-У Швейцарії в 1969 році випав чорний сніг, якраз на Різдво, а в 1955 році на Каліфорнію обрушився зелений снігопад

-Температура типової блискавки може перевищувати 30,000 градусів за Цельсієм — це приблизно вп'ятеро більше, ніж температура поверхні Сонця.

-Сніг відбиває в космос до 90% сонячного світла. Більше жодне природне тіло не володіє такою відбивною здатністю.

-У ядрі нашої планети міститься вп'ятеро більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих. Якби все золото ядра Землі вилилося на поверхні, то покрило б всю Землю шаром завтовшки пів метра. Цікаво, що в кожному літрі води всіх річок, морів і океанів розчинено близько 0,02 міліграма золота

-Перетинаючи афгано-китайський кордон, годинники потрібно переводити відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу

-Лінія зміни дат проходить в Тихому океані по 180-му меридіану. Перетинаючи ЛПД із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад — у «вчора», а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед — в «завтра». 

-У Болівії є незвичайна рівнина Salar de Uyuni, яка покрита товстим шаром солі. Її площа становить понад 12 000 км², і в певні моменти часу вона покривається тонким шаром вологи, перетворюючись у величезне дзеркало. Цю її властивість використовують для налаштування оптичного устаткування на супутниках Землі

-Одним з ключових параметрів при відборі першого космонавта був зріст не більше 170 см, і вага не більше 70-72 кг. Вимоги до зросту й ваги виникли через технічні обмеження на космічному кораблі «Восток»

-У кубічному метрі морської води міститься 1,5 грама білка і немало інших поживних речовин. Вчені підрахували, що Атлантичний океан «за поживністю» оцінюється у 20 тисяч урожаїв, що збираються на рік на всій суші

-У найглибшій точці світового океану (Маріанський жолоб11 521 м.) залізному кільцю кинутому у воду потрібно понад годину, щоб досягти океанського дна.

-50 найвищих гір на Землі розташовані в Азії.

-Глибина Азовського моря всього 13,5 метрів.

-Світло від Сонця до Землі доходить приблизно за 8 хвилин

-Близько 72% Землі вкрито океаном

-Шар льоду, що покриває Антарктиду, місцями досягає 4 км

-Маса середньостатистичної хмари — приблизно мільйон тонн

-Середня швидкість краплини що падає, близько 17 миль/год

-На сьогоднішній день більше, ніж 90% всіх океанів Землі залишаються не вивченими

-На Північному Полюсі 186 днів у році не видно сонця.

-Приблизно 70 відсотків Землі вкрито водою. Тільки 1 відсоток з цієї води придатний для пиття.

-Щодня бджоли нашої планети запліднюють 3 трильйони квітів і виробляють 3000 тонн меду.

-Існує явище під назвою «громова лисина». Це зона високої напруги, що виникає після потрапляння в землю грозового розряду. Намагаючись пройти в цьому місці, людина може загинути. На щастя, енергетична воронка в місці попадання блискавки існує тільки в перебігу декількох хвилин.

-Під час виверження вулкана Везувій 24 серпня 79 року н.е. крім усім відомого міста Помпеї загинули також міста Геркуланум і Стабія.

-Повне сонячне затемнення триває не довше 7,5 хвилин, повне місячне затемнення не довше 104 хвилин.

-Найвіддаленіше від центру Землі місце на її поверхні — не Еверест, а згаслий вулкан Чімборасо в Еквадорі.

-Бразильський водоспад Ігуасу на 20 метрів вищий і вчетверо ширший знаменитого Ніагарського водоспаду.

-Великі панди визнані вимираючим видом, і мають низький рівень народжуваності. Китайські вчені з дослідницького центру панд у Ченгду дійшли висновку, що погана народжуваність обумовлена в тому числі і тим, що природа погано «спроектувала» тварин. Самиці великих панд готові розмножуватися тільки один раз на рік протягом 72 годин, причому тільки від 12 до 24 годин у цьому періоді вони можуть бути успішно запліднені. Самці ж мають непропорційно маленькі пеніси, через що статевий акт можливий тільки в строго визначеній позиції, і це положення самці знають погано.

-Кролиці мають більше зародків, ніж у них народжується кроленят. Тобто деякі зародки просто розсмоктуються. Відбувається це, як запевняють вчені, через стрес і страхує від надмірного розмноження біологічного виду.

-Жителі Нікарагуа раніше вважали, що якщо кинути в вулкан гарну дівчину, то виверження обов'язково припиниться. Такими темпами красиві дівчата в Нікарагуа швидко закінчилися.

-У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки — Велна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різних швидкостей і рівнів течій, води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: незадовго до місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.

-Між 1640 і 1700 рр. на Сонці взагалі не було плям. Цей період, який називається мінімумом Маундера, збігся з «малим льодовиковим періодом» — загальним похолоданням на Землі, коли річки, які ніколи не замерзали, покрилися льодом, а сніг лежав цілий рік на всіх широтах. В даний час Сонце перебуває на піку своєї активності

-Сонце має діаметр майже 1 392 000 км (приблизно в 109 разів більше діаметру Землі). Маса Сонця складає 98% маси нашої сонячної системи.

-Світло проходить середню відстань від Землі до Сонця (150 мільйонів кілометрів) за 8 хвилин.

-Мінімальне число затемнень в році — два. Сонячні затемнення в одній і тій же місцевості спостерігаються рідко, оскільки затемнення видно лише у вузькій смузі тіні Місяця. У якій-небудь певній точці поверхні повне сонячне затемнення спостерігається в середньому 1 раз у 200-300 років.

-300 сонячних днів у році буває в Марокко, Ніцці, Брісбані (Австралія), і в Монте- Карло

-Спалахи блискавок також можна помітити на Венері, Юпітері, Сатурні та Урані.

-При ударі блискавки, пісок перетворюється на скло. Після грози можна виявити скляні смуги в піску.

-"Блискавка ніколи не вдаряє в одне місце двічі". На жаль, це міф. Блискавки часто вдаряють в одне і те ж місце по кілька разів.

-Температура типової блискавки може перевищувати 30 000 градусів за Цельсієм — це приблизно вп'ятеро більше, ніж температура поверхні сонця.

-Найбільш дощові місця планети відчувають нестачу води взимку. Після сезону дощів наступає настільки посушлива зима, що жителям доводиться купувати воду в інших місцях.

-Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, тому що краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

-Жителів Уганди не злякаєш громом, оскільки в країні дощ з грозою йде 250 разів на рік.

-У м. Пара жителі звіряють годинники по дощу, тому що зливи кожен день йдуть в один і той же час.

-У Португалії дощ є поважною причиною не виходити на роботу.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter