Береза одне з найпоширеніших дерев, натрапити на неї можна де завгодно, хоч у теплих країнах, хоч у холодних північних краях. 

Цікаві факти про березу.

-Береза довгожителька, і живе за 150-320 років. Вона має дуже багато корисних властивостей, наприклад, навесні за день береза може видати до 50 літрів корисного і смачного соку, який дуже позитивно впливає на наше з вами здоров'я. 

-Бруньки берези можна використовувати в різних настоях і зіллях, в лазнях дуже добре застосовуються березові віники, які прибирають всі недуги і хвороби.

-Кору берези використовують для будівництва та побутових потреб в повсякденних справах. Є навіть заводи з виготовлення березового соку, які виділяють і продають в магазини відмінний продукт.

-У житті люди навчилися користуватися прикметами, якщо припустимо, навесні виділяється багато соку, то це до дощового літа, і навпаки. По корі дерева можна припустити, коли починати посів зернових, наприклад вівса, коли листя розпускаються, тоді й варто сіяти.

-Існує так звана залізна береза, яка росте на далекому сході, зрівнятися може зі зварювальним залізним швом. Так само застосування цього дерева широко поширене в господарських потребах, береза відноситься до твердих порід. Виготовляють держаки на штикові та совкові лопати, живці на молотки та кувалди і  інше.

-У віці 180-200 років, виростає до двадцяти метрів у висоту і 65 сантиметрів в діаметр. Одне з двадцяти двох дерев входить до кельтського гороскопа друїдів.

-Назва берези походить від імені берегиня, присвяченій стародавній та слов'янській богині, яка була матір'ю всіх добрих задумом духів і добрих сил.

-У медицині використовується як дьоготь, який має профілактичні та протизапальні властивості, так само під деревом ростуть гриби, які ми збираємо в лісі підберезники.

-Невибагливе деревце, полюбилося народу за його добрі і безцінні якості. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.