Цікаві факти про Данила Галицького


Данило Галицький — вагома постать не лише в історії України, а й у світовій історії. Останній самостійний князь України-Русі, перший та єдиний король на наших землях, видатний полководець та громадський діяч — за його князювання, Галицько-Волинська держава перебувала на піку економічного, культурного та дипломатичного розвитку. 


Сміливий та відважний із юних років

Майбутній король народився в сім’ї князя Романа Мстиславовича та його дружини Анни. Предки батька — Володимир Мономах та Болеслав Кривоустий. По материній лінії, предком був Іссак ІІ Ангел, візантійський імператор.

З юних років, Данило відрізнявся неймовірною відвагою, був сміливим, сильним та рішучим. Згодом, він здобув репутацію відважного бійця та завжди прагнув бути в авангарді власного війська.


Активний розвиток держави

Саме князеві Данилу вдалося якнайкраще використати потенціал українських земель для розбудови та розвитку держави. Так, він розширив територію князівства до Любліна й Перемишля на заході, Чернівців та Мукачева — на півдні. Активно займався розвитком Галича, Дрогичина, Володимира та інших міст. А також будував нові міста — Холм, Данилів, Львів. У період правління Данила, Галицько-Волинська держава стала однією з провідних держав Європи — багатою, культурною та розвинутою.

Також князь Данило активно сприяв поширенню західноєвропейських культурних впливів, проводив прозахідну внутрішню політику. Для зміцнення авторитету Галицько-Волинської держави у світі, заснував церковну православну митрополію в Галичі, яка згодом стала загальноруською (1246).


Боротьба за українські землі впродовж усього життя

Біографія князя Данила Галицького — це справжній літопис боротьби та захисту українських земель:

● В 19-річному віці (1223 р.) — князь Данило є одним з ініціаторів битви з монголо-татарами на Калці. Він вважав, що захищати рідні землі потрібно не лише на Батьківщині, а й «на далеких підступах».

У 37 років (1240 р.) — Данило Галицький, давши бій монголо-татарам, зміг отримати меншу залежність від Орди, ніж інші князі.

У 52 роки Данило стає офіційним Королем Русі за союз проти монголо-татар.

Саме Данило Галицький був єдиним українським князем періоду феодальної роздробленості, який зумів об’єднати під своєю владою більшість етнічних руських земель.


Коронація Данила — одна з найзнаковіших подій середньовічної України-Русі

Данило Галицький став єдиним українським правителем, який отримав титул короля. Урочиста коронація відбувалась у дорогочинському храмі Пресвятої Богородиці.

Саме завдяки коронації Данила, Галицько-Волинська держава повноцінно інтегрувалася в Європейську спільноту та зайняла почесне місце на міжнародній арені. Важливо знати, що на момент коронації, держава князя Данила була однією з найбільших у Європі — простягалась від Сяну й до Дніпра.


Короткі факти про князя Данила

● Хрещене ім’я князя — Іван.

Данило був старшим сином у родині та мав молодшого брата Василя.

Після смерті батька, дитячі роки Данило проводив у дворі угорського короля Андраша ІI.

Мати Данила, Анна, пішла до монастиря, коли її син став князем.

Під час битви на Калці військо Данила рухалось в авангарді.

Під час облоги містечка Каліш, Данило переодягнувся в простого городянина та проникнув у місто. Потім він відкрив польській владі свою справжню особу та запропонував підписати мирний договір. Здивовані такою сміливістю князя, польські правителі без роздумів погодилися. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах