Напевно кожен з нас дивився цю комедію, яка стала класикою, а ось факти з нашої підбірки знають далеко не всі.

Point Green 29 липня 1994 року в прокат вийшов фільм «Маска» - одна з найяскравіших ролей Джима Керрі, дебют Кемерон Діаз і революційні спецефекти.

Point Green Спочатку творці фільму планували знімати перетворення Стенлі Іпкіса за допомогою найтоншої гумової маски. Однак Джиммі Керрі настільки вразив режисерів своєю мімікою, що маска не знадобилася. Актора всього лише загримували зеленою фарбою.

Фільм «Маска»

Point Green Інша характерна особливість Маски - величезні зуби. Передбачалося, що пластикові протези знадобляться для створення неповторного оскалу-посмішки Маски. Але Керрі умудрився розмовляти зі вставною щелепою, і в підсумку глядачі споглядали жахливі зуби протягом усього фільму. До слова, після закінчення зйомок Керрі забрав протези собі. Вставна щелепа знайшла гідне місце в будинку і нагадує акторові про його улюблений фільм.

Фільм «Маска»

 
Point Green Зйомки танцю Тіни та маски, проходили кілька днів, причому як танцівники були запрошені учні балетної студії. Актриса Камерон Діас хоча і мала гарну фізичну форму, але вважає ці знімальні дні найважчими за свою довгу акторську кар'єру.
Фільм «Маска»

 

Point Green Тварин і дітей знімати найважче - це скаже будь-який режисер. Однак дресований джек-рассел-тер'єр Майло не доставив кіношникам ніяких турбот. Після виходу картини «Маска» по всьому світу почалася поголовна мода на цих милих собак.

Фільм «Маска»

 

Point Green Герой Джима Керрі у звичайному житті був схиблений на мультфільмах. Тому було прийнято рішення, що, стаючи Маскою, герой буде зображувати різних мультиплікаційних персонажів. В результаті були обіграні такі знамениті персонажі студії Warner Bros. як Таз, Багз Банні та Пепе Ле П'ю, а також Вовк з мультфільмів Текса Евері, мультфільм з участю якого Стенлі дивиться по телевізору і чию поведінку він уже в образі Маски копіює під час виступу Тіни.

Фільм «Маска»

 

Point Green Яскраво-жовтий костюм в який одягається герой Джима Керрі, був підготовлений костюмерами на прохання актора. Так Джим хотів висловити шану своїй матері, яка зшила для нього схожий костюм для перших проб у стендап.

Point Green Для Камерон Діас дана роль стала дебютною. На момент прем'єри фільму їй було всього 21 рік.

Фільм «Маска»

Point Green Режисер Чак Расселл заявив, що спочатку проект «Маска» починався як досить жорсткий фільм жахів на основі однойменного коміксу (який мав рейтинг для дорослих і відрізнявся натуралістичним зображенням насильства), однак згодом трансформувався в комедію, що стала бенефісом Джима Керрі.

Point Green У фільмі, Локі називають «богом зла», яким він все-таки не є. Проте, характер Локі переданий досить вірно, двоїсту натуру цього трикстера відображають Стенлі (світла сторона) і його суперник (сторона темна). 

Пізнавальні книги для розвитку

Point Green Після фільму Джим Керрі став одним із голлівудських зірок вже з восьмизначним гонораром. Важко було не звернути уваги також на дебютантку Кемерон Діас в ролі Тіни Карлайл, співачки мюзик-холу і пособниці гангстерів. Всупереч своєму чоловічому імені та іспанському прізвищу, виконавиця відповідала девізу однієї з героїнь Мерилін Монро - «Джентльмени віддають перевагу блондинкам».

Point Green Слоган: «Був ніким - став героєм»
Режисер: Чак Рассел
Бюджет $ 23 000 000
Збори в США: $ 119 938 730
Збори у світі: + $ 231 644 677 = $ 351 583 407

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter