Калина

Калина є уособленням дівочої краси, ніжності, любові та сімейного щастя. Ще вона має назву - «весільне дерево». За старих часів робили букети з її гілок, які відігравали важливу роль у весільних обрядах як символ невинності. Нею прикрашали столи, дівочі вінки, а дівчата вишивали рушники листям і ягодами калини і дарували їх женихам. В Україні вважають, що в калину втілилася дівоча краса.

 

Цікаві факти про калину

● Калина разом із вербою є символами України. "Без верби й калини нема України" — кажуть в народі.

Vibúrnum ópulus - наукова назва калини звичайної, а також давньоримське позначення клена звичайного, що підкреслює схожість листя цих двох рослин. Українська назва калини походить від праслов'янського слова «калити» (гартувати, розжарювати) за схожість кольору плодів калини з кольором розпеченого заліза.

Невелике деревце висотою 1,5 — 3,5 метра або гіллястий чагарник являє собою калина звичайна. Гілки калини покриті сіро-бурою корою, яка вкрита поздовжніми тріщинами. Плоди калини дозрівають в кінці серпня - на початку вересня. Рубінові грона, в осінні непогожі дні, надають калині особливу красу. 

● Плоди її гіркі, але після перших морозів гіркота зменшується, і смак стає гіркувато-солодким. Цю красиву ягоду успішно використовують в їжу. З неї готують мармелад, пастилу, компоти, а також наливки, лікери, приправи до м'ясних страв та ліки.

● Ягоди калини включають у дієту для тих, хто працює на шкідливих виробництвах, оскільки вони виводять з організму радіоізотопи.

● Калина росте не тільки в Північній півкулі. На кущ калини можна натрапити на Мадагаскарі, а також в Південній Америці (Анди).

● Біологи виділяють близько 150–175 видів калини. Ягоди калини багаті вітаміном A та C.

● Кісточки калини мають форму сердечка.

● Плоди і кору калини використовують в науковій і народній медицині.

● Є різновиди, які висаджують як декоративні рослини.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter