Тунель кохання – перлина Рівненщини.

Її величність Природа створила безліч неповторних шедеврів, чимало з яких знаходиться на території України. Тунель кохання – так називається чарівна місцина на Рівненщині, неподалік містечка Клевань. Всі, кому вдалося побувати там, не можуть приховати свого щирого захоплення. Тунель можна вважати справжнім ботанічним феноменом – створений переплетеними гілками і пагонами кущів, він нависає прямо над залізничним полотном, чаруючи і заманюючи вас вдалечінь.

Звідки він з’явився?

Тунель кохання став надзвичайно популярним зовсім недавно – буквально з десяток років тому про нього мало хто чув. Сьогодні ж це найромантичніше місце в Україні, бо саме сюди їдуть наречені, закохані, або й просто друзі - для того щоб помилуватися чудовим краєвидом.

А утворився він майже випадково. Ще за часів радянської влади ця частина залізниці була спрямована до військової бази. Щоб максимально замаскувати рух потягів, було вирішено обсадити колію з обох боків деревами. Коли через певний час потреба в залізниці відпала, рослинність перестали обрізати, і вона поступово заполонила собою весь можливий простір химерним переплетінням гілок і листя.

Але один невеличкий потяг там все-таки ходить. Завдяки йому тунель і набув такої ідеальної форми. Пересуваючись колією, локомотив обламує гілки, формуючи мальовничу арку. Та й сам потяг так органічно вписується в загальну атмосферу, що мало хто з туристів відмовляється від можливості зробити гарне фото.

Тунель кохання чарівний в будь-яку пору року. Влітку він нагадує казкову зелену печеру, де мешкають ельфи. Восени тут справжнє буйство фарб – золотистих, гаряче-жовтих, червоно-брунатних, помаранчево-зелених… Взимку тунель також неперевершений – білий одяг дерев надає йому величавості і таємничості.

Тунель кохання – перлина Рівненщини на всі сезони

Цікаві факти і легенди.

Місцеві кажуть, що тут бродять душі закоханої пари, якій колись батьки заборонили одружуватися. Від горя дівчина кинулася в болото неподалік колії, а її хлопець довго шукав кохану, та й так сам зник безвісти. Тепер їх чисті душі допомагають іншим закоханим, і тому всі, хто приїздить сюди, вірять в те, що:

• прогулянки в цій місцевості під час весілля сприятимуть щасливому сімейному життю в майбутньому;

• якщо під аркою в парі загадати спільне бажання, то воно обов’язково здійсниться;

• відвідування тунелю - романтичний засіб налагодження подружніх стосунків.

Варто зазначити, що у 2014 році режисер з Японії Акійоші Імазакі зняв тут романтичну кінострічку «Клевань. Тунель Кохання», після чого місцевість стала справжнім місцем паломництва туристів із Японії. Окрім цього, в Клевані знімають багато рекламних роликів, в тому числі, від японської компанії Fujifilm.

Як туди добратися.

Доїхати до містечка Клевань можна потягом «Рівне – Луцьк». Від рівненського вокзалу до тунелю закоханих ходять маршрутки – через кожні 15 хвилин. Тим хто подорожує автомобілем, варто знати, що загальна відстань до цього місця з Києва складає приблизно 350 км.

Плануючи цю подорож до тунелю кохання, не забувайте про засоби від комарів. На жаль, тут вони відчувають себе справжніми володарями, а розміри окремих комах вражають навіть бувалих туристів.

Окрім тунелю закоханих, Рівненщина відома багатьма історичними пам’ятками. Ви маєте унікальну можливість відвідати Тараканівський форт – зразок воєнної архітектури, який знаходиться зовсім недалеко від міста Дубно. Незважаючи на зруйновані стіни і насипи, форт приваблює своєю суворою величчю і дивним переплетінням підземних тунелів.

Тараканівський форт

Подорожуйте Україною – наша земля варта того, щоб її знали, любили та захоплювалися незрівнянною красою. 

 Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.