це не поширюється на туристів. Жінкам варто уникати відкритих декольте, глибоких вирізів і коротких шортів, а чоловікам не варто ходити без майки, носити короткі шорти або сильно розстібати сорочку в громадських місцях. За недотримання правил вас можуть просто не пустити до ресторану.

Відпочинок на пляжі. На пляжі немає ніяких обмежень для туристів. Однак, засмагати без верхньої частини купальника – суворо заборонено! В ісламській країні це може спричинити дуже неприємні наслідки.

Розподіл статі. Туристкам не варто ходити у віддалені райони без супроводу чоловіка. На автобусних зупинках жінки завжди стоять окремо від чоловіків, а в самому автобусі сидять також поруч. Навіть в метро жінкам відводиться окремий вагон, найчастіше це перший. Чоловік, що розмовляє з мусульманкою порушує правила і може бути суворо покараний за це. До речі, неодруженій парі туристів можуть відмовити в деяких службах, наприклад, не дати спільний номер. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter