Написати коментар

Температура типової блискавки може перевищувати 30 000 градусів за Цельсієм — це приблизно вшестеро більше, ніж температура поверхні Сонця.

Сніг відбиває в космос до 90 % сонячного світла. Більше жодне природне тіло не володіє такою відбивною здатністю.

У ядрі нашої планети міститься вп'ятеро більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих. Якби все золото ядра Землі вилилося на поверхні, то покрило б всю Землю шаром завтовшки пів метра. Цікаво, що в кожному літрі води всіх річок, морів і океанів розчинено приблизно 0,02 міліграма золота 

Лінія зміни дат проходить в Тихому океані по 180-му меридіану. Перетинаючи ЛЗД із заходу на схід, можна повернутися на 24 години назад — у «вчора», а при русі зі сходу на захід потрапити на добу вперед — в «завтра». 

У Болівії є незвичайна рівнина Salar de Uyuni, яка покрита товстим шаром солі. Її площа становить понад 12 000 км², і в певні моменти часу вона покривається тонким шаром вологи, перетворюючись у величезне дзеркало. Цю її властивість використовують для налаштування оптичного устаткування на супутниках Землі

У кубічному метрі морської води міститься 1,5 грама білка і немало інших поживних речовин. Вчені підрахували, що Атлантичний океан «за поживністю» оцінюється у 20 тисяч урожаїв, що збираються на рік на всій суші

У найглибшій точці світового океану (Маріанський жолоб11 521 м.) залізному кільцю кинутому у воду потрібно понад годину, щоб досягти океанського дна.

Глибина Азовського моря всього 13,5 метрів. Це наймілкіше море на планеті.

Світло від Сонця до Землі доходить приблизно за 8 хвилин. Середня відстань від Сонця до Землі — 150 млн км. 

Приблизно 70 відсотків Землі вкрито водою. Тільки 1 відсоток з цієї води придатний для пиття.

Шар льоду, що покриває Антарктиду, місцями досягає 4 км.

Маса середньостатистичної хмари — приблизно мільйон тонн.

Середня швидкість краплини що падає, приблизно 27 км/год.

На сьогодні, понад 90 % всіх океанів Землі залишаються не вивченими.

На Північному Полюсі 186 днів у році не видно сонця.

Щодня бджоли нашої планети запліднюють приблизно 3 трильйони квітів і виробляють 3 000 тонн меду.

Існує явище під назвою «громова лисина». Це зона високої напруги, що виникає після потрапляння в землю грозового розряду. Намагаючись пройти в цьому місці, людина може загинути. На щастя, енергетична воронка в місці попадання блискавки існує тільки в перебігу декількох хвилин.

Під час виверження вулкана Везувій 24 серпня 79 року н.е. крім усім відомого міста Помпеї загинули також міста Геркуланум і Стабія.

Повне сонячне затемнення триває не довше 7,5 хвилин, повне місячне затемнення не довше 104 хвилин.

Найвіддаленіше від центру Землі місце на її поверхні — не Еверест, а згаслий вулкан Чімборасо в Еквадорі.

Бразильський водоспад Ігуасу на 20 метрів вищий і вчетверо ширший знаменитого Ніагарського водоспаду.

Кролиці мають більше зародків, ніж у них народжується кроленят. Тобто деякі зародки просто розсмоктуються. Відбувається це, як запевняють вчені, через стрес і страхує від надмірного розмноження біологічного виду.

У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки — Велна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різних швидкостей і рівнів течій, води річок не змішуються. Це підтвердили експерименти: незадовго до місця перетину в річки наливали фарби різних кольорів, і ніякого змішання не відбувалося.

Між 1640 і 1700 роками, на Сонці взагалі не було плям. Цей період, який називається мінімумом Маундера, збігся з «малим льодовиковим періодом» — загальним похолоданням на Землі, коли річки, які ніколи не замерзали, покрилися льодом, а сніг лежав цілий рік на всіх широтах. В даний час Сонце перебуває на піку своєї активності

Сонце має діаметр майже 1 392 700 км (приблизно в 109 разів більше діаметра Землі). Маса Сонця складає 98 % маси нашої сонячної системи.

Мінімальне число затемнень в році — два. Сонячні затемнення в одній і тій же місцевості спостерігаються рідко, оскільки затемнення видно лише у вузькій смузі тіні Місяця. У якій-небудь певній точці поверхні повне сонячне затемнення спостерігається в середньому 1 раз у 200-300 років.

300 сонячних днів у році буває в Марокко, Ніцці, Брісбані (Австралія), і в Монте- Карло.

Спалахи блискавок також можна помітити на Венері, Юпітері, Сатурні та Урані.

При ударі блискавки, пісок перетворюється на скло. Після грози можна виявити скляні смуги в піску.

● «Блискавка ніколи не вдаряє в одне місце двічі». На жаль, це міф. Блискавки часто вдаряють в одне і те ж місце по кілька разів.

Перетинаючи афгано-китайський кордон, годинники потрібно переводити відразу на 3,5 години вперед. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу

Найбільш дощові місця планети відчувають нестачу води взимку. Після сезону дощів наступає настільки посушлива зима, що жителям доводиться купувати воду в інших місцях.

Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, тому що краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

Жителів Уганди не злякаєш громом, оскільки в країні дощ з грозою йде 250 разів на рік.

У Португалії дощ є поважною причиною не виходити на роботу. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter