Написати коментар

До переліку найбільших європейських біосферних заповідників входить українська Асканія-Нова, розташована в межах Чаплинського району на Херсонщині. Його історія почалася в 1828 році – саме тоді німецький герцог Ангальт-Кетенський придбав для себе величезний маєток, назвавши його аналогічно власному обійстю в Німеччині.

Погосподарювавши там чверть століття, герцог продав землю поміщикам Фальц-Фейнам, які і стали ідейними натхненниками майбутнього заповідника. Один з них – Фрідріх, був добре освіченою людиною, мав чудові організаторські здібності, помножені на німецький педантизм. Завдяки йому буквально за 15 років на території Асканії-Нови був створений унікальний акліматизаційний зоопарк, а пізніше заснований дендропарк. У 1899 році на всесвітній виставці в Парижі його вшановують золотою медаллю за те, що парк виявився найпершим у світі зрошувальним садом, розташованим у степовій зоні.

 

Асканія-Нова сьогодні.

Нинішня площа угідь значно більша і складає понад 33 тисячі гектарів. Будь-якої пори року степ вражає своїм різнобарв’ям: коливається срібними хвилями ковили, висвічує яскравими червоними тюльпанами, заманює синявою пахучих гіацинтів, ніжно біліє ромашками. А коли приходить пора альпійського льону, то вся земля покривається ледь помітним серпанком.

З дикого степу ви потрапите в оазис – старий дендропарк, ботанічний сад, зелені діброви і нову паркову зону. Ви можете скористатися послугами екскурсовода, а також матимете можливість пройтися тінистими алеями, помилуватися ставком з красенями-лебедями і зробити безліч гарних фотографій на пам’ять.

Хто тут живе?

Унікальною особливістю цієї місцини є те, що тут добре уживаються тварини, завезені з Європи, Азії, Австралії, Америки і Африки, разом з місцевими представниками фауни. В Асканії-Нові можна побачити зебр, антилоп гну, биків ватуссі, південноамериканських верблюдів, буйволів, поні, лам, а також сайгаків, які вважаються ровесниками мамонтів. Мешкаючи в умовах, максимально наближених  до природних, звірі і птахи почувають себе як удома. Деякі з птахів бувають зовсім не проти того, щоб їх  погодували з рук, хоча працівники заповідника не завжди дозволяють це робити.

Тут є навіть рідкісні коні Пржевальського, яких людині так і не вдалося приручити. Живучи в табунах, при найменшій небезпеці вони зриваються з місця. Але в цих краях їм нічого не загрожує, і тому, якщо вам випаде така можливість, ви зможете на власні очі побачити тварин, які ще донедавна були приречені на вимирання.

До речі, туристи можуть самостійно вибирати туристичні маршрути. До диких тварин вас довезуть невеликим автобусом або на возі, запряженому конями, а до заповідного степу ви дійдете самостійно заповідними стежками.

Мандруючи херсонськими степами, ви будете бачити Україну такою, якою вона була ще за часів отамана Сірка. Тутешня екосистема являється недоторканою уже мільйони років, і це насправді унікальне явище не лише для України, а й для всієї Європи. Адже одного разу перекопана земля  не зможе відновитися уже ніколи. Саме тому Асканія-Нова по праву стала переможницею державного конкурсу «Сім природних чудес України» та ввійшла до сотні визначних парків і заповідників.

 Якщо ви любите дику природу, обожнюєте безкрайні степові простори - обов’язково навідайтеся на Херсонщину. Дістатися сюди можна маршрутним таксі, які щоденно курсують з обласного центру. Автомобілем від Нової Каховки шлях займає часу не більше ніж годину. У цьому місті є і найближча залізнична станція, а також в Новоолексіївці, Армянську, Каланчаку. Заповідник приймає гостей з квітня до листопада, без вихідних. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter