«Любитель ризику», «трюковий артист» - саме так з французької мови можна перекласти слово «каскадер». І дійсно, завдання каскадера полягає в тому, щоб замінити актора в момент виконання складних і небезпечних трюків. 

Каскадер повинен не тільки чудово виконати потрібні трюки, а й бути зовні схожим на актора, щоб глядач не помітив підміни. Тому на роль трюкача підбирається людина, яку за допомогою гриму можна зробити копією дубльованого актора.

Напевно, багатьох цікавить питання - чи вчать десь майстерності каскадера або набирають для цієї мети фізично підготовлених людей? У світі існують сотні шкіл каскадерів, де досвідчені наставники проводять заняття з тими, хто вирішив навчитися цьому складному, але цікавому мистецтву. Причому, програма шкіл сильно різниться: в одних основним напрямком є сценічний бій, в інших - фехтування, падіння або екстремальне водіння транспортних засобів.

Рідко коли один каскадер може виконати будь-який трюк, зазвичай, він спеціалізується на якомусь одному напрямку, наприклад, виконує тільки трюки з вогнем. До речі, в таких сценах повинні брати участь люди найвищої майстерності ще й тому, що це сцени одного дубля. Адже, якщо знімається сцена з палаючою будівлею, каскадеру потрібно все відмінно зробити з першої спроби, тому що повторні зведення будівлі і її підпал вельми затратні. 

 

Цікаві факти:

-Вважається, що найперший кінотрюк відбувся понад 100 років тому - 12 листопада 1910 року, ще за часів німого кінематографа. У Нью-Йорку якийсь сміливець стрибнув з палаючої повітряної кулі в річку Гудзон.

-На зйомки легендарного «Титаніка» режисер Джеймс Кемерон залучив близько сотні каскадерів, на долю яких випали найбільш захопливі епізоди стрічки. Праця їх оплачувалася гідно - в цілому каскадери отримали близько 3 000 000 доларів.

-Вік Армстронг з Великобританії включений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш активний представник каскадерської майстерності. За тридцять років своєї кар'єри Армстронг дублював акторів більш ніж в 200 фільмах.

-Саймон Карн на зйомках фільму «Скелелаз» виконав фантастичний трюк, за який отримав 1 000 000 доларів: на висоті 4 752 метрів зміг перейти з одного літака на інший. Дублював Карн самого Сільвестра Сталлоне.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter