Написати коментар

 

Якщо ви не маєте можливості поїхати на Мертве море на Близькому Сході не впадайте у відчай. В Україні є своєрідний аналог цієї водойми Лемурійське озеро, яке має ще другу назву Рожеве. Втім, місцеві жителі називають його між собою просто ямою — і все через цікаву історію виникнення озера.

Наприкінці 60-х років минулого століття неподалік села Григорівка, що на Херсонщині, потрапив в авіаційну катастрофу радянський військовий літак. Він впав на землю з такою силою, що в тому місці утворилася велика вирва. Після того, як військові зібрали і вивезли уламки літака, яма почала поступово наповнюватися водою з підземного джерела. Як виявилося, вода ця має цілющі властивості і до того ж приємний рожевий колір. Пояснюється це трохи прозаїчно такий ефект стає можливим завдяки цвітінню водоростей. Але враження на тих, хто це бачить вперше, справляє просто містичне.

Правда, деякі дослідники стверджують, що це озеро є залишками доісторичного Лемурійського моря. Так це чи ні, але ці місця можна використовувати як натуру для зйомок фантастичних фільмів. Періодично вода трохи відступає, і тоді відкриваються дійсно марсіанські краєвиди: рівнини, вкриті рожевою ропою, у якій відбивається синє небо, та «зарослі» соляними кристалами старі дерева.

 

Унікальні властивості озера.

За деякими даними, концентрація солі у воді сягає 270 300 грамів на літр. Для порівняння у Мертвому морі її лиш трохи більше 350 грамів. Так що, якщо ви захочете почитати газетку, лежачи на рожевій водяній поверхні у вас це однозначно вийде.

Дослідники, які працювали в цій місцевості протягом семи років, знайшли у воді величезну кількість різних мінералів, кислот, азотистих речовин, вуглеводів, йодистого натрію, солей хлористого магнію і калію, бромистого магнію. Взаємодіючи з грязями Сиваша, у бухті якого і знаходиться озеро, вона значно посилює свої цілющі властивості. І тому це місце вважається зараз лікувальним курортом, що підтверджено інститутом медичної реабілітації Міністерства Здоров'я України.

Варто зазначити, що дослідження також виявили той факт, що грязі біля озера мають не природне походження. Це єдиний в історії Землі випадок, коли людина, втрутившись у природу, створила щось на кшталт бомби. Вважається, що ці грязі є потужним імуностимулятором, і вже відомо багато випадків позитивного результату в лікуванні багатьох хвороб. Сюди їдуть, щоб поліпшити свій стан при захворюваннях на цистит, тонзиліт, псоріаз, радикуліт, неврози, вегето-судинну дистонію та інше.

До речі, місцеві жителі авторитетно стверджують, що рожева вода озера, до всього, ще й виконує функції такого собі «антиполіцая». Вони впевнені, що купання у водоймі у стані алкогольного сп'яніння сприяє моментальному протверезінню. Вчені знайшли пояснення і цьому унікальному явищу у ропі Сиваша, виявляється, є елементи, які значно підвищують очисну функцію печінки.

Про чудові властивості грязей уже добре знають і за кордоном на Херсонщину їдуть туристи з Європи, а іноземні косметичні фірми серйозно зацікавлені в експорті цілющої сировини з України.

Ще донедавна саме село Григорівка, розташоване всього за 4 кілометри від унікального озера, було приречене на вимирання. Але в останні роки, завдячуючи водоймі, воно стало активно розвивати зелений туризм. І на сьогодні близько 40 садиб гостинно запрошують до себе відпочивальників, та тих, хто хоче поліпшити своє здоров'я.

Добратися сюди нескладно. З Херсона до Григорівки курсує автобус напрямком на Новотроїцьк. Також є можливість замовити таксі прямо до села із Новоолексіївки, яка знаходиться за 80 км. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter