Написати коментар

  

Чорногірський хребет, на якому знаходиться шість найвищих вершин України, розпочинається з гори Піп Іван. Якщо ви хочете побачити Білого Слона, то обов’язково мусите піднятися на неї. Саме так місцеві називають астрономічну обсерваторію, збудовану майже сто років тому на вершині гори. Не дивлячись на те, що вона давно не функціонує, будівля добре збереглася і постійно приваблює до себе численних туристів. Взимку обсерваторія зусібіч вкривається шаром снігу і криги, здалека нагадуючи силует великої тварини.

 

Трохи історії.

Перший камінь у фундамент обсерваторії був закладений в 1936 році, будівництво започаткувало Міністерство військово-повітряних сил Польщі. Будівельний матеріал з навколишніх сіл заносився на висоту 2 028 метрів буквально на спинах місцевих гуцулів, а високоточне обладнання закуплялося в Європі. Інженери розробили унікальний проект будівництва, який гарантував перебування дослідників і обслуговуючого персоналу протягом всього року, попри суворі погодні умови.

Загальна кількість внутрішніх приміщень – 43 кімнати на 57 вікон. Товщина стін будівлі складала 1, 25 м, і зсередини вони утеплялися просмоленим листям пробкового дерева, яке спеціально завозилося з Африки. Там був споруджений водогін і обладнана система опалення, і тому 40-градусні морози для людей були зовсім не страшні. Окрім того, в обсерваторії був навіть парник для вирощування овочів. Мешканці мали змогу самостійно випікати хліб, а поповнення продуктових запасів відбувалося всього двічі на рік.

Урочисте відкриття обсерваторії відбулося в 1938 році. Справжньою його гордістю став астрограф, привезений з Единбурга, за допомогою якого дослідники мали можливість вести спостереження за планетами, кометами, проводити фотографування зоряного неба.

Коли почалася друга світова війна, працівників евакуювали, а саму станцію законсервували. Після переходу Карпат до складу СРСР життя тут завмерло. Проте, внутрішня частина приміщення чудово витримала 70 років без капітальних ремонтів. А в 2014 році обсерваторію стали поступово реставрувати. Зараз вона належить Прикарпатському університету, а на її базі створено цілодобовий рятувальний пункт.

 

Який період найкращий для туристів?

Найбільшою популярністю у мандрівників Піп Іван користується в другій половині літа – саме тоді дощі тут не такі інтенсивні, і навіть якщо вони й ідуть, то земля сохне дуже швидко. А від палючих сонячних променів завжди можна сховатися під кронами дерев або ж скупатися в озері чи водоспаді.

Не менш привабливий Піп Іван і взимку, завдяки Білому Слону, вкритому пухнастим снігом. Особливо полюбляють тутешні схили фрірайдери, які піднімаються на гору, щоб відточувати свою майстерність.

Гора Піп Іван: Білий Слон чекає на вас.

 

Відомі маршрути.

Ця гора своєрідна також і тим, що підніматися на неї можна не однією дорогою, а відстань при цьому варіюється від 10 до 13 км. Коли холодно – краще йти долиною, пологими, але трохи довшими доріжками. А з настанням тепліших днів можна помандрувати крутими пагорбами, лісом і через вершини. Отже, на третю за висотою гору України туристи зазвичай добираються:

через головний пік Смотрича;

через Смотрицькі водоспади і Вухастий Камінь;

з Усть-Говерли.

Якщо ви перебуваєте вперше в цих місцях – краще не ризикуйте, не намагайтеся підкорити вершину самостійно. Ви можете приєднатися до спеціальних турів, організованих туристичними агенціями. Середній час підйому зазвичай складає не більше 5 годин. Як правило, в програму туру вже включено все необхідне для дороги і неодмінно послуги провідника. Окремо ви маєте можливість за бажанням оплатити оренду додаткового спорядження, баню чи сауну, відвідування ресторану і сувеніри. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter