1 Коментар

 

Цунамі — це одне з найнебезпечніших природних явищ, яке виникає в океанічних водах внаслідок підземних зміщень. Особливістю хвиль, спричинених цунамі в порівнянні зі звичайними є те, що вони мають більшу швидкість від 50 до 1000 кілометрів на годину й здатні переносити набагато більше енергії.

 

Цікаві факти про Цунамі:

tut-cikavo Цунамі виникають внаслідок землетрусів, зсувів ґрунту, виверження вулканів, падіння метеоритів, а також значних змін в атмосферному тиску.

tut-cikavo Ця стихія являє собою серію хвиль, з проміжком часу від п’яти хвилин до декількох годин. Перша хвиля, зазвичай невелика, а ось наступні можуть бути значно потужнішими.

tut-cikavo Хвилі, що виникають на глибині океану, можуть досягати висоти в один-три метри, але вони навіть не відчуваються на судні, що пливе над ними.

tut-cikavo Науковці вважають, що майже 4800 років тому величезний астероїд впав в Індійський океан, внаслідок чого утворились хвилі висотою більш ніж 180 метрів.

tut-cikavo Відомий грецький дослідник Фукідід був першим, хто висловив думку про те, що цей катаклізм може виникати внаслідок підземних землетрусів.

tut-cikavo Землетрус, який стався в Індонезії у 2004 році, вивільнив набагато більше енергії, ніж всі землетруси, які були зафіксовані на нашій планеті за останню чверть століття. Саме цей землетрус спричинив цунамі, яке стало найбільш смертоносним в історії. Воно забрало життя не менш ніж 216 тисяч осіб, а за деякими даними загиблих було понад 283 тисячі.

tut-cikavo Вважається, що найбільш небезпечними з погляду виникнення цього катаклізму штатами США є Каліфорнія, Вашингтон, Гаваї, Орегон та Аляска.

tut-cikavo На сьогодні ще не виникало шторму, який був би породжений падінням метеорита. Але багато дослідників вважають, що саме падіння величезного метеорита стало причиною знищення всього живого на планеті понад 3,5 мільярди років тому. 

tut-cikavo Майже 99% тих людей, що загинули від цієї смертоносної стихії, знаходилися в радіусі 250 кілометрів від місця її виникнення.

tut-cikavo В 1960 році в 160 кілометрах від берега Чилі стався один з найпотужніших катаклізмів в історії, хвилі якого були заввишки більше ніж 25 метрів. Причиною його виникнення став землетрус силою 9,5 балів.

tut-cikavo Швидкість хвиль, що виникають під впливом повітряних мас, може становити від 3 до 97 кілометрів на годину. В той час, як швидкість хвиль, які спричиняє ця смертоносна стихія, може досягати понад 970 кілометрів на годину.

tut-cikavo Пальми, завдяки тому, що вони мають довгі й порожні стовбури, здебільшого залишаються неушкодженими.

tut-cikavo З японської мови словосполучення “цунамі” означає “хвиля” та “порт”.

tut-cikavo Бувають випадки, коли за деякий час до початку шторму, вода в океані відступає настільки, що можна побачити дно.

tut-cikavo Швидкість хвиль біля узбережжя під час цієї стихії може перевищувати 35 кілометрів на годину.

tut-cikavo Більш як 80% всіх цунамі, зароджуються у вулканічному вогняному колі Тихого океану. Але потенційно ця стихія може зародитися в будь-якому з океанів нашої планети.

tut-cikavo Цей смертоносний катаклізм не оминув навіть територію Європи. Вперше, він був зафіксований в 1530 році на острові Крит, а вдруге — в 1755 році, біля берегів Лісабону, в Португалії

tut-cikavo На сьогодні вважається, що найбільш руйнівне цунамі сталося у 2011 році біля берегів Японії.

tut-cikavo Найбільший шторм, причиною якого стали ґрунтові зсуви, стався в штаті Аляска в 1958 році. Стихія була такої сили, що зруйнувала затоки висотою 524 метри. Ця хвиля була визнана найвищою за всю історію людства.

tut-cikavo За прогнозами багатьох дослідників, наступне цунамі може виникнути біля Канарських островів. Смертоносна стихія з часом переміщується з Атлантичного океану до прибережної зони США. Вважається, що вона повністю зруйнує такі міста як Маямі, Нью-Йорк та Бостон.

tut-cikavo Подібні катаклізми отруюють не тільки прісну воду і ґрунтову воду, а навіть ґрунт, тому що після них на землі залишається величезна кількість солі. Внаслідок чого, навіть через довгий час, люди помирають від хвороб та голоду. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter