Написати коментар
Цікаві факти про квіти

 

Квіти споконвіку привертали до себе увагу. Витончені, яскраві, тендітні, вони стали мовою любові, символом сонця, ліками проти багатьох хвороб. На честь квітів влаштовували фестивалі, а ще з ними пов’язано чимало цікавих повір’їв і традицій. 

 

Цікаві факти про квіти

● Сьогодні, завдяки ботанікам, нам відомо понад 270 тисяч видів квітів, але цікавий факт про квіти полягає в тому, що щорічно у світі відкривається ще кілька нових різновидів. Одних тільки троянд на сьогодні відомо приблизно 14 тисяч сортів.

● Не всі квіти мають звичний вигляд. Деякі види ми вживаємо в їжу, не замислюючись про це. Наприклад, ми їмо суцвіття броколі, цвітної капусти й артишоків, а найдорожча приправа у світі, шафран, готується з квіток крокусу.

● Найбільша квітка у світі, може досягати 3 метрів у висоту. Вона називається Аморфофаллус титанічний. Інша її особливість — абсолютно нестерпний запах гниючого м’яса, який рослина виділяє під час цвітіння. Через це, квітку ще називають — трупною квіткою.

Аморфофаллус титанічний

 

● Вольфія безкоренева (Wolffia arrhiza) — найменша квітуча рослина в усьому світі. Розмір її крихітних листочків не перевищує одного міліметра. Рости вона полюбляє в стоячій воді. В Україні найчастіше трапляється у водоймах Лісостепу.

● Орхідеї — ровесниці динозаврів. Перші предки кімнатних рослин з’явилися 145 мільйонів років тому. Орхідеї можна зустріти не тільки на підвіконнях, а й у лісах, на болотах і скелях.

Орхідея


● Найдавнішій у світі троянді 1000 років. Вона росте в Німеччині біля собору Хільдесхайм. Ось уже 10 століть вона розквітає щовесни й тішить усіх своїми бутонами й неперевершеним ароматом. Кущ рослини, практично, зрівнявся вже з дахом будівлі.

Нідерланди — країна тюльпанів. Тисячі різновидів цих квітів ростуть на полях держави. А були ж часи, коли в Голландії тюльпанів не було. Спочатку вони були завезені з Туреччини (в XVI столітті). Тоді одна цибулина цієї рослини коштувала дорожче, ніж дорогоцінні камені й метали.

Тюльпани


● На сьогодні, найдорожчою квіткою у світі є Шеньчжень-Нонгке. Ця орхідея цвіте лише раз у 4–5 років, а на її селекцію пішло понад 8 років. На аукціоні у 2005 році рослина пішла з молотка за 200 тисяч доларів.

● Найдорожчий сорт троянд у світі — Джульєтта, яку створив знаменитий Девід Остін. На селекцію цього сорту ботанік витратив понад 3 млн євро.

Троянда Джульєтта

 

● Тюльпан — родич спаржі, часника й цибулі. Раніше цибулини цих квітів додавали в їжу, а в деяких східних країнах ця традиція жива й досі.

● Назва гладіолус була дана рослині письменником Стародавнього Риму Плінієм Старшим, в І столітті нашої ери. Він звернув увагу на схожість квітки зі зброєю гладіаторів. Тому в перекладі з латині Gladius означає — меч.

Гладіолус


● 80 % тропічних австралійських квітів не трапляються більше ніде на Земній кулі, крім цього континенту.

● Хризантеми — імператорські квіти в Японії. У зв’язку з цим, у країні є орден Хризантеми і свято на честь цієї рослини. До речі, більшість улюблених квітів японців — без запаху. У цій державі заведено більше милуватися красою рослини ніж вдихати її аромат.

Хризантеми

 

● Кульбаба вважається бур’яном, проте вона багата вітамінами групи A, B, C, D. З її квітів готують варення й навіть вино, а листя додають у салат і зелений борщ.

● Національною квіткою Китаю вважається півонія. У цій країні їй приписують магічні властивості. Китайці вірять, що півонія виганяє з житла злих духів.

Півонія

 

● У середні віки, була придумана таємна мова квітів. За кожною квіткою закріплювалося певне значення, що давало змогу закоханим обмінюватися посланнями, недосяжними для чужих вух. Вручаючи обраниці гілочку квітучої вишні, їй без слів зізнавалися в любові. Скромні сині фіалки красномовно свідчили про вірність, а букет із червоних троянд прирівнювався до пропозиції руки й серця.

● Наукова назва рослини незабудка, з давньогрецької означає — мишаче вушко.

Незабудка


● Усі стадії свого життя австралійська квітка Різантелла Гарднера (Rhizanthella gardneri) проводить під землею. Її навіть запилюють підземні комахи. Цей різновид орхідей входить у десятку найбільш рідкісних рослин у світі.

● Деякі квіткові — хороші індикатори кислотності ґрунтів. Червона конюшина й буркун ростуть тільки на грунтах із лужною або нейтральною реакцією, а жовтець або фіалка — лише на сильнокислому. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter