1 Коментар

 

-У світі налічується приблизно 2 млн типів грибів. Проте, класифіковано всього 80 тисяч. На один різновид рослини припадає приблизно 6 різновидів грибів.

-Досить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони недружні та є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби — хижаки мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. Також є різновиди, які розпорошуючи свої спори й потрапляючи в жертву виростають у ній.

-У мухоморах не так уже й багато отрути, для того щоби концентрація його була смертельною, потрібно з’їсти приблизно 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна, досить одного грибочка, щоб отруїти 4 людей.

-У середньому кожен гриб складається з приблизно 90 % води.

-Одним із найбільших знайдених грибів вважається об’єкт знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.

-Гриби це не рослини, як було заведено вважати раніше, оскільки в них немає хлорофілу, але водночас і не тварини, позаяк в них немає шлунка.

-Найбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить приблизно 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.

-2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів — трюфель. 

-Одним із найцікавіших грибів вважається «Плазмодій» річ у тому, що він вміє ходити. Швидкість, правда, невелика, усього приблизно 1 метр за кілька днів, але все ж… А живе він у середній смузі Росії.

-Грибниця росте дуже повільно, приблизно 10–12 сантиметрів на рік.

-Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений із гриба.

-Мабуть, один із найрідкісніших грибів це «сигара диявола», трапляється цей гриб у центральній частині штату Техас (США), а так само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук (свист) коли випускає спори.

-У реакторі Чорнобильської АЕС у 2002 році були виявлені гриби, у таких умовах, вони відчували себе чудово. Ба більше, радіація їм була потрібна для того, щоби жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того, що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі й місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).

-За деякими властивостями, гриби, як продукти, ближче до м’яса, а за деякими ближче до рослин.

-Взагалі гриби дуже цікаві й ми часом не замислюємося де вони ще можуть існувати, а живуть вони поруч із нами: як дріжджі, закваски для кисломолочних продуктів, цвіль, та й в організмі людини живе кілька різновидів грибів, правда не всі вони безпечні для здоров’я.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter