Що таке бамбук, рослина? Дерево? Або, можливо, кущ? Не вгадали. Бамбук - це трава, така ж, як росте на галявині перед вашим будинком.

В усі часи, у світі будували бамбукові мости, будиночки, човни, виготовляли посуд, музичні інструменти. Китайські умільці майстерно створювали найтонші бамбукові голки, щоб оперувати хворих, конструювали водопроводи, які служили по кілька століть. 

Є такі бамбукові побудови, які пережили тисячоліття. Наприклад, на південному заході Китаю, в Ан-Лан, досі стоїть закритий бамбуковий підвісний міст, довжиною 320 метрів. Тримають його 15 бамбукових тросів, по 5 сантиметрів у діаметрі кожен. Побудували його ще в 3 столітті нашої ери, а зараз 2 рази на рік він піддається ретельним випробуванням на міцність.

Не весь бамбук однаковий, існують різноманітні його види. Є й такі, що відрізняються своїми особливими якостями, наприклад, виділенням масла табашір, з якого виходять ліки проти кашлю, астми, а іноді й афродизіаки. Смолу, що отримують з нагрітої рослини, використовують в ліхтарях. Ще найперша лампочка Томаса Едісона містила нитку розжарення саме з бамбукового волокна. Це було в 1880 році.

Бамбук також був необхідний китайцям для вимірювання довжини, обсягу, і маси. У порожнину бамбукової трубки поміщали насіння, ділили її на 100 рівних частин і таким чином, отримували одиницю об'єму.

Використання бамбука в Японії також мало широке застосування. На острові Шікоку був побудований величезний повітряний змій, вагою 4 тонни і діаметром 24 метри. Щоб його утримати, знадобилося 200 чоловік та кілометрова мотузка. Зараз таких гігантських зміїв вже не роблять. Останній бачили у 1914 році. У наш час є і зовсім маленькі, а є 80-ти кілограмові, довжиною до 19 метрів. Щоб запустити такий потрібно всього 2 людини і присвячений цьому Травневий фестиваль. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.