У всіх Київ асоціюється з каштанами, музеями, Хрещатиком. А які ще цікавинки він приховує від нас? Пропонуємо Вашій увазі цікаві факти про місто Київ.

 

Цікаві факти про Київ.

-Місто було засноване у 482 році. Цю дату називають «ювілейною», бо вона була встановлена у 1982 році. 

-Цікавий історичний факт: якби не монголо-татарська навала у 1240 році, місто могло би бути найбільшим в Європі – за тих часів (11-12 століття) Київ був у 50 разів більший за Лондон та понад 10 разів – за Париж.

-У рейтингах 2016 року Київ посів 7 місце серед європейських міст за кількістю населення.

-Найдавніший пам’ятник міста – колона Магдебурзькому праву, збудована на початку 19 століття, що височіє біля набережної Дніпра.

-Монумент-скульптура «Батьківщина-мати» висотою понад 100 метрів входить до п’ятірки найвищих пам’ятників світу та навіть вища за американську статую Свободи.

-У Києві знаходяться три з семи Об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні (Києво-Печерська Лавра, Церква Спаса на Берестові та Київський Софійський собор).

-Найдавнішою вулицею Києва вважається Володимирська, вік якої понад 1000 років.

-Хрещатик є найширшою (75 м) серед головних вулиць міст Європи. Найвужчим є Георгіївський провулок – близько 5 метрів між будівлями.

-Найдовшою вулицею Києва є Броварський проспект – він простягнувся на 14 км. А найкоротшим є Інженерний провулок неподалік Арсенальної площі довжиною 50 метрів, на якому вмістилися аж 3 будинки!

-За часів панування Російської імперії наша столиця стала першим містом цієї країни (і другим містом Європи), де було запущено електричний трамвай. Сталося це на початку червня 1892 року.

-У Києві багато місць названі на честь Тараса Шевченка: зокрема університет, відповідна станція метро, парк, театр опери та балету, площа, бульвар, три вулиці та два провулки мають його ім’я.

-За легендою, засновниками міста були Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь. На честь найстаршого брата назвали поселення, імена двох менших увічнені у назвах гір, вулиць, кварталів міста, а іменем сестри назвали невелику річку.

-Найпопулярнішим сувеніром, який привозять з Києва, є «Київський» торт, який з’явився на полицях магазинів у 1956 році.

-Найвідвідуванішим музеєм столиці є Києво-Печерська Лавра, яка приймає близько мільйона туристів щороку. До речі, це один з 6 чоловічих монастирів світу, удостоєних звання лаври.

-Найменшим чинним храмом міста є церква Марії Магдалини у маленькому дворику Володимирської вулиці, розташована у підвальному приміщенні.

-Найбільшим київським навчальним закладом є Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

-Найвищою спорудою міста є телевежа історичного району Сирець, збудована 1973 року, висотою 380 м.

-Найбільшим житловим будинком є хмарочос на Кловському узвозі, 7, висотою 168 метрів.

-Щодо найвищої точки Києва відносно рівня Дніпра, то це площа Слави на висоті близько 200 м.

-Найкрасивішою станцією метро у Києві є «Золоті ворота», вона визнана також однією з 22 найкрасивіших станцій метро в Європі. А найглибшою – «Арсенальна», понад 105 метрів (вона ж - одна з найглибших у світі).

-Найдовшим транспортним маршрутом Києва – довжиною близько 20 км – є трамвай №12, яким ви можете дістатися з Пущі-Водиці до Контрактової площі.

-Найкоротшу відстань ви подолаєте фунікулером – всього лише 222 м.

-Найменший ліфт Києва має площу підлоги близько 0,5 квадратних метрів – більше не дозволяла сходова клітка. Він з’явився у будинку 11-в по вулиці Прорізній на замовлення одного чиновника, якому було важко підніматися сходами. Ліфт вміщує 1 людину.

-Київ вважається одним з найзеленіших міст Європи і навіть світу – тут можна знайти понад 70 парків та 200 скверів. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.