1 Коментар

 

Гриби — це унікальні створіння природи, яких вчені досі не можуть віднести ні до рослин, ні до тварин. Крім того, що вони дуже смачні, вони також корисні в різних сферах життя людини. Наприклад, це медицина або переробка промислових відходів. Водночас вживання деяких видів грибів може бути небезпечним для організму людини. 

 

Цікаві факти про гриби

● У світі налічується приблизно 2 млн типів грибів. Проте, класифіковано всього 80 тисяч. На один різновид рослини припадає приблизно 6 різновидів грибів. 

● Досить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони недружні та є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби — хижаки мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. Також є різновиди, які розпорошуючи свої спори й потрапляючи в жертву виростають у ній.

● У середньому кожен гриб складається з приблизно 90 % води.

● Одним із найбільших знайдених грибів вважається об’єкт знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.

● Гриби це не рослини, як було заведено вважати раніше, оскільки в них немає хлорофілу, але водночас і не тварини, позаяк в них немає шлунка.

● Найбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить приблизно 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.

● 2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів — трюфель. 

● Одним із найцікавіших грибів вважається «Плазмодій» річ у тому, що він вміє ходити. Швидкість, правда, невелика, усього приблизно 1 метр за кілька днів, але все ж… А живе він у середній смузі Росії.

● Грибниця росте дуже повільно, приблизно 10–12 сантиметрів на рік.

● Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений із гриба.

● Мабуть, один із найрідкісніших грибів це «сигара диявола», трапляється цей гриб у центральній частині штату Техас (США), а так само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук (свист) коли випускає спори.

● У реакторі Чорнобильської АЕС у 2002 році були виявлені гриби, у таких умовах, вони відчували себе чудово. Ба більше, радіація їм була потрібна для того, щоби жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того, що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі й місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).

● За деякими властивостями, гриби, як продукти, ближче до м’яса, а за деякими ближче до рослин.

● Гриб «мухомор» містить психотропні хімічні речовини, які викликають у людини макропсію. При цьому людині буде видаватися, що деякі об'єкти навколо неї є меншими або більшими, ніж насправді.

Багато видів грибів при зростанні тягнуться до Сонця, так само як і рослини. Але вчені поки не знають, як гриби використовують сонячне світло. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter