Написати коментар
Ураган

 

Ураган — це одна з найпотужніших стихій, що здатна спричинити великі руйнування та людські жертви. З цією стихією неможливо боротися, але сьогодні люди вже вміють передбачати її появу та слідкувати за переміщеннями. Не всі тайфуни стають причиною загибелі людей. Деякі з них вирують на безлюдних землях, або майже безслідно розчиняються над просторами морів та океанів, та в будь-якому випадку, цей катаклізм вважається одним з найнебезпечніших. 

 

Цікаві факти про урагани:

tut-cikavo Вітер, швидкість якого перевищує 30 метрів за секунду, чи 117 кілометрів на годину, можна вважати ураганом.

tut-cikavo Повітряні потоки тайфуну у Південній півкулі нашої планети обертаються за годинниковою стрілкою, а в Північній — проти.

tut-cikavo Перший опис цієї стихії був зроблений відомим мореплавцем Христофором Колумбом.

tut-cikavo Одна незначна буря вивільняє настільки багато енергії, що її могло б вистачити для повного забезпечення електроенергією великого міста протягом двох років.

tut-cikavo Найнебезпечніші стихії породжуються в тропічному кліматі, й саме вони призводять до великої кількості людських жертв.

tut-cikavo Ця стихія може зародитися на будь-якій планеті, де є атмосфера. Наприклад, на Юпітері вже кілька століть вирує величезний шторм, розміром більше ніж планета Земля.

tut-cikavo За офіційною статистикою, внаслідок цієї стихії, до цього часу вже загинуло понад два мільйони осіб.

tut-cikavo Найбільш руйнівним та “дорогим” в історії, вважають ураган «Катріна», який бушував у Мексиканській затоці у 2005 році. Він завдав збитків більш ніж на 100 мільярдів доларів.

tut-cikavo Ураганні вітри можуть підніматися на висоту понад 15 кілометрів.

tut-cikavo Одним з найнебезпечніших різновидів цього катаклізму є торнадо, яке здатне засмоктати все, що знаходиться навколо. Головною відмінністю урагану від торнадо є те, що він може тривати багато днів, в той час як торнадо, зазвичай, бушує не більше декількох хвилин, іноді — годин.

tut-cikavo Ці катаклізми не можуть виникати в зоні екватора, бо там відсутня коріолісова сила.

tut-cikavo Однією з основних причин виникнення смерчів є урагани. Наприклад, ураган Беула у 1967 році спричинив 141 смерч.

tut-cikavo Урагани не можуть об'єднуватися, але можуть оточувати однин одного.

tut-cikavo Найпотужніші стихії зароджуються тільки під водою, а на поверхні вони втрачають майже всю свою силу.

tut-cikavo Ця стихія має велике значення для екології, тому що вона здатна переносити повітряні маси на величезні відстані.

tut-cikavo Дуже часто саме урагани стають причиною величезних хвиль, які викидають на берег рибу та морських тварин.

tut-cikavo Найшвидшим в історії вважають ураган «Камілла», що бушував у 1969 році. Саме він став причиною сильних зсувів ґрунту та руйнувань поблизу гирла річки Міссісіпі.

tut-cikavo Цікаво, але до 1978 року, всім ураганам присвоювали лише жіночі імена.

tut-cikavo За даними спостережень, найбільша швидкість вітру під час тайфуну досягала 320 кілометрів на годину.

tut-cikavo Ураган «Мітч», що бушував у центральній частині американського регіону у 1998 році, став причиною загибелі понад 20 тисяч осіб. 

tut-cikavo У 1992 році, урагану «Ендрю» вдалося зірвати з будівлі багатотонну металеву конструкцію та перенести її на величезну відстань.

tut-cikavo В деяких випадках діаметр урагану може досягати 500-700 кілометрів.

tut-cikavo Списки назв, які дають цьому катаклізму, повторюються кожні 7 років. Але імена найбільш смертоносних стихій з цього списку виключаються.

tut-cikavo Однією з основних причин, що ознаменували кінець правління колоніальної Іспанії, став величезний ураган, який практично в повному складі потопив Непереможну Армаду.

tut-cikavo Цей природний катаклізм був названий в честь одного з найбільших богів Індії Хурикан.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter