Написати коментар
Роман Шухевич

 

Роман Шухевич (1907–1950) — видатний політичний діяч, головнокомандувач Української повстанської армії та борець за незалежність держави. Але цікавим є не лише його громадське життя, а й особиста біографія. Ми дізналися захопливі факти про Шухевича та вже зараз поділимося ними із Вами! 

 

Цікаві факти про Романа Шухевича

● Роман Шухевич зовнішньо скидався на німця: мав середній зріст, спортивну статуру та біляве волосся. Це не раз виручало чоловіка в окупованій Галичині. Перевдягнувшись у форму німецького солдата, він без зайвих побоювань відвідував громадські заходи. Навіть тоді, коли на нього полювало гестапо.

Рід Шухевичів — давній та славетний. Прадід Романа, Йосип Шухевич, був першим, хто переклав на українську мову твори Вергілія, Вальтера Скотта та Шіллера. А його дід, Володимир Шухевич, був професором та вів активну просвітницьку роботу.

Сміливість та завзяття — риси, притаманні Романові з дитинства. У 15-річному віці юнак врятував дитину, яка проламалася під лід та почала тонути. Після цього, Роман довго хворів на запалення легенів. 

Шухевич — вправний спортсмен. Він займався волейболом, боксом, баскетболом, водним поло, футболом, метанням диску, штовханням ядра. Неодноразово брав участь у спортивних змаганнях.

Окрім спорту, юний Шухевич захоплювався музикою. Він вмів грати на фортепіано, а також здобув освіту в Музичному інституті імені Лисенка. Виступав із концертами у Львові, грав музику вдома — для своїх друзів. Звичку музикувати Шухевич не полишав до останніх днів життя: за свідченнями сусідів, перед загибеллю на таємній квартирі награвав мелодії Гріга.

Друге творче захоплення Романа — танці. Він закінчив курс народного танцю у відомого танцюриста Василя Авраменка, але не виступав професійно.

Шухевич був учасником юнацького «Пласту», та навіть заснував пластовий гурток «Чорноморці». Разом із друзями він сплавлявся по найскладніших річках Західної України. Одного разу, Роман проплив із Галичини до Балтики й назад. При цьому, зворотна дорога була проти течії.

Вражала сучасників стрілецька майстерність Шухевича. Він міг влучити в ціль із будь-якого положення, а також майже з будь-якої відстані.

Основна спеціальність Романа — інженер дорожнього будівництва. Юнак закінчив Політехнічний інститут, а також вивчав інженерію в Данцінгу.

Роман служив на строковій службі в польській армії. Та через приналежність до української таємної організації його позбавили можливості просуватися по службі: юнак був рядовим гарматником. Військові курси для офіцерської старшини Шухевич пройшов інкогніто.

Чотирирічне ув’язнення в концтаборі не зламало Шухевича та не відібрало в нього волю до життя. Вийшовши на свободу, Роман засновує першу рекламну агенцію Галичини — «Фама» (разом із другом Богданом Чайківським). Справи йшли пречудово, тож агенція мала таємну касу, з якої віддавала кошти на потреби УПА.

У повсякденному житті Роман Шухевич демонстрував неабияку хоробрість. Одного разу, серед білого дня, він перевдягнувся у форму радянського офіцера, щоби відвідати батька в лікарні.

Роман надзвичайно стійко переносив будь-які обставини: тривале перебування в бункерах, ночівлю в снігу, виснажливі марші. Навіть у найважчі часи його не полишала весела вдача. Шухевич був завжди привітним, комунікабельним.

І наостанок — про родинне життя Романа Шухевича. Юнака завжди оточувала жіноча увага, проте він прагнув створити міцну сім’ю. Усе життя він зберігав вірність своїй дружині, Наталі Березинській. У шлюбі народилося двоє дітей: Марія та Юрій. Сучасники згадують, що Наталя Березинська була дуже інтелігентною, освіченою жінкою, а також надзвичайно схожою на Романа за вдачею. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter