Написати коментар
Годинник на дорозі

 

Педантичність, пунктуальність та увага до дрібниць — риси, які вважають по-справжньому німецькими. До прикладу, британський письменник Адам Флетчер у своїй книзі «Як стати німцем» зауважує, що характер німців — це незмінне захоплення розпорядком дня, постійне невдоволення сервісом та…скарги на німецьку залізницю! Тож давайте й ми дізнаємося про найцікавіші, найбільш незвичайні прояви прискіпливості, якими здивують наші європейські сусіди!

 

«Добре, внесу дружній ланч у календар… Але не сьогодні»

Якщо Ви бажаєте навідатися до німецького друга, ніколи не робіть цього спонтанно. Так, німці вважають, що найкраща зустріч — та, про яку домовилися хоча б за декілька днів. А краще — за тиждень-два до ймовірної дати. Ви не можете просто подзвонити і сказати: «Я прийду до тебе сьогодні ввечері». Це вважається ознакою невихованості. Втім, молоде покоління тут більш лояльне: часто йде на поступки гостям. 

 

Хочеш у відпустку? Попередь за 8 місяців!

Полюбляєте спонтанні подорожі? У такому разі, Ви навряд чи знайдете спільну мову з німцями. Працівники німецьких компаній планують відпустку та попереджають про неї керівництво за 6-8 місяців до бажаної дати. Така вимога часто прописана у робочих контрактах (обов’язкова). Хоча, у цьому теж є «плюси»: залишається більше часу на вибір готелю, екскурсійного маршруту та решту приємних дрібниць!

 

Ніякого безладу, або чистота по-німецьки

Надзвичайно ретельне прибирання оселі — те, без чого німці не уявляють власне життя. «Творчий безлад» у Німеччині є неприпустимим. Соціологічне дослідження, проведене Нюрнберзьким інститутом, підтверджує цю думку:

• 87,7% опитаних вважають, що прибирання будинку щотижня — не архаїзм, а потрібна та важлива справа;

• 64% німців не виносять безладу в принципі, почуваються надзвичайно некомфортно в неприбраному будинку;

• 47,3% респондентів заявили, що навіть невеликий безлад на роботі чи вдома — це огидно.

Під час дослідження опитували німців віком від 14 років, а результати тесту було опубліковано в популярному журналі про здоров’я «Apotheken Umschau».

 

Прийшов на іспит з запізненням? Вітаю, ти не склав!

От чого справді бояться німецькі студенти, так це запізнитися на іспит. Адже запізнення (навіть незначне) прирівнюється до негативного результату. У цьому на власному досвіді переконалася українська студентка, яка навчалася в Лейпцигському університеті. Дівчина запізнилася усього на 5 хвилин, але екзаменаційна комісія не зарахувала її результати. Таке рішення студентка оскаржувала у двох судах: спочатку, позов не задовольнили. І лише Федеральний адміністративний суд Німеччини був більш прихильним, ухваливши вердикт на користь дівчини. Тож ліпше не ризикуйте!

 

Якщо потяг не прибув вчасно…

То кожен справжній німець вважає своїм обов’язком написати скаргу! А з поїздами у пунктуальній Німеччині дійсно виникають проблеми: Deutsche Bahn регулярно публікує статистику запізнень на власному сайті. Залізничники списують це на зношення колій, перевантаженість маршрутів та форс-мажорні обставини.

Наскільки суттєва ця проблема? Якщо мова йде про запізнення німецького потяга, то запізненням вважається затримка на 5 хвилин 59 секунд та більше. Статистика ж вчасного прибуття варіюється в межах 91-92% (регіональні потяги) та 99% - потяги, які курсують за межі країни. 

 

Спорт та активність кожного дня

Й наостанок — про місце спорту в німецькому житті. На ранкові пробіжки виходить тут майже кожна сім’я, а без тенісу, волейболу чи футболу в парку важко уявити вихідний день. Полюбляють німці також скандинавську ходьбу, силові тренування та легку атлетику. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter