Написати коментар

-У Швейцарії в 1969 році випав чорний сніг, якраз на Різдво, а в 1955 році на Каліфорнію обрушився зелений снігопад

-Температура типової блискавки може перевищувати 30,000 градусів за Цельсієм — це приблизно вп'ятеро більше, ніж температура поверхні Сонця.

-Сніг відбиває в космос до 90% сонячного світла. Більше жодне природне тіло не володіє такою відбивною здатністю.

-У ядрі нашої планети міститься вп'ятеро більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих. Якби все золото ядра Землі вилилося на поверхні, то покрило б всю Землю шаром завтовшки пів метра. Цікаво, що в кожному літрі води всіх річок, морів і океанів розчинено близько 0,02 міліграма золота

-Перетинаючи афгано-китайський кордон, годинники потрібно переводити відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу

-Лінія зміни дат проходить в Тихому океані по 180-му меридіану. Перетинаючи ЛПД із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад — у «вчора», а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед — в «завтра». 

-У Болівії є незвичайна рівнина Salar de Uyuni, яка покрита товстим шаром солі. Її площа становить понад 12 000 км², і в певні моменти часу вона покривається тонким шаром вологи, перетворюючись у величезне дзеркало. Цю її властивість використовують для налаштування оптичного устаткування на супутниках Землі

-Одним з ключових параметрів при відборі першого космонавта був зріст не більше 170 см, і вага не більше 70-72 кг. Вимоги до зросту й ваги виникли через технічні обмеження на космічному кораблі «Восток»

-У кубічному метрі морської води міститься 1,5 грама білка і немало інших поживних речовин. Вчені підрахували, що Атлантичний океан «за поживністю» оцінюється у 20 тисяч урожаїв, що збираються на рік на всій суші

-У найглибшій точці світового океану (Маріанський жолоб11 521 м.) залізному кільцю кинутому у воду потрібно понад годину, щоб досягти океанського дна.

-50 найвищих гір на Землі розташовані в Азії.

-Глибина Азовського моря всього 13,5 метрів.

-Світло від Сонця до Землі доходить приблизно за 8 хвилин

-Близько 72% Землі вкрито океаном

-Шар льоду, що покриває Антарктиду, місцями досягає 4 км

-Маса середньостатистичної хмари — приблизно мільйон тонн

-Середня швидкість краплини що падає, близько 17 миль/год

-На сьогоднішній день більше, ніж 90% всіх океанів Землі залишаються не вивченими

-На Північному Полюсі 186 днів у році не видно сонця.

-Приблизно 70 відсотків Землі вкрито водою. Тільки 1 відсоток з цієї води придатний для пиття.

-Щодня бджоли нашої планети запліднюють 3 трильйони квітів і виробляють 3000 тонн меду.

-Існує явище під назвою «громова лисина». Це зона високої напруги, що виникає після потрапляння в землю грозового розряду. Намагаючись пройти в цьому місці, людина може загинути. На щастя, енергетична воронка в місці попадання блискавки існує тільки в перебігу декількох хвилин.

-Під час виверження вулкана Везувій 24 серпня 79 року н.е. крім усім відомого міста Помпеї загинули також міста Геркуланум і Стабія.

-Повне сонячне затемнення триває не довше 7,5 хвилин, повне місячне затемнення не довше 104 хвилин.

-Найвіддаленіше від центру Землі місце на її поверхні — не Еверест, а згаслий вулкан Чімборасо в Еквадорі.

-Бразильський водоспад Ігуасу на 20 метрів вищий і вчетверо ширший знаменитого Ніагарського водоспаду.

-Великі панди визнані вимираючим видом, і мають низький рівень народжуваності. Китайські вчені з дослідницького центру панд у Ченгду дійшли висновку, що погана народжуваність обумовлена в тому числі і тим, що природа погано «спроектувала» тварин. Самиці великих панд готові розмножуватися тільки один раз на рік протягом 72 годин, причому тільки від 12 до 24 годин у цьому періоді вони можуть бути успішно запліднені. Самці ж мають непропорційно маленькі пеніси, через що статевий акт можливий тільки в строго визначеній позиції, і це положення самці знають погано.

-Кролиці мають більше зародків, ніж у них народжується кроленят. Тобто деякі зародки просто розсмоктуються. Відбувається це, як запевняють вчені, через стрес і страхує від надмірного розмноження біологічного виду.

-Жителі Нікарагуа раніше вважали, що якщо кинути в вулкан гарну дівчину, то виверження обов'язково припиниться. Такими темпами красиві дівчата в Нікарагуа швидко закінчилися.

-У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки — Велна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різних швидкостей і рівнів течій, води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: незадовго до місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.

-Між 1640 і 1700 рр. на Сонці взагалі не було плям. Цей період, який називається мінімумом Маундера, збігся з «малим льодовиковим періодом» — загальним похолоданням на Землі, коли річки, які ніколи не замерзали, покрилися льодом, а сніг лежав цілий рік на всіх широтах. В даний час Сонце перебуває на піку своєї активності

-Сонце має діаметр майже 1 392 000 км (приблизно в 109 разів більше діаметру Землі). Маса Сонця складає 98% маси нашої сонячної системи.

-Світло проходить середню відстань від Землі до Сонця (150 мільйонів кілометрів) за 8 хвилин.

-Мінімальне число затемнень в році — два. Сонячні затемнення в одній і тій же місцевості спостерігаються рідко, оскільки затемнення видно лише у вузькій смузі тіні Місяця. У якій-небудь певній точці поверхні повне сонячне затемнення спостерігається в середньому 1 раз у 200-300 років.

-300 сонячних днів у році буває в Марокко, Ніцці, Брісбані (Австралія), і в Монте- Карло

-Спалахи блискавок також можна помітити на Венері, Юпітері, Сатурні та Урані.

-При ударі блискавки, пісок перетворюється на скло. Після грози можна виявити скляні смуги в піску.

-"Блискавка ніколи не вдаряє в одне місце двічі". На жаль, це міф. Блискавки часто вдаряють в одне і те ж місце по кілька разів.

-Температура типової блискавки може перевищувати 30 000 градусів за Цельсієм — це приблизно вп'ятеро більше, ніж температура поверхні сонця.

-Найбільш дощові місця планети відчувають нестачу води взимку. Після сезону дощів наступає настільки посушлива зима, що жителям доводиться купувати воду в інших місцях.

-Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, тому що краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

-Жителів Уганди не злякаєш громом, оскільки в країні дощ з грозою йде 250 разів на рік.

-У м. Пара жителі звіряють годинники по дощу, тому що зливи кожен день йдуть в один і той же час.

-У Португалії дощ є поважною причиною не виходити на роботу.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter