Написати коментар
Цікаві факти про дерева 

 

Важко недооцінити важливість дерев. Їхня поява понад 400 мільйонів років тому стала поворотним моментом для Землі, і допомогла перетворити поверхню нашої планети в галасливу утопію для безліку істот. Дерева є стовпами нашої цивілізації, але ми рідко звертаємо увагу на те, наскільки дивовижними можуть бути ці прадавні рослини

 

Цікаві факти про дерева 

● Єдиний континент, на якому немає ні лісів, ні дерев — Антарктида. Але через глобальну зміну клімату там уже почала формуватися тундра, і через сотню років, за припущеннями вчених, там можуть з’явитися перші дерева.

● Основну частку кисню на нашій планеті виробляють не лісові масиви, а водорості — частка й тих, й інших становить приблизно 20 і 80 відсотків відповідно.

● Найбільший у світі ліс — тайга в Сибіру. На другому місці за площею стоять джунглі в Південній Америці, у басейні річки Амазонка.

● На території Північної Америки і Європи хвойних лісів більше, ніж листяних. Це не випадковість — свого часу люди там вирубали занадто багато дерев, і, щоби виправити ситуацію, почали висаджувати нові. Перевагу було віддано хвойним породам.

● Найбільш живучим деревом, ймовірно, є сосна. Різні її види мешкають по всьому світу, від жарких пустель до скелястих зон у вічній мерзлоті. Сосни зростають навіть у горах, на голих скелях, міцно чіпляючись за них своїм корінням.

● Приблизно 80 кг паперу, зданого на перероблення, може врятувати від вирубки одне дерево.

● Рівень поглинання вуглекислоти і вироблення кисню залежить не тільки від розмірів дерева, а й від його породи.

● Знамениті кедрові горішки насправді ростуть не на кедрі, а на кедровій сосні, що росте в Сибіру. До справжніх кедрів вона не має ніякого відношення.

● І донині значна частина електрики у світі виробляється з допомогою спалювання деревного вугілля. Така примітивна енергетика поширена в основному в країнах Африки, і це завдає чималої шкоди лісам нашої планети.

● Найбільш лісиста країна світу — Суринам, що в Південній Америці. Ліси покривають приблизно 98 % її території.

● Зусилля екологів і пропаганда використання вторсировини вже приносять перші плоди. Зараз приблизно половина всієї паперової продукції у світі виробляється з переробленої макулатури.

● Зараз ліси покривають приблизно 30 % всієї суші Землі. А всього 200 років тому вони займали вдвічі більшу площу, приблизно 60 %.

● Одне з найрідкісніших у світі дерев — канарська сосна. Вона росте тільки на Канарських островах, що належать Іспанії, і лише на висоті від 1200 до 2000 метрів над рівнем моря.

● Найтвердіше дерево у світі — береза Шмідта. Звичайна сокира або пила проти неї безсилі, по міцності її деревину можна порівняти із залізом.

Читайте також:
Найтвердіші дерева світу

● Найвище у світі дерево — секвоя під назвою Гіперіон у Північній Америці. Її висота сягає 115,7 м. А вік приблизно 700–800 років.

● Найбільш швидкоросле дерево у світі — павлонія, або адамове дерево. Павлонія може виростати на 2,5–3 метра за рік.

● Найбільш повільно ростуче дерево у світі — білий кедр. Один давній екземпляр у Канаді навіть встановив своєрідний рекорд, за майже півтора століття він виріс лише на 10 см.

● Найпоширеніше у світі дерево — сосни різних видів. Вони ростуть не тільки на всіх континентах (крім Антарктиди), а й на багатьох островах.

● З фруктових дерев найпоширенішим є яблуня, що логічно, тому що яблуко — найпопулярніший у світі фрукт.

● Найбільший реліктовий ліс у Європі, не порушений людською цивілізацією — незаймані ліси Комі, що розташовані в Росії. Їхня площа сягає 32 600 км², що можна порівняти з площею нашої Дніпропетровської області.

● Найбільш лісиста країна в Європі — Фінляндія, а в Азії — Королівство Бутан.

● Майже половина всіх лісів світу розташовані в тропіках і субтропіках.

● Найстаріше дерево у світі — сосна довговічна, що росте в США, її вік оцінюється приблизно в 5 060 років. Вона почала зростати ще до побудови єгипетських пірамід, у ті часи, коли по острову Врангеля бродили останні мамонти.

● У пустелі Тенере колись росло найбільш самотнє дерево у світі, що було відокремлене від усіх інших дерев відстанню понад 400 км. У 1973 році це дерево знищив нетверезий водій, який врізався в нього. На місці його зростання поставили пам’ятник, а саме дерево перенесли в музей, у столиці Нігеру.

● У таких дивовижних африканських дерев, як баобаби, немає річних кілець, тому їх вік оцінити іноді важко. За різними оцінками, баобаби живуть від 1000 до 4500 років.

Читайте також:
Цікаві факти про баобаб

● Приблизно 80 % всіх вирубаних дерев висаджується заново. Але лише 80 %, і щороку на Землі стає приблизно на 100,0 млн дерев менше.

● Перше у світі дерево за обсягом — секвоядендрон під назвою Генерал Шерман. Його обсяг становить 1487 м³, що приблизно в півтора раза перевищує обсяг житлового простору Міжнародної космічної станції. 

● Найвищий у світі різновид сосен — сосна Ламберта, що зростає в Північній Америці. Ці дерева можуть виростати до 80 метрів.

● Одне середнє за розмірами дерево за 24 години виробляє таку кількість кисню, що приблизно дорівнює кількості, яка необхідна трьом людям для дихання на той самий проміжок часу. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter