Написати коментар

 

Напевно, багатьом відомо, що твердою деревиною відрізняються такі породи дерева, як дуб та ясен. Однак, якщо говорити про найтвердіше дерево, то таким є «залізне» дерево. Причому в різних країнах світу до «залізних» зараховуються різні види дерев, що відрізняються настільки твердою і міцною деревиною, яка часто за цими показниками здатна перевершувати залізо. А це означає, що деревина таких дерев дуже важка в обробці, не тримається на воді і тоне, а також може бути використана для виготовлення цвяхів і навіть конструктивних елементів для машин.

  

Темір-агач

Це  дерево росте в лісах Азербайджану та Ірану. За показником твердості воно у багато разів міцніше заліза. Якщо ви захочете пройти крізь зарості з таких дерев, дуже скоро зрозумієте, що зробити це неможливо через відсутність гнучкості їх стовбурів. Дуже часто такі дерева використовуються для виконання живоплоту, який щорічно міцнішає і стає більшим.

 

Парротія.

Це найтвердіше дерево серед «залізних» трапляється в лісах Північної Ірландії та Закавказзя. Деревина чорного кольору має незвичайну структуру, дуже міцна і відрізняється стійкістю до впливів різних комах-шкідників. Завдяки високій щільності деревини парротії її успішно використовують для виробництва духових музичних інструментів, деталей для машин і різних художніх виробів. Це дерево включено до Червоної Книги.

 

Тис.

Цей представник «залізних» дерев не тільки володіє надміцною деревиною, але й не піддається гниттю, за що й отримав назву «негній-дерево». Трапляється в Закавказзі і на Далекому Сході. Раніше з деревини «негній-дерева» виготовляли цвяхи, а також її застосовували для будівництва споруд, розташованих під водою або під землею.

 

Амазонські та африканські «залізні» дерева.

В Африці можна натрапити на дерево, що відноситься до «залізних» - називається воно азобе. У Бразилії ж росте подібне дерево - Амазонське «залізне» дерево, яке відрізняється відмінною міцністю і твердістю деревини.

 

 

Береза ​​Шмідта

Це найтвердіше дерево, що виростає в заповідному лісі під назвою «Кедрова Долина» (Приморський край, Росія). По міцності перевищує такий же параметр чавуну в 1,5 раза. Можна навіть вистрілити в цю березу з пістолета - куля просто відлетить і не зашкодить її стовбуру. Деревина цього дерева успішно замінює метал. Живе рідкісне дерево приблизно чотири сотні років, що представляє досить значний термін життя, адже жодна береза ​​не відрізняється подібним довголіттям.

 

 

Кизил

Деревина цього дерева, що росте до 8-ми метрів, раніше застосовувалася для виробництва деталей для годинників, ґудзиків, рушничних шомполів, деталей ткацьких верстатів. А списи або стріли, які виготовлялися з деревини кизилу, не знали зносу.

 

Улин

Це борнейське «залізне» дерево вкрай важко піддається обробці в силу високої твердості деревини. Рівна текстура і приємний колір  робить Улин особливо привабливим при виробництві паркету, масивної дошки та меблів. Пиляти це дерево можна, проте часто доводиться заточувати інструменти. Але служити виріб з Улина буде досить довго.

 

 

Акація біла

Приваблива текстура, соковитий колір, відмінна міцність, найвища твердість, чудова стійкість до гниття - ось відмінні риси цієї деревини. До того ж вона вельми легко полірується. Застосовується деревина акації для виробництва меблів і паркету.

 

Ятоба

Носить ще назву «бразильська вишня», проте до роду «вишня» не має ніякого відношення. Дерево з високою твердістю володіє широкою кроною і виростає в довжину до сорока метрів.

 

Сукупира

Деревина цього дерева, що росте в Бразилії, Венесуелі та Колумбії, важко піддається обробці, але добре полірується. Також деревина сукупири не схильна до впливу грибків і різних шкідників. Серед дерев, що володіють міцною і твердою деревиною, можна виділити ще ебенове дерево, палісандр, кумару. Всі ці дерева легко тонуть у воді та мають стійку до гниття кору. А значить, отримати з їх деревини човен не вийде, але зате можна виробляти прекрасні меблі.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter