Написати коментар

 

«Любитель ризику», «трюковий артист» — саме так з французької мови можна перекласти слово «каскадер». І дійсно, завдання каскадера полягає в тому, щоб замінити актора в момент виконання складних і небезпечних трюків. 

Каскадер повинен не тільки чудово виконати потрібні трюки, а й бути зовні схожим на актора, щоб глядач не помітив підміни. Тому на роль трюкача підбирається людина, яку за допомогою гриму можна зробити копією дубльованого актора.

Напевно, багатьох цікавить питання — чи вчать десь майстерності каскадера або набирають для цієї мети фізично підготовлених людей? У світі існують сотні шкіл каскадерів, де досвідчені наставники проводять заняття з тими, хто вирішив навчитися цьому складному, але цікавому мистецтву. Причому, програма шкіл сильно різниться: в одних основним напрямком є сценічний бій, в інших — фехтування, падіння або екстремальне водіння транспортних засобів.

Рідко коли один каскадер може виконати будь-який трюк, зазвичай, він спеціалізується на якомусь одному напрямку, наприклад, виконує тільки трюки з вогнем. До речі, в таких сценах повинні брати участь люди найвищої майстерності ще й тому, що це сцени одного дубля. Адже, якщо знімається сцена з палаючою будівлею, каскадеру потрібно все відмінно зробити з першої спроби, тому що повторні зведення будівлі і її підпал вельми затратні. 

 

Цікаві факти

● Вважається, що найперший кінотрюк відбувся понад 100 років тому — 12 листопада 1910 року, ще за часів німого кінематографа. У Нью-Йорку якийсь сміливець стрибнув з палаючої повітряної кулі в річку Гудзон.

На зйомки легендарного «Титаніка» режисер Джеймс Кемерон залучив близько сотні каскадерів, на долю яких випали найбільш захопливі епізоди стрічки. Праця їх оплачувалася гідно — в цілому каскадери отримали близько 3 000 000 доларів.

Вік Армстронг з Великобританії включений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш активний представник каскадерської майстерності. За тридцять років своєї кар'єри Армстронг дублював акторів більш ніж в 200 фільмах.

Саймон Карн на зйомках фільму «Скелелаз» виконав фантастичний трюк, за який отримав 1 000 000 доларів: на висоті 4 752 метрів зміг перейти з одного літака на інший. Дублював Карн самого Сільвестра Сталлоне.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter