Написати коментар
Калина

Калина є уособленням дівочої краси, ніжності, любові та сімейного щастя. Ще вона має назву - «весільне дерево». За старих часів робили букети з її гілок, які відігравали важливу роль у весільних обрядах як символ невинності. Нею прикрашали столи, дівочі вінки, а дівчата вишивали рушники листям і ягодами калини і дарували їх женихам. В Україні вважають, що в калину втілилася дівоча краса.

 

Цікаві факти про калину

● Калина разом із вербою є символами України. "Без верби й калини нема України" — кажуть в народі.

Vibúrnum ópulus - наукова назва калини звичайної, а також давньоримське позначення клена звичайного, що підкреслює схожість листя цих двох рослин. Українська назва калини походить від праслов'янського слова «калити» (гартувати, розжарювати) за схожість кольору плодів калини з кольором розпеченого заліза.

Невелике деревце висотою 1,5 — 3,5 метра або гіллястий чагарник являє собою калина звичайна. Гілки калини покриті сіро-бурою корою, яка вкрита поздовжніми тріщинами. Плоди калини дозрівають в кінці серпня - на початку вересня. Рубінові грона, в осінні непогожі дні, надають калині особливу красу. 

● Плоди її гіркі, але після перших морозів гіркота зменшується, і смак стає гіркувато-солодким. Цю красиву ягоду успішно використовують в їжу. З неї готують мармелад, пастилу, компоти, а також наливки, лікери, приправи до м'ясних страв та ліки.

● Ягоди калини включають у дієту для тих, хто працює на шкідливих виробництвах, оскільки вони виводять з організму радіоізотопи.

● Калина росте не тільки в Північній півкулі. На кущ калини можна натрапити на Мадагаскарі, а також в Південній Америці (Анди).

● Біологи виділяють близько 150–175 видів калини. Ягоди калини багаті вітаміном A та C.

● Кісточки калини мають форму сердечка.

● Плоди і кору калини використовують в науковій і народній медицині.

● Є різновиди, які висаджують як декоративні рослини.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter