Україна — розмаїта, багатогранна та незвичайна! Можна щодня дізнаватися про неї щось нове, і ці факти ніколи не будуть повторюватися. Тож сьогодні ми підготували для Вас чергову порцію цікавинок. Насолоджуйтеся!

 

Цікаві факти про Україну

● Вулиця Хрещатик — найкоротша з усіх головних вулиць у світових столицях. Так, її протяжність — усього 1 300 метрів.

У давні часи, Україною пролягав «шлях із варяг у греки» — один із найбільших історичних транспортних шляхів. Його довжина — понад 3 000 кілометрів. Україна-Русь слугувала своєрідним мостом між Східною Європою та Давнім Сходом.

Українська мова займає 26 місце за кількістю носіїв у світі, та є другою за поширеністю серед мов слов’янської групи (після російської).

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком. Основоположником же нової української мови вважають Івана Котляревського з його «Енеїдою» (1842 рік). 

Майже всі слова в українській мові, які розпочинаються з букви «Ф», є запозиченими з інших мов.

Найчастіше українці вживають дієслово «бути», займенник «він» та іменник «рука».

Слово «Україна» було вперше вжито в 1187 році в Іпатіївському літописі. Уже тоді, воно набуло широкого вжитку в усній народній мові та літературних творах.

4 з 20 лавр — українські. Три з них є православними: Києво-Печерська, Почаївська та Свято-Успенська Святогірська. Одна ж лавра, Свято-Успенська Унівська, є греко-католицькою.

Києво-Могилянська академія — найстаріший навчальний заклад у Східній Європі. Вона заснована в 1615 році, та на сьогодні є національним університетом, який відомий далеко за межами України.

Відомий художник Пабло Пікассо був у захваті від робіт українки Катерини Білокур. Коли митці зустрілися особисто на виставці в 1954 році, Пабло назвав полотна Катерини геніальними.

Перший у світі рамковий вулик винайшов український бджоляр П. І. Прокопович у 1814 році. Також його вважають основоположником раціонального рамкового бджільництва та засновником першої в Європі школи пасічників.

Композитор Людвіг ван Бетховен присвятив дві свої симфонії (№ 5 та № 6) сину українського гетьмана — Андрієві Розумовському. А все тому, що Розумовський був відомим дипломатом та меценатом Бетховена.

Оноре де Бальзак обвінчався зі своєю нареченою в Україні. А саме — у містечку Бердичів у 1850 році. Дуже схвально відгукувався Бальзак і про Київ: «… Ось я й побачив цей Північний Рим, це татарське місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії українських степів. Добре поглянути на це ще раз…».

Офіційний гімн України складається всього із 6 рядків. Чотири куплети і два приспіви, до яких ми звикли, насправді не були затвердженими під час перегляду гімну у 2003 році. 

В Україні є власне «Мертве море». Усі ми знаємо про цілющу силу Мертвого моря. Та не кожен знає, що на Херсонщині є схожа за властивостями водойма — солоне рожеве озеро. Його вважають залишком прадавнього Лемурійського моря. Дехто вважає, що це озеро має лікувальні властивості. Докладніше...

Одне з найбільш романтичних та унікальних місць в Україні — це «Тунель кохання», розташований на Рівненщині. Це — чотириметровий «зелений» тунель природного походження. Ботанічна аномалія утворена сплетінням дерев та кущів. Докладніше...

І наостанок — про найдавніших українських поетес. Ними були Анисія Парфенівна та Анна Любовичівна, які творили, орієнтовно у XVII столітті. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.