Написати коментар
Павло Скоропадський

  

Постать Павла Скоропадського привертає увагу своєю неординарністю. Будучи вправним військовим, громадським та політичним діячем, він самостійно зрікся влади та увійшов в історію, як останній гетьман України. Про характер, звички та психологічний портрет Скоропадського відомо досить мало. Та нам вдалося знайти декілька цікавих фактів, які допоможуть зрозуміти особистість діяча краще. Отже, почнімо!

 

Українець за духом та за походженням, німець — за місцем народження

Народився Павло в місті Вісбаден (Німеччина), в 1873 році. Рід Скоропадських — старовинний, козацький. Саме тому, у сім’ї дотримувалися звичок і традицій, шанували українську мову, культуру, історію. Проте першою мовою, якою заговорив маленький Павло, усе ж була німецька.

Рід Скоропадських бере початок ще в XVII столітті. Вихідці з родини укладали шлюби з представниками таких відомих українських родин, як Лизогуби, Кочубеї, Закревські, Полуботки.

Дитячі роки Павло провів у родинній садибі Скоропадських (Тростянець, Чернігівська губернія). Тут була величезна колекція предметів старовини, портретів відомих діячів. Це прищепило юнаку любов до українського. 

 

Гострий розум та військова витримка

Високі здібності до наук та військової служби Павло демонструє вже під час навчання в Пажеському корпусі: закритому закладі, який був доступним лише для дітей із привілейованих родин. Тут Скоропадський наполегливо вчить програмові предмети, а також займається самоосвітою — читає наукову та художню літературу.

Мати Павла дуже сильно турбувалася про успішність сина. З особливо складних предметів вона наймала йому репетиторів. Юний Скоропадський відвідував додаткові заняття без нарікань, був надзвичайно дисциплінованим.

Завдяки високому рівню військової освіти, яку Павло здобув у Пажеському корпусі, старт його кар’єри був більш ніж вдалим. Скоропадський швидко просувався по службі, а в 1895 році навіть отримав орден Австрійського Кавалерського хреста Франца-Йосифа.

 

Багато подорожував, був закоханим у Париж

Павло Скоропадський вважав за необхідне знати звичаї та традиції інших народів, знайомитися з їхніми культурами. Саме тому, вирішив узяти відпустку від військової служби та відвідати європейські країни. Під час подорожі, Скоропадський побував у Бельгії, Німеччині, Голландії, Англії. Та найбільше йому припала до душі Франція: Павло закохався в місцеву культуру, був зачарований тамтешнім плином життя. У Парижі Скоропадський залишився досить надовго, але не планував жити там постійно.

 

Найщиріший друг та порадник — дружина

Сімейне життя Скоропадського склалося дуже вдало. У 1897 році він одружується з жінкою на ім’я Олександра. Спочатку, батьки нареченої були проти такого союзу, але це не завадило молодятам побратися.

Дружина Павла була скромно, чуйною та розумною: в усьому підтримувала свого чоловіка, була йому вірним порадником. У сім’ї Скоропадських народилося шестеро дітей. 

 

Трохи про гетьманство Скоропадського

І наостанок — про Скоропадського, як про останнього українського гетьмана. На момент, коли діяч зайняв цю посаду, країна фактично була зруйнованою: перебувала у важкому політичному та економічному становищі. Кроки, зроблені Скоропадським для покращення ситуації, були досить критично сприйняті сучасниками, та не принесли бажаного результату. Як наслідок — Павло самостійно відмовляється від гетьманства та емігрує до Німеччини. А про правильність цього кроку досі точаться суперечки в колах дослідників. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter