Написати коментар

Українські Карпати — унікальний і величний край, з неповторною дикою природою, який закохує в себе раз і назавжди. Ця гірська система відноситься до північно-західної частини Східних Карпат. Загальна протяжність українських карпатських гір — 280 км, ширина може коливатися до сотні кілометрів. У порівнянні з сусідськими горами, наші є найнижчими, і тому вони не досягають снігової лінії і позбавлені льодовиків. Найвища вершина України в цій місцевості — гора Говерла, розташована на Чорногірському хребті. Десятки сотень туристів здійснюють сходження на цю вершину, маючи можливість милуватися неземною красою цього куточка землі. 

 

Неповторні місця українських Карпат

Неначе зачаровані, у будь-яку пору року карпатські гори кличуть вас подорожувати центром Європи, даючи можливість побачити заповідні місця, пізнати красу крутих гір, смарагдових полонин, високих смерек і бурхливих потоків. Що ж цікавого і водночас надзвичайно гарного можна тут знайти? Пропонуємо вам своєрідний рейтинг найкращих місць карпатської України:

1. Верховина — магічне гуцульське селище. Оберіг карпатських традицій, надзвичайно мальовнича місцина, яка вражає красою та величчю навіть бувалих туристів. Саме тут знімався славнозвісний фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», і саме тут й досі можна на власні очі побачити традиційне гуцульське весілля, яке зазвичай гуляють цілий тиждень.

2. Водоспад Гук — однокаскадний красень. Прогулятися до нього можна як в зимовий, так і в літній період - розташований він неподалік села Татарів. Утворений в післявоєнні роки, водоспад летить з висоти 15 метрів, а навесні доповнюється ще й тонкими нитками додаткових мініводоспадів.

3. Гора Піп Іван. Чорногірський хребет, на якому знаходиться шість найвищих вершин України, розпочинається з гори Піп Іван. Якщо ви хочете побачити Білого Слона, то обов’язково мусите піднятися на неї. Саме так місцеві називають астрономічну обсерваторію, збудовану майже сто років тому на вершині гори. Не дивлячись на те, що вона давно не функціонує, будівля добре збереглася і постійно приваблює до себе численних туристів. Детальніше ...

4. Дземброня — село попід хмарами. Якщо вам терміново треба втекти від благ цивілізації — помандруйте до Дземброні — найвисокогірнішого селища в Україні. Звідси починаються популярні маршрути по Чорногорі, і тут свого часу гостювали Василь Стефаник та Леся Українка.

5. Палац Шенборнів - казка наяву. Споруда знаходиться в селі Карпати недалеко від Мукачева. Колись вона була зведена для знатної родини графів Шенборнів. Тут свого часу знімали «Снігову королеву» та «17 миттєвостей весни», бо кіномитцям дуже сподобалася натура для декорацій. Цікаво, що палац сконструйований архітекторами за астрономічним принципом. У ньому є 365 вікон (скільки днів у році), 52 димоходи (кількість річних тижнів), 12 входів (місяці), і 4 вежі по кутах будівлі (пори року). Поєднання елементів готики і романської архітектури навіює в реальності казковий настрій.

6. Селище Східниця — карпатська здравниця. Село знаходиться в долині гірської річечки, в Дрогобицькому районі Львівської області. Джерельна мінеральна вода «Нафтуся» відома зараз у всьому світі. Її вживання допомагає полегшити стан людини при хворобах нирок, печінки, цукровому діабеті, малокрів'ї. Взагалі на території селища є аж 38 джерел та 17 свердловин з цілющими і смачним водами.

7. Озеро Синевир — легенда Карпат. Потрапити в ці невимовно чарівні місця можна із села Синевирська Поляна. Знаходиться озеро посеред скелястих і лісових масивів гір Внутрішні Ґорґани. Морське Око Карпат — саме так звучить його інша назва, розміщене на висоті біля тисячі метрів над рівнем моря. Води його настільки глибокі, що навіть у найспекотніше літо не прогріваються більше, ніж на два метри. Детальніше ...

Здається, магія Карпат є навіть у самому повітрі. Відчути її можна лише тоді, коли на власні очі побачиш все те, що дарує нам природа. Тому не гайте часу, а приїздіть у цей чудовий і багатий край. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter